Sada je: 21. 10. 2019. (09:32).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 9 post(ov)a ] 
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 14. 07. 2013. (23:41) 

Čestitki: 0
Čestitano:
14 puta u 1 poruka
Evo ako vam je dosadno taj vikend zamolio me prijatelj da dam objavu pa da se malo podružimo, mjesta ima za 12 ekipa

Neki od vas su već bili na toj vodi na natjecanjima i vračali se na nju i u slobodne rbolove na kojoj se stvarno može lijepo naloviti i nauživati a opet ne doći doma kao da si tri dana orao i kopao , a ribe ima od 1,5 kg pa do cca 15 kg popriličan broj inače radi se o C/R vodi

slika

o Šaransko natjecanje sa naglaskom na druženje u organizaciji ŠRK IVAN GENERALIĆ Sigetec dana 02. – 04. 08. 2013 na jezeru Loka 1

KOTIZACIJA 100 kn po članu ekipe koja će bti utrošena za ručak u subotu i nedjelju te za nagrade za prva tri mjesta koje će biti u vidu osiguranih medalja te eventualno pehari sve zavisi o broju sudionika i prikupljenim sredstvima ,

Okupljanje te prijava ekipe i uplata kotizacije na jezeru Loka 1 u Sigecu na dan 02.0 8. 2013 godine zadnje do 09,30 sati kad se počinje sa izvlačenjem , a sam ribolov počinje u 12, 00 sati i traje do 04.08. 2013 godine 12,00 sati

PRAVILA

Ekipa

1. Ekipa broji najmanje 2 člana a maksimalno 3, te svaki član mora posjedovati važeću državnu ribolovnu dozvolu izdanu od bilokojega ovlaštenika ribolovnoga prava

2 Svi članovi mogu punopravno u natjecanju s time da u datom trenutku sa priborom kod zabacivanja, hranjenja, vađenja ribe mogu aktivno raditi samo dva člana, a ako dva člana drilaju ribu treći snije raditi sa podhvatačem, istovremeno troje ne smiju vaditi ribu ili npr hraniti sa spodovima

Pribor

1. Po ekipi je dozvoljen ribolov sa 4 ribolovna koji za obavljanje šaranskoga riblova što se tiće dužine minimalno 3,60 m maksimalno 4,00 m i libraže od 2,5 lb do 4 lib , dvodjelni, trodjelni, ili teleskopski specijalno napravljeni za šaranski ribolov

Ribolov sa spod štapovima te bilo kojim drugim štapovima kao surf, meć, fider itd nije dozvoljen

Ekipa može koristiti dva markera.

Ostali pribor mora bit odložen vertikalno u odnosu na stalak za prutove sa kojim se lovi.

Upotreba shock lidera zabranjena

2.Svaka ekipa mora imati propisan podmetač (meredov), prostirku (unhooking mat) te propisane mreže čuvarice (carp sack) za čuvanje ribe do vaganja i to minimalno 4 komada

3.Minimalna dopuštena težina olova je 50g te je dopušteno koristit zadnje olovo (back lead).

Mamci i hranjenje

1.Dozvoljeni mamci za lov su boile, pelete, sjemenke koje moraju biti prokuhane te je dopuštena sva vrsta brašnaste hrane kao i formiranje kugli za primamljivanje.

2.Teško hranjenje (raketa,kugle, flaša, ruka , praćka, katapult , spomb lopata)

02. 08 . od 12h do 19h
03. 08.. od 07h do 19h
04.08 . nije dozvoljeno teško hranjenje sa spod štapovima

Lako hranjenje (pračka, kobra, rukom ) - dozvoljeno je tijekom cijelog takmičenja, s time da kugle brašnaste hrane nesmiju biti večega promjera od cca 5 cm

3 .Zabranjene su hranilice, plovci, živi mamci te postavljanje hrane na olovo

Ostala ne manje bitna pravila

1.Svako izričito namjerno ozljeđivanje ribe bit će sankcionirano

2.Po izrečenoj kazni "žuti karton" ekipi se oduzima 10% ulova od ukupno ulovljene ribe na kraju natjecanja u slučaju izricanja mjere "crveni karton" ekipa je dužna udaljiti se sa natjecanja, rezultat se poništava a uplačena kotizacija se ne vrača.

