Sada je: 12. 12. 2019. (12:39).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: ZIG RIG
PostPostano: 21. 07. 2012. (22:20) 

Čestitki: 0
Čestitano:
31 puta u 7 poruke
http://www.youtube.com/watch?v=UogyPu8t ... re=related

evo ak se neko oće igrat sa zigom. Ljepo se može rihtat dužina samog ziga bez da se cjeli sistem vadi van! :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 07. 2012. (00:02) 

Čestitki: 84
Čestitano:
664 puta u 95 poruke
dadot je napisao/la:
http://www.youtube.com/watch?v=UogyPu8tjsc&feature=related

evo ak se neko oće igrat sa zigom. Ljepo se može rihtat dužina samog ziga bez da se cjeli sistem vadi van! :D

Meni se ta štelajuća varijanta više petlja nego recimo 7metarski predvez u komadu, još jedna velika mana mu je što je klizni te samim time lošije kači...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 07. 2012. (10:57) 

Čestitki: 106
Čestitano:
225 puta u 15 poruke
CARPenter je napisao/la:
Slaven je napisao/la:
maccek u pravu si za olova, inline je najbolja opcija, al ajd ako nije tajna malo opiši ono što si zadnje napiso, da se olovo pomakne do pol metra od udice, to je zanimljivo.

Inline je lošija opcija zbog petljanja, idealno je kad nema olova tj. kad nakon pikanja odpadne, isto... wink

Pozdravi Paju!! !papa

inline olovo sa malim komadicom tubice ili bez icega mi se ne petlja nikad,a oko leadcorea se petlja skoro pa uvijek premda i ne kuzim zbog cega bi koristili lead core kod zig riga,a velika vecina bas to radi...slazem se da je idealno s odpadanjem olova ali olova ne ljevam sam i novaca nemam na bacanje pa mi je to onda preskupi sistem...

Slaven je napisao/la:
maccek u pravu si za olova, inline je najbolja opcija, al ajd ako nije tajna malo opiši ono što si zadnje napiso, da se olovo pomakne do pol metra od udice, to je zanimljivo.

Tako je...to je izum majstora Krune koji je to osmislio,s Pepacem malo doradio i stvar šljaka vrhunski...i kako Đoni kaže nebi bilo fer prema covijeku da to sad tu natipkam...covijek je osmilio jako puno korisnih stvari za ribolov,a ja samo imam srece da sam puno toga mogao vidjeti i nauciti

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 07. 2012. (11:01) 

Čestitano:
225 puta u 15 poruke
Slaven je napisao/la:

...

Zadnja izmjena: maccek; 22. 07. 2012. (15:27); ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 07. 2012. (11:35) 

Čestitki: 42
Čestitano:
17 puta u 1 poruka
maccek ok :up!

ps.
i nemojte sad podizat tenzije, nek svatko ko želi zigat uloži malo truda i sam otkrije šta mu paše i odgovara.

Ko se s nama druži,

život mu je duži.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 07. 2012. (11:46) 

Čestitano:
664 puta u 95 poruke
maccek je napisao/la:
CARPenter je napisao/la:
Slaven je napisao/la:

Inline je lošija opcija zbog petljanja, idealno je kad nema olova tj. kad nakon pikanja odpadne, isto... wink

Pozdravi Paju!! !papa

inline olovo sa malim komadicom tubice ili bez icega mi se ne petlja nikad,a oko leadcorea se petlja skoro pa uvijek premda i ne kuzim zbog cega bi koristili lead core kod zig riga,a velika vecina bas to radi...slazem se da je idealno s odpadanjem olova ali olova ne ljevam sam i novaca nemam na bacanje pa mi je to onda preskupi sistem...

Tko je uopće spomenuo leadcore?
Petljanje ne ovisi o samoj montaži olova, već uvelike o daljini na kojoj se lovi, tako da vjerojatno na Granju inline nije problem zabaciti bez petljanja na 50m, jesili kad probao bacati tj. loviti s 3,5m predvezom na 130+?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 07. 2012. (12:03) 

Čestitano:
664 puta u 95 poruke
maccek je napisao/la:
Slaven je napisao/la:

bok...nemojte mi zamjeriti ali stvarno nemogu tamo pred svima napisati kako se slaže taj sistem jer covijek se stvarno trudi,izumi su mu vrhunski i stvarno nebi bilo ok da ja njegove izume objasnjavam ljudima...Pajo je vidio taj sistem kad smo imali trening ziga u Bedekovcini i moze vam on neso vise reci o tome...reci cu samo da zabacujemo sistem željene duljine i da se kod griza olovo spušta do granicnika koji je na cca pola metra od udice...

