Sada je: 10. 07. 2020. (22:07).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 10 post(ov)a ] 
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
 Naslov: Nova aplikacija
PostPostano: 14. 04. 2012. (13:21) 

Čestitki: 14
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Pozdrav,ekipa.. :up! Malo sam si razmisljao, i palo mi je na pamet da bih mogao napraviti jednu malo ozbiljniju aplikaciju. Svi razgovaraju o tim carobnim bojlama,kako je potrebno puno testiranja da bi se doslo do savrsene kuglice i slično. E pa ovako, što bi bilo kad bi napravili program koji će sam,na temelju unesenih postotaka sastojaka u mamcu, izracunavati koliko nam mamac ima UH,Proteina,Masti,Vlakana i slično.. Ok,to bi bilo sa stajalista nekog informatičara,vrlo lagano za realizirati, ali ja sam mislio ipak na nešto složenije. Program, koji nebi izračunavao neke postotke, nego koji bi na temelju specifičnih podataka o svakom pojedinom sastojku, izračunavao npr duljinu vremena za koji će se boila rastopiti u vodi, dali će boilu uopće biti moguće rolati ili ima previse vezivnih sastojaka... Ovo je moguće,jer kad pogledamo na koji se način danas grade npr. zgrade,možemo vidjeti da je sve prije realizirano na računalu ,pomoću nekih CAM/CAD alata,a tek nakon toga u stvarnosti. Ovo nije sigurno nešto što se može napraviti za tjedan,dva , ali mislim da bi uz puno manje pogresaka mogli doci do dobrog mamca. :up!
Meni se cini ok ideja? Vama? :up!
Btw, dio programa sa izracunavanjem samo nekih postotaka UG,Masti itd. u mamcu mogu realizirati bez problema,pa ako je netko zainteresiran samo za to nek se javi.. :up!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 04. 2012. (13:24) 

Čestitki: 24
Čestitano:
9 puta u 6 poruke
pomocu kojeg CAD/CAM programa mislis da je to ostvarivo?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 04. 2012. (13:32) 

Čestitki: 14
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Pomocu CAD sigurno nije :lol: ,ali CAM služi za neke druge stvari,npr za izracunavanje utjecaja vjetra na most i slično. To sam naveo samo kao primjer i to su skupi komercijalni alati i nije mi ih cilj koristiti. U svakom visem programskom jeziku moze se napisati algoritam pomocu kojeg se određuje utjecaj npr vode na svaki nas sastojak. Znaci to bi bio algoritam ciji bi parametri bili nasi sastojci, a svaki od tih sastojaka povecava ili smanjuje npr. topivost mamca. :up! :up!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 04. 2012. (17:14) 

Čestitki: 275
Čestitano:
568 puta u 86 poruke
ja bih volio da meni netko izračuna koliko boili fi 20mm težine 4grama treba da dođe(potone) na dubinu(dno) od 8m ako uzmemo u obzir da je protok vode cca 600 m3/s???
:D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 04. 2012. (18:40) 

Čestitano:
9 puta u 6 poruke
rajkan sb je napisao/la:
ja bih volio da meni netko izračuna koliko boili fi 20mm težine 4grama treba da dođe(potone) na dubinu(dno) od 8m ako uzmemo u obzir da je protok vode cca 600 m3/s???
:D

mehanika treci razred srednje skole.
al da me ubijes ne mogu se sjetiti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 04. 2012. (18:42) 

Čestitano:
9 puta u 6 poruke
snoopy_inline je napisao/la:
Pomocu CAD sigurno nije :lol: ,ali CAM služi za neke druge stvari...

pa znam, zato sam i pitao takvo pitanje, nije mi bilo bas najjasnije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11. 02. 2013. (19:13) 

