Sada je: 21. 09. 2019. (15:24).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 15. 10. 2013. (18:09) 

Čestitki: 277
Čestitano:
746 puta u 66 poruke
Covjek lovi sa zig floaterom, ne znam kako to definirat kao bilo sta drugo osim kao zig-rig.

Nije ku.rac, neg je penis. Jel tako... :roll: Eto, to je ovo.

Zadnja izmjena: soprano1; 15. 10. 2013. (18:23); ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (18:16) 

Čestitki: 421
Čestitano:
849 puta u 102 poruke
Poanta je u tome da organizator ako je rekao da nema ziganja je trebao reć da je zabranjen bilo kakav oblik ribolova šarana više od 50 cm od dna.

Izjavom da nije dozvoljen predvez dulji od 50 cm je ostavio puno prostora za manevar ekipama jer očito postoji više načina da se predvez duljine do 50cm digne od dna i da se lovi u sloju kao i sa klasičnim zigom.

Kod šaranskih kupova takvog renomea se trebaju jasno odrediti pravila, a ne da jedne ekipe shvate ovako, a neke onako pa onda dolazi do nesporazuma.......

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (18:57) 

Čestitki: 12
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
darkoL je napisao/la:
A šta je za tebe zig? Predvez duži od 0,5m? Ja na jednoj vodi gdje je dubina do 25m zigam sa predvezom od cca 30cm i lovim uglavnom na dubinama odnosno dignuto od dna 15-20m. Šta onda po tvome ja radim? Lovim na dnu?

Predvez duži od 25 cm i na kojem je mamac na dlaci sunđer ili pop up,bez obzira na dubinu bila ona 1m ili 45 m wink

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (18:58) 

Čestitki: 12
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
delirium canabis je napisao/la:
Poanta je u tome da organizator ako je rekao da nema ziganja je trebao reć da je zabranjen bilo kakav oblik ribolova šarana više od 50 cm od dna.

Izjavom da nije dozvoljen predvez dulji od 50 cm je ostavio puno prostora za manevar ekipama jer očito postoji više načina da se predvez duljine do 50cm digne od dna i da se lovi u sloju kao i sa klasičnim zigom.

Kod šaranskih kupova takvog renomea se trebaju jasno odrediti pravila, a ne da jedne ekipe shvate ovako, a neke onako pa onda dolazi do nesporazuma.......

aplaus aplaus

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (19:00) 

Čestitki: 1
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Ne svidja mi se ovo da sad po forumu prozivamo čoveka i pričimo ovu priču a tamo nikog na proglasenju osim Zokija nisam čuo da je javno rekao da je pobedio čovek pecajući na zig. Ipak istine radi moram reći ovo. Pitao sam organizatora Kambu jos prosle godine pred kup da bi znao da se spremim ,, dali je dozvoljen zig i dali su FIPS pravila" odgovor je bio ,,zig je zabranjen a maksimalan predvez može biti 50cm".
Zig rig tehnika u izvornom obliku je podizanje i spustanje plivajućeg mamca te trazenja u kom se sloju vode riba nalazi,sa ili bez plovka. Predvezi od 3,5ili7metara su nastali kasnije i prozvani zig ali to nije prvi originalni zig već samo dugi predvez sa plivajućim mamcem. Ziga se i sa podizanjem mamca i po 10 -20 metara zamisli kako bi izvadio ribu sa tolikim pradvezom. Mislim da to što su samo oni od 22 ekipe tako pecali, jasno govori da su svi znali sta sme a sta ne. Priča kako čovek ima neku strašnu kemiju itd...je maštarija on je strašno dobar plovkaroš i samim tim veliki je majstor i mnogo zna o praškastoj hrani za razliku od nas retro šarandžija koji nemamo blage veze sa praškastom. Tako da će uvek biti mnogo dobar gde se peca sa praškastom i da ima dubinu za ziganje, a gde je klasično šaransko pecanje nikad prašaksata hrana nije podedila bojlu i spod.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (21:35) 

Čestitki: 34
Čestitano:
59 puta u 4 poruke
pandžo je napisao/la:
Slavisha kaj to mene išlo ili nekog drugog?

Ne znam samo zbog cega to mislis..

e si vil' ovo? kankan

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (23:21) 
Administrator/ica

Čestitki: 21
Čestitano:
351 puta u 43 poruke
E zato treba lijepo definirat pravila i predstavit ih svima prije natjecanja(barem 7 dana prije da se ljudi mogu pripremiti).
Lijepo kažeš, predvez može biti max. 50cm ili npr. 150cm.
Onda ako želiš zabraniti ziganje na kupu moraš reći da nema podizanja mamca više od max. dozvoljene dužine predveza, a to u konačnici znači da zabranjuješ inline olova i sve što je prohodno i može tvoj predvez od xxx cm dignut iznad njegove dužine od dna prema površini.