3. Dopuštena je naglavna svetiljka te rasvjeta pod šatorom.

4. Zabranjeno je osvetljavanje vode svetiljkom osim u zoni prihvata ribe.

5.Dozvoljen je ulazak u vodu do koljena zavrijeme zamarnja ili prihvačanja ribe podmetačem te odlaganje ribe u potopljenu čuvaricu.

6.Riba slučajno zakvačena na drugom mjestu a ne ustim broji se kao važeči ulov ali je najstrože zabranjeno namjerno kvačenje ribe (haklanje).

7. Ulovljena riba polaže se na navlaženu prostirku za polijeganje ulova. Sa prostirke riba se stavlja u navlaženu mrežu čuvaricu do dolaska suca te natjecatelj izvaganu ribu pažljivo pušta u vodu.

8. Prostor startne pozicije natjecatelji mogu koristiti po želji s tim da se moraju kretati i ponašati tako da ne ometaju ostale ekipe, te natjecatelji mogu dozvoliti ulaz i drugima u njihov boks, prijateljima, gostima familiji ali isti ti gosti ne smiju sudjelovati nikakvom svojom radnjom u obavljanju samoga ribolova kao npr da pomažu kpd izvlačenja ribe, donose nakon početka natjecanja hranu mamce ili sl, te če se to ako se dogodi da je gost sudjelovao u ribolovu kazniti crvenim kartonom

9. Sucima je dopušteno uči u startnu poziciju od 00-24h.

10.Vaganje ribe obavlja se u najkračem roku od ulova tj sudac če krenut na vaganje ODMAH po saznanju o ulovu, sudac ga obavlja uz prisutnost vođe ekipe kojoj se važe ulov

11. Kada se vrši vaganje sudac će obavjestiti prvu susjednu ekipu te ako želi može kao svjedok prisustvovati vaganju te se potpisti na listu, a i ne mora ako ne želi jer ma listi je mjerodavan potpis suca

12. Kao ulov je priznat i važe se samo Šaran i Amur svih veličina s time da se amur mora vagati odmah po ulovu .

13.U slučaju iste kilaže pobjedu odlučuje največa pojedibnačna težina ulova koju je ekipa ostvarila, a ako je i to jednako, manji startni broj

PRIJAVE NA BROJ TELEFONA DO 31. 07. 2013 GODINE

098 9377142 Ivica Lengelić

Zadnja izmjena: Soki; 16. 07. 2013. (12:30); ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 07. 2013. (11:19) 

Čestitano:
14 puta u 1 poruka
1 CT " Ben " Senković Alen -Sočec Darko
2 CT " Piceki " Grbac Andrija - Ćešljaž Marija
3 CT " Birc " Slukić
4 CT " Tudum " Vitković
5 CT " Motogasciv " Jelić-Pavlović
6 CT " ??????? " Alečković Tomislav ( Tomi ), Lengelić Ivica ( Lenga )
7.CT " Bregunica " Alečković Damir - Petričević Denis
8. CT ????? Sabolić - Šenica

Zadnja izmjena: Soki; 19. 07. 2013. (23:19); ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16. 07. 2013. (12:31) 

Čestitano:
14 puta u 1 poruka
Moj zaheb je bio u broju mobitela za prijavu broj je ispravljen

PRIJAVE NA BROJ TELEFONA DO 31. 07. 2013 GODINE

098 9377142 Ivica Lengelić

Hvala Bodek 15 što si mi se javio da ti se nitko ne javlja na broj, pa utukao bi me kolega

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29. 07. 2013. (11:36) 

Čestitano:
14 puta u 1 poruka
Danas mi javljeno največa riba nosi sliku jednoga od naivnih umjetnika toga kraja

i još ima 2 slobodna mjesta

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31. 07. 2013. (23:34) 

Čestitano:
14 puta u 1 poruka
1 CT " Ben " Senković Alen -Sočec Darko
2 CT " Piceki " Grbac Andrija - Ćešljaž Marija
3 CT " Birc " Slukić - Bregović
4 CT " Tudum " Vitković - Mehkek
5 CT " Motogasciv " Jelić-Pavlović
6 CT " ?????? " Posavec - Borovac
7.CT " LZN " Lengelić Ivica - Petričević Denis - Alečković Damir
8. CT I.Generalić čižmešija - Rukavina