Možda od tebe nije u redu da o tome pišeš jer nemaš "autorska prava", ali za moju varijantu ja ih imam :lol: , pošto sam sam došao do toga.

Znači stvar je vrlo jednostavna na prvi pogled, "jednostavno" s PVA materijalom fiksiraš olovo na određenu dužinu od udice, te tako zabacuješ, kod griza se čak riba i dobro pikne jer je olovo fiksno (još uvjek ga drži PVA) do trenutka kad se poveča napetost kod "kontre", nakon toga samo sklizne prema predvezu.
Problem "jednostavnosti" nastaje kada to treba fiksirati da recimo izdrži zabac na 150m, a da se kod griza desi gore opisano.
Nikakav problem nije to fiksirati s PVA da ostane fiksno za takav zabačaj, ali se onda dešava da se olovo ne "otpusti" tj. PVA se ne otapa do kraja, ako je na "debelo" te ostaje čvrsto držati. Znači treba malo kemijati da se pogodi optimalno fiksiranje koje funkcionira na gore opisani način, kojeg neću opisivati. wink :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 07. 2012. (14:47) 

Čestitki: 14
Čestitano:
8 puta u 4 poruke
U svezi zig riga nemam pojma osim da na bedexu dimaci decki su doktori za zig;) meni i bačiću su se smijali kad smo na kupu ulovili 60 kg na dno ali jednostavno na pokusaje ziganja nismo dobili ni trkca:( ali sada na kupu nije dozvoljen zig pa me bas zanima kilaza pobjednika;) malo sam skrenuo sa teme ali je u kontekstu ziga:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 07. 2012. (15:31) 

Čestitano:
225 puta u 15 poruke
CARPenter je napisao/la:
maccek je napisao/la:
Slaven je napisao/la:

bok...nemojte mi zamjeriti ali stvarno nemogu tamo pred svima napisati kako se slaže taj sistem jer covijek se stvarno trudi,izumi su mu vrhunski i stvarno nebi bilo ok da ja njegove izume objasnjavam ljudima...Pajo je vidio taj sistem kad smo imali trening ziga u Bedekovcini i moze vam on neso vise reci o tome...reci cu samo da zabacujemo sistem željene duljine i da se kod griza olovo spušta do granicnika koji je na cca pola metra od udice...

Možda od tebe nije u redu da o tome pišeš jer nemaš "autorska prava", ali za moju varijantu ja ih imam :lol: , pošto sam sam došao do toga.

Znači stvar je vrlo jednostavna na prvi pogled, "jednostavno" s PVA materijalom fiksiraš olovo na određenu dužinu od udice, te tako zabacuješ, kod griza se čak riba i dobro pikne jer je olovo fiksno (još uvjek ga drži PVA) do trenutka kad se poveča napetost kod "kontre", nakon toga samo sklizne prema predvezu.
Problem "jednostavnosti" nastaje kada to treba fiksirati da recimo izdrži zabac na 150m, a da se kod griza desi gore opisano.
Nikakav problem nije to fiksirati s PVA da ostane fiksno za takav zabačaj, ali se onda dešava da se olovo ne "otpusti" tj. PVA se ne otapa do kraja, ako je na "debelo" te ostaje čvrsto držati. Znači treba malo kemijati da se pogodi optimalno fiksiranje koje funkcionira na gore opisani način, kojeg neću opisivati. wink :lol:

pa da moja je greška sto sam uopce spomenuo to...lovio sam i na daleko sa zigom bez petljanja...kad zabacujem uvijek tik prije nego padne u vodu zadrzim najlon na spuli i onda prvo padne olovo a predvez se ispruži i padne naprijed...ovaj Krunin sistem je bez PVA...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!