Čestitki: 0
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
snoopy_inline je napisao/la:
Pozdrav,ekipa.. :up! Malo sam si razmisljao, i palo mi je na pamet da bih mogao napraviti jednu malo ozbiljniju aplikaciju. Svi razgovaraju o tim carobnim bojlama,kako je potrebno puno testiranja da bi se doslo do savrsene kuglice i slično. E pa ovako, što bi bilo kad bi napravili program koji će sam,na temelju unesenih postotaka sastojaka u mamcu, izracunavati koliko nam mamac ima UH,Proteina,Masti,Vlakana i slično.. Ok,to bi bilo sa stajalista nekog informatičara,vrlo lagano za realizirati, ali ja sam mislio ipak na nešto složenije. Program, koji nebi izračunavao neke postotke, nego koji bi na temelju specifičnih podataka o svakom pojedinom sastojku, izračunavao npr duljinu vremena za koji će se boila rastopiti u vodi, dali će boilu uopće biti moguće rolati ili ima previse vezivnih sastojaka... Ovo je moguće,jer kad pogledamo na koji se način danas grade npr. zgrade,možemo vidjeti da je sve prije realizirano na računalu ,pomoću nekih CAM/CAD alata,a tek nakon toga u stvarnosti. Ovo nije sigurno nešto što se može napraviti za tjedan,dva , ali mislim da bi uz puno manje pogresaka mogli doci do dobrog mamca. :up!
Meni se cini ok ideja? Vama? :up!
Btw, dio programa sa izracunavanjem samo nekih postotaka UG,Masti itd. u mamcu mogu realizirati bez problema,pa ako je netko zainteresiran samo za to nek se javi.. :up!

Zanimljiva ideja :D. Da bih to isprogramirao morao bih da znam "specificne podatke"o svakom sastojku, a program bi bio veoma slozen. Do sad koristio racunar samo za proracun cene boile.

pozdrav

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11. 02. 2013. (19:23) 

Čestitki: 1
Čestitano:
15 puta u 1 poruka
baš čitam ove postove....bez ljutnje na moj komentar koji pišem........neznam jel stvarno tolika nauka potrebna oko pravljenja boila?
Zar to ne bi trebao biti puno jednostavniji proces, pravljenja boila, hranjenja s njima i svega što se tiče oko boila?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11. 02. 2013. (19:46) 

Čestitki: 4
Čestitano:
183 puta u 10 poruke
Ma nema šanse... wink
Nije ti to kao zgradu projektirati. Jer zgrada je mrtva, a boila živa i svaki sastojak je u interakciji sa vlažnost, masnoća, temp. zraka, brzina/tehnika mješanja..., i sa drugim sastojcima... (mislim da do sutra ne bi stao nabrajati što sve utječe na različito ponašanje komponenti i samog miksa :lol: )
Ozbiljno, čak da sve to i uneseš u kalkulaciju opet mislim da su veće šanse da dobiješ na lotu nego da ti se miks ponaša u stvarnosti onak kako ti to program bude sugerirao.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11. 02. 2013. (21:51) 

Čestitano:
25 puta u 5 poruke
mljeveni je napisao/la:
baš čitam ove postove....bez ljutnje na moj komentar koji pišem........neznam jel stvarno tolika nauka potrebna oko pravljenja boila?
Zar to ne bi trebao biti puno jednostavniji proces, pravljenja boila, hranjenja s njima i svega što se tiče oko boila?

narvg je napisao/la:
Ma nema šanse... wink
Nije ti to kao zgradu projektirati. Jer zgrada je mrtva, a boila živa i svaki sastojak je u interakciji sa vlažnost, masnoća, temp. zraka, brzina/tehnika mješanja..., i sa drugim sastojcima... (mislim da do sutra ne bi stao nabrajati što sve utječe na različito ponašanje komponenti i samog miksa :lol: )
Ozbiljno, čak da sve to i uneseš u kalkulaciju opet mislim da su veće šanse da dobiješ na lotu nego da ti se miks ponaša u stvarnosti onak kako ti to program bude sugerirao.

ihaaa ihaaa ihaaa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!