9. CT " Mamurni Amur Kukec - Grga

10. ct Tuti Fruti Marčić- Zvonar

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 08. 2013. (16:48) 

Čestitano:
14 puta u 1 poruka
kratko izvješće, fotke i rezultati će biti navećer kad mi se dostave

Vrhunska tekma povedeš od samoga početka sa prvom ribom i to da cijelo vrijeme se boriš sa dva pribora protiv četiri od konkurenata jer ti dva pribora jednostavno ko da je vrag u njima neće dati ribu i da bi se to sve na sat vremena prije kraja pretvorilo u dramatično raspucavabje između moje ekipe i Bregunica , Birc je posustao pred kraj i ostao trećim hebiga dečki dok ste pili i pjevali tada ste i lovili , malo vode bregunice, ,malo moja ekipa i u samom kraju gotovo sa sirenom moja ekipa dobiva ribu i pobjeđuje sa dvije kile razlike

Također se i za sliku za najveću ribu vodio rat između moje ekipe i Bregunica, ali i tu smo ih dobili
Bregunice 100 kg KOKOSAAAAAAAAAAAAA peace peace

Rrzultate kompletne i da se vidi koliko je bilo gusto će valjda netko da objavi , ili dok meni dođu na mail ( upravo došao sms da mi dolaze navećer )

Usput čestitke i svim ostalim sudioniima, jer ovo je bilo jedno od dosad najboljih natjecanja na Loki jer lovilo se stvarno jako dobro

Nadam se da su zagrebačke ekipe sretno stigle kućama, a dećki koji cure moraju voditi na more , sretan put i prvo cure na more a onda na Keć da ne budte tućeni

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 08. 2013. (22:34) 

Čestitano:
14 puta u 1 poruka
Od 02-04.08.2013 god. u organizaciji Športskog ribolovnog kluba na jezeru Loka 1 u Sigecu održano je Šaransko druženje na kojem se natjecalo 10 ekipa. Ulovljeno je u tri dana ribolova 293,51 kg ribe, od toga 56 šarana i 24 amura.Na toj vodi su uvjeti ribolova ULOVI I PUSTI.

REZULTATI:

1 mjesto- CT BEN, ( Darko Sočec, Alen Senković) sveukupno 65,14 kg

2 mjesto- CT BREGUNICA ( Damir Alečković,Denis Petričević,Ivica Lengelić) sveukupno 62,91 kg

3 mjesto- CT BIRC ( Goran Bregović,Dario Slukić,Roman Dautanec) sveukupno 55,93 kg

4 mjesto- CT MAMURNI ( Željko Kukec, Damir Grgetić ) sveukupno 44,40 kg

5 mjesto- CT IVAN GENERALIĆ ( Mirko Išina, Davor Rukavina,Danijel Čižmešija ) –18,50 kg

6 mjesto- CT TUTTI FRUTI ( Matej Marčić, Marijan Zvonar ) –15,69 kg

7 mjesto- CT MOTOGASCI ( Tomislav Pavlović, Karlo Jecić ) –13,07 kg

8 mjesto- CT KUMOVI ( Vladimir Posavec, Zoran Borovac ) –10,94 kg

9 mjesto- CT TUDUM ( Vitković, Mehkek,Buhinjak ) –6,93 kg

10 mjesto- CT PICEKI ( Marija Češljaž, Andrija Grbac,Zvonimir Grbac) –00,01 kg

Najveća ulovljena riba –AMUR – 9,33 kg - DARKO SOČEC
ŠARAN - 8,30 kg - Damir Alečković

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 08. 2013. (22:35) 

Čestitano:
14 puta u 1 poruka
Nevelika ali hrabra družina koja je junački izdržala natjecanje na vodi gdje nemaš poštenoga grma da se sakriješ od sunca, a vala pržilo je dobrano

slika

Pobjednici

slika

Drugoplasirani

slika

Trečeplasirani

slika

Najveća riba natjecanja

slika

slika

slika

Samo da navedem na to sam natjecanje uz druženje iskljućivo išao samo zbog te slike još u petak na samom početku sam rekao plasman me ne zanima zanima me najveća riba i slika a na kraju ispalo vrhunski

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 08. 2013. (22:40) 

Čestitano:
14 puta u 1 poruka
http://www.youtube.com/watch?v=mo1voFpk ... e=youtu.be

Skok za pobjedu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!