Ili kažeš sve je dozvoljeno i gotovo.

Znači kad imaš definirana pravila onda možeš i prema njima suditi svima na kupu,te ih i sankcionirati ako ista krše, ako nemaš definirano onda nikome ništa.

I stvar riješena.

I naravno, pošto na kupove dolaze i stranci, treba sva ta pravila imati jasno i jednoznačno napisana na svim jezicima koji su u opticaju na pojedinom kupu.

ribe su kompa, a ne klopa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16. 10. 2013. (07:31) 

Čestitki: 69
Čestitano:
93 puta u 10 poruke
Ne treba nešto zabraniti šzo je gotovo nemoguce iskontrolirati peace

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16. 10. 2013. (08:31) 

Čestitki: 571
Čestitano:
213 puta u 32 poruke
carp našice je napisao/la:
Ne treba nešto zabraniti šzo je gotovo nemoguce iskontrolirati peace

Točno tako, ako se nemože kontrolirati od strane mjerodavnih,a ni vjerovati takmičarima onda je najbolje da se je*eni famozni ZIG-RIG dopusti i mir pri hiži. Kontrolu je moguće jedino izvršiti kada bi svaki takmičar ima dodjeljenog suca 24/7

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16. 10. 2013. (22:40) 

Čestitki: 130
Čestitano:
30 puta u 6 poruke
stanislav je napisao/la:
Ne svidja mi se ovo da sad po forumu prozivamo čoveka i pričimo ovu priču a tamo nikog na proglasenju osim Zokija nisam čuo da je javno rekao da je pobedio čovek pecajući na zig. Ipak istine radi moram reći ovo. Pitao sam organizatora Kambu jos prosle godine pred kup da bi znao da se spremim ,, dali je dozvoljen zig i dali su FIPS pravila" odgovor je bio ,,zig je zabranjen a maksimalan predvez može biti 50cm".
Zig rig tehnika u izvornom obliku je podizanje i spustanje plivajućeg mamca te trazenja u kom se sloju vode riba nalazi,sa ili bez plovka. Predvezi od 3,5ili7metara su nastali kasnije i prozvani zig ali to nije prvi originalni zig već samo dugi predvez sa plivajućim mamcem. Ziga se i sa podizanjem mamca i po 10 -20 metara zamisli kako bi izvadio ribu sa tolikim pradvezom. Mislim da to što su samo oni od 22 ekipe tako pecali, jasno govori da su svi znali sta sme a sta ne. Priča kako čovek ima neku strašnu kemiju itd...je maštarija on je strašno dobar plovkaroš i samim tim veliki je majstor i mnogo zna o praškastoj hrani za razliku od nas retro šarandžija koji nemamo blage veze sa praškastom. Tako da će uvek biti mnogo dobar gde se peca sa praškastom i da ima dubinu za ziganje, a gde je klasično šaransko pecanje nikad prašaksata hrana nije podedila bojlu i spod.

Gsn Šepecan MIhaelu nije pobjedu doneo Zig nego je većinu ribe uhvatio zadnja dva dana na običan kratki predvez na dno.Taj kontraverzni zig mu je na kraju bio naslonjen na šator tj nije ga ni imao u vodi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 10. 2013. (11:50) 

Čestitki: 0
Čestitano:
36 puta u 2 poruke
Meni se čini da neko od nas dvojce mora okulisti pod hitno!!! !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 10. 2013. (14:43) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
drago je napisao/la:
stanislav je napisao/la:

Gsn Šepecan MIhaelu nije pobjedu doneo Zig nego je većinu ribe uhvatio zadnja dva dana na običan kratki predvez na dno.Taj kontraverzni zig mu je na kraju bio naslonjen na šator tj nije ga ni imao u vodi.

Da prvo razjasnim moj motiv da ovde prokomentarisem desavanja na kupu je da skrenem pažnju ljdima koji su u organizaciji da isprave propuste.Smatram da je ovo jedan od najlepših kupova u regionu i ovakva priča nam nikom ne prija.Siguran sam da su već u petak uvideli da je napravljen propust sto pravilnikom nisu precizirali šta je Zig dali je dozvoljeno ranini rigom podići mamac 4-5-6metara od dna i tako loviti bez obzira na dužinu predveza.Medjutim nisu mogli sankcionisati Mihaelov način pecanja i pored toga što je cela pista brujala o tome da to nije dozvoljeno.Pravilnik mora biti otštampan i podeljen pre kupa koko je Trol napisao. Sve ostalo je vec rečeno ko hoće shvatiće. Mihael je samo zlouputrebio što pravlnika nema otštampanog i što nije jasno definisano šta je Zig.

