Sada je: 10. 12. 2018. (20:39).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 309 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 29. 12. 2013. (17:22) 

Čestitki: 7
Čestitano:
56 puta u 5 poruke
Da bi svi citali sto se pise a ne tko pise! Situacija bi malo drugacije izgledala, a ovako su to bezvrjedna prepucavanja sa svih strana.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29. 12. 2013. (20:25) 

Čestitki: 6
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Fish boila ima instant reakciju, ne znam kakva druga reakcija uopće postoji, šaran nađe nešto što misli probati ili pojesti, proba i pojede ili pljune. Mislim da mu za solidnu fish boilu treba najkrače navikavanje, tj. odmah ili jako brzo nakon što ju prvi put proba mu se svidi, pa svi znamo koliko ih šarani vole. Očito nema nikavih problema niti sa lociranjem fish boile, tj. ima dobru atrakciju, što znači da ju šaran bez problema nađe i pojede, a iz iskustva znam da mu nisu potrebne nikakve arome. Logično bi bilo da za neki mamac koji ribi toliko odgovara (a to znamo zato što ih očito preferiraju), istoj treba kratko vrijeme za navikavanje ili prepoznavanje kvalitete, tj. hranjive vrijednosti.

fin-baits.net

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29. 12. 2013. (20:51) 

Čestitki: 9
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
a koji je to vremenski period kada riba(šaran) uzme da bi to bio instant mamac
koliko drugih parametara utječu na vodi da bi sa sigurnošču tvrdili da je to instant mamac
da li se i cvergl računa kada uzme mamac :-D
koliko nas "šaranaša"je došlo na vodu pa ostalo !rasta! po pola dana-dan bez griza(ako smijemo priznat),nakon toga riba uzme i kažemo da imamo instant mamac
sa takovom boilom se trebaju zamarati natjecatelji,koji su ograničeni vremenom,

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29. 12. 2013. (21:19) 

Čestitki: 72
Čestitano:
39 puta u 1 poruka
fila je napisao/la:
Fish boila ima instant reakciju, ne znam kakva druga reakcija uopće postoji, šaran nađe nešto što misli probati ili pojesti, proba i pojede ili pljune. Mislim da mu za solidnu fish boilu treba najkrače navikavanje, tj. odmah ili jako brzo nakon što ju prvi put proba mu se svidi, pa svi znamo koliko ih šarani vole. Očito nema nikavih problema niti sa lociranjem fish boile, tj. ima dobru atrakciju, što znači da ju šaran bez problema nađe i pojede, a iz iskustva znam da mu nisu potrebne nikakve arome. Logično bi bilo da za neki mamac koji ribi toliko odgovara (a to znamo zato što ih očito preferiraju), istoj treba kratko vrijeme za navikavanje ili prepoznavanje kvalitete, tj. hranjive vrijednosti.

ja bi se sa ovim sto si napisao i slozio a i ne bi...onaj ko me malo bolje pozna zna da ja koristim prilicno atraktivne boile sa hidroliziranim brasnima i najkvalitetnijim extraktima sto se na trzistu mogu naci u tekucem i praskastom stanju i to u ne malim kolicinama. Kuhao sam svakako , duze , krace ...susio duze , krace ...promatrao sta se desava ostavivsi u posudama ...te boile jednostavno cure a ne moram spominjat sta privlaci sarana iz njih i sta se siri tim putem u vodi. Flavoure , apetit stimulatore itd ne koristim jer sam ubjedjen da praskasti extrakti bolje odradjuju posao u kombinaciji sa kvalitetnim prirodnim tekucinama tako da o tome (kemiji-flavourima itd.) ne znam puno ili bolje receno jako malo. Prije sam koristio po preporucenim dozama...vec jedno duze vrijeme ne vise.
E sad ne znam sta za tebe znaci solidna fish boila. Kolika je njena topivost ...sta ima u sebi...na cega obracas paznju...razlog zasto instant? Imam frendova koji su u stanju odredit u pola sata topivost njihovih boili sa tim da nemaju u boili ni grama ribljeg brasna....rezultati govore za njih. Nije na meni da ovdje pisem kako oni "otvaraju" svoje boile, samo mogu reci da je takva boila instant isto kao recimo i moja koja ima animalnih stvari i koja je topiva od prve minute...a tu opet i ja imam svojih caka koliko dugo zelim da bude cijela...da se ne rastvori kompletna
Ribljak iliti fisch boilu riba rado uzima i brzo se navikava ali..... tesko je reci samo "fish boila ima instant reakciju"...za tako jednu izjavu je potrebno puno vise reci o sastavu, obradi itd jedne boile...