A evo samo jedno pitanje za Gsn suca Dragu , recite nam molim Vas dali je Mihael uz pomoć ranin riga podizao svoje mamce nekoliko metara iznad dna bez obzira na dužinu predveza?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 10. 2013. (15:17) 

Čestitki: 84
Čestitano:
664 puta u 95 poruke
stanislav je napisao/la:

A evo samo jedno pitanje za Gsn suca Dragu , recite nam molim Vas dali je Mihael uz pomoć ranin riga podizao svoje mamce nekoliko metara iznad dna bez obzira na dužinu predveza?

Da li ti stvarno misliš da je moguće s pop-upicom ili komadićem "sunđera" podići sistem kroz runing olovo par metara??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 10. 2013. (15:28) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
CARPenter je napisao/la:
stanislav je napisao/la:

Da li ti stvarno misliš da je moguće s pop-upicom ili komadićem "sunđera" podići sistem kroz runing olovo par metara??

Da si pažljivije čitao predhodne postove, nebi postavio ovakvo pitanje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 10. 2013. (15:59) 

Čestitki: 84
Čestitano:
664 puta u 95 poruke
stanislav je napisao/la:
drago je napisao/la:
pandžo je napisao/la:
Drago,je običan kratki predvez samo je taj predvez putovao,a to si i ti videl.Dosta ekipe sa kupa a i neki suci su rekli da je to neregularno,bar kak su njima objasnili,a kaj se tiče alkohola kod njih tu si se malo zahebal !zivjeli!

Ma stari bez brige,sve znam i sve sam vidio.Još i bliže i prije nego ostali jer sam im mogao u boks.Ali to nije zabranjeno,i sa Levim sam pričao o tome.Jbg.

Ako je tacno da na ranrigu nije imao stoper kuglicu iza olova te da je nakon zabačaja izvlačio iz špulne najlon, onda je podizao sistem koliko god mu treba i lovio na zig. Jer je upravo ova tahnika pravo zigovanje gde uz pomoć plovka ili plutane kuglice ili pva pene ili sundjera u pva sticu izvlačenjem najlona iz špulne tražiš u kom je sloju riba. Kažu ljudi da su videli da na dva štapa nije kačio hengere to je jos jedan dokaz da je pecao na zig, jer da ih je kačio henger bi spustao sistem ka dnu sve dok skroz ne odvisi.Takodje sam čuo da je stavljao mali stic PVA sto je verovatno koristio da stavi unutra veći sundjer ili penu kako bi lakse i brže podigao popaps mamac.Ovo sam sve čuo pa samo predpostavljam da je tako radio ili neto slično. Dok sam ja svojim očima video kako Kinez okreče raketu u vazduhu iznad markera i baca spod sa crvenom praskastom hranom koja se na povrsini nakon udarca rakete o vodu rasipala a pritom peca na oko 70m od obale gde je dubina 7-8m .Ako ovo radiš znači da pecas u gornjem ili srednjem sloju vode jer takva magla se pravi samo oko pecas na zig, a ne na dubinu od 8m. Ako je zig zabranjen onda smo svi koji smo učestvovali na tom kupu izvarani.

Ako misliš na ovo kaj si opisao, onda su Nikola Tesla i Albert Einstein za tebe goli ...

Nadalje ponavljam pola metra dignut mamac je ZIG, ali je problem u krivom nazivu "ZABRANJEN JE ZIG", znači nije zabranjen već je zabranjeno koristiti predvez duži od pola metra, sve ostalo dalje nije bitno, ja sam 2011 lovio na 3,5m od dna, te su me susjedne ekipe i prijavile kak ti da varam, ali nakon što je došao sudac i vidio da pri vađenu ribe ili sistema je olovo na 49 cm od olova bez riječi je otišao i više nije dolazio niti pogledati jer je sve bilo legalno.
Tako je bilo rečeno i prije i sad, prije takmičenja.
Istina je jedino da je Mihael bio "ulovljen" s predvezom dužim od 50 cm, cca 60 cm te je zbog toga dobio opomenu.
Inače tek u zadnjih par god. on prakticira zig koliko ja znam, dok je prije isto tako odnosio puno kupova na dno...čovjek ima znanje i treba se s tim pomiriti, a ne tražiti opravdanje za loš ribolov.
Ako se ne varam (plato lijevo) ti si lovio na najboljoj poziciji na jezeru, pa od kud tako loš plasman? Vjeruj da je bilo dosta domaćih ekipa na kupu koje znaju loviti i da su lovili na poziciji na kojoj ste bili vi, da bi se Mihaelu tresle gaće.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!