bez ljutnje ....samo raspravljamo ...nikog ne napadam da se odmah ogradim :-D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29. 12. 2013. (21:29) 

Čestitki: 6
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Da nema ljutnje to se podrazumijeva, a pod solidna fish boila mislim samo da su ribljak i ostali sastojci relativno zdravi i hranjivi (pšenica, kukuruz, soja, konoplja...) Po svega od npr. 20% je po meni solidna fish boila, kuhana ili parena. Takvu boilu če u velikoj večini slučajeva i na večini voda šaran brzo pronači ako je u blizini, probati i pojesti i nastaviti se hraniti.

fin-baits.net

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29. 12. 2013. (22:12) 

Čestitano:
39 puta u 1 poruka
fila je napisao/la:
Da nema ljutnje to se podrazumijeva, a pod solidna fish boila mislim samo da su ribljak i ostali sastojci relativno zdravi i hranjivi (pšenica, kukuruz, soja, konoplja...) Po svega od npr. 20% je po meni solidna fish boila, kuhana ili parena. Takvu boilu če u velikoj večini slučajeva i na večini voda šaran brzo pronači ako je u blizini, probati i pojesti i nastaviti se hraniti.

da, da definitivno se slazem da je to odlicna fish boila i da su osim ribljih brasana u njoj i zdrave zitarice. I dijelim misljenje da ce riba KADA ju pronadje rado jesti , medjutim radilo se o tome ako sam dobro shvatio koliko brzo ce pronaci i kakva boila se podrazumjeva pod instant boilom pa sam iznio svoje misljenje o tome.
Taj pojam "Instant" ja povezujem u ovom nasem hobiju sa brzinom pronalazenja i uzimanja naseg mamca ako se riba nalazi u blizini...odnosno na cega nabrze reagira. Posto je mamac boila gledam ju u cjelini naravno ali opet sa druge strane prilikom sastavljanja obracam paznju da te stvari rade iz boile i sire signale gore-dole...lijevo-desno a to mogu postici samo sastojcima i termickom obradom itd.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30. 12. 2013. (00:02) 

Čestitki: 11
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Jbg ,znam da je sasvim of topic ali pitam se koji je to Instant okidac za sarana u ovaj slucaj :D koliko znam nemaju nikakav miris pa ni ukus onako cele ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31. 12. 2013. (11:23) 

Čestitano:
39 puta u 1 poruka
johnny bravo je napisao/la:
žac je napisao/la:
Uvijek je vrijedno pročitati nešto na polju teme brzine reakcije na mamac, samo mi se cini da se u zadnje vrijeme cezar više na neki način obraćunava s nekim nego piše o temi. Time se gubi kvaliteta teksta definitivno. Pročitao sam puno tekstova zadnjih godina i moram primijetiti da se sve kreće prema nekim obračunima. Vjerovatno smo svi tome podložni ali eto, nebi trebali :D

slažem se, pogotovo s boldanim.
međutim, treba podsjetiti da je cezar doslovno otjeran, a da su članovi njegovog kluba bili prozivani zbog članstva.
teško je samo tako prijeći preko toga.
međutim,
danas bismo svi trebali smoći snage i oprostiti jedni drugima za teške riječi i razmijeniti mišljenja bez prozivanja tko je koliko slika postavio kao potvrdu svog mišljenja.

:up! definitivno moto moga zivota opcenito i TO SVIMA zelim u Novoj Godini izmedju ostalog !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31. 12. 2013. (18:01) 

Čestitki: 3
Čestitano:
47 puta u 4 poruke
Mislim da je došlo vrijeme da admin ovu temu zaključa i pospremi u arhivu
nakon 25 stranica sve zablude su isparile samo je ostao čisti "Fish mix"

Sretnu ,uspješnu i bistro u Novoj 2014-oj .... kankan !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 309 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!