Sada je: 20. 11. 2019. (18:31).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 17. 09. 2012. (09:12) 

Čestitki: 4
Čestitano:
183 puta u 10 poruke
Sorry Danijel, baš trenutno nemam vremena napisati odgovor kakav bi htio pa ću to ostaviti za par dana :lol:

rajkan sb je napisao/la:
povezat će i stvrdnit boilu poslije kuhanja ali kobase će se raspadati ako pretjeraš sa krupicama prema tome krupica ne povezuje tijesto.

Tijesto treba zamijesiti, a ne samo promiješati i onda se miks sa puno krupice rola savršeno. Krupica itekako povezuje tijesto i olakšava rolanje i prije kuhanja, a i poslije.
šaki je napisao/la:
...
Sojino brašno je BITNO,jako bitno,,kako po svom sastavu tako i kao komponenta u našim mixevima,,zato,nemoj ju izostavljat!!

Hrana i lijek; 'ta - teou' ili 'veliki grah' kako su soju nazivali stari Kinezi tisućama godina prije Krista, svrstavajući je u red svetih biljaka.
Ova nevjerojatna biljka, ljekovita je, a sadrži, ovisno o vrsti (žuta, zelena crna soja), između 37 i 50% proteina (dva puta više nego u mesu), uključujući sve esencijalne aminokiseline! Osim toga, pravi je rudnik minerala, vitamina i vlakana!...

Soja je to možda bila tisućama godina prije Krista, sada kad se Monsanto umiješao slika je vjerovatno potpuno drugačija...

"In 1997, about 8% of all soybeans cultivated for the commercial market in the United States were genetically modified. In 2010, the figure was 93%.[57] As with other "Roundup Ready" crops, concern is expressed over damage to biodiversity.[58] A 2003 study[59] concluded the RR gene had been bred into so many different soybean cultivars, there had been little decline in genetic diversity, but "diversity was limited among elite lines from some companies"."

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17. 09. 2012. (16:00) 

Čestitki: 1
Čestitano:
15 puta u 1 poruka
Roda je napisao/la:
U Plodinama kg tostirane odmašćene košta 13 kn.
U svakom Super Konzumu na odjelu zdrave prehrane ima ali malo skuplje, 20- ak kn po kili.
Samo treba malo pronjuškat jbg.... wink

u SVAKOM konzumu......mislim da si nešto pogriješio.......pitao sam za trgovine u Slavoniji!
ovo pišem da ne bi stanovnici slavonije pitali i tražili po trgovinama bez veze i ništa ne našli

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17. 09. 2012. (16:01) 

Čestitano:
15 puta u 1 poruka
johnny bravo je napisao/la:
a onda ništa.
pitaj iskusnije, kad je teško utipkat malo u google.

:lol:

zašto odmah misliš da je nekome nešto teško ili da već nisam utipkao po google?
čemu odmah takva reakcija

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17. 09. 2012. (16:04) 

Čestitano:
15 puta u 1 poruka
Vitez je napisao/la:
mljeveni je napisao/la:
ak netko treba,

imam viška - iz slavonije..

ekstrudirana.

[ slika ]

trebam mljevenu soju, tostiranu.... ili kakav već naziv ima,neznam točno.
tu u zrnu ne vjerujem da mogu staviti u boile, bez predhode obrade, a za to nemam vremena ni volje.

Odi frende u trgovinu i kupi si gotove boile,to ti je još jednostavnije,
čist da ne patiš sebe i okolinu wink

Da odem u trgovinu kupiti gotove boile......ne razumijem ZAŠTO, jer sam soju tražio, jer nemam mogućnosti obrađivati soju....ili možda ako ne radim od soje u zrnu ili možda da uzmem i pšenicu u zrnu i kukuruz u zrnu i pravim riblje brašno.....tek bi ona boila valjala ili postoji neki drugi razlog zašto si to tako napisao, na moje jednostavno pitanje da li mogu soju zamijeniti nečim?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17. 09. 2012. (16:11) 

Čestitano:
15 puta u 1 poruka
E da zaboravih još se zahvaliti...zoki, marko58j, ivša, rajkan, sonic, šaki.....koji su kao ljudi ponudili pomoć oko soje i nabave soje, čak su ponudili da mi to dovezu do slavonije......hvala dečki na pomoći!!!
Za to i treba služiti forum, a ne da se govore krive informacije ili da se nekoga šalje u kupovinu gotovih boila!
Da trebam pogledati po svim trgovinama,pogleda google,pogledati mogućnost kupovine gotovih boila.....to sam znao i sam....bez ovog foruma.
Ali hvala bogu, da ima ljudi koji daju točne informacije i ponude sami pomoć ako je nekome potrebna.

!zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17. 09. 2012. (16:24) 

Čestitano:
15 puta u 1 poruka
mljeveni je napisao/la:
Roda je napisao/la:
U Plodinama kg tostirane odmašćene košta 13 kn.
U svakom Super Konzumu na odjelu zdrave prehrane ima ali malo skuplje, 20- ak kn po kili.
Samo treba malo pronjuškat jbg.... wink

u SVAKOM konzumu......mislim da si nešto pogriješio

napisao je u svakom SUPER konzumu. to nije svaki konzum. iako ne mora bit da ima.

mljeveni je napisao/la:
zašto odmah misliš da je nekome nešto teško ili da već nisam utipkao po google?
čemu odmah takva reakcija

zato jer ti je tostirana ili takva nešto soja očito nepoznanica.
kao i što je tostiranje, a što ekstrudiranje.
kao i čemu soja služi eventualno u miksu.

moje mišljenje je da se soja ne može zamijenit ničim.
ekstrudirane soje u slavoniji ima koliko ti srce želi. treba nać negdje tko ima farmu svinja, sigurno ima i ekstrudirane soje. ako je u zrnu, samelješ je u mlincu za kavu i najbolje za tebe. em jeftinije, em bolje.

ja ću pretpostaviti zašto ti je vitez reko da se ne zajebavaš sa boilama, jer eto..ak je problem nabavit soju, kakav će tek bit problem kad se raspadnu pri kobranju..?

skrati vrijeme i muke, prođi jeftinije, pogledaj pod ulovima tko lovi najdeblje i pitaj ga kako doći do njegovih boili.
peace

ok, opet ne razumijem čemu takvi odgovori....ali eto...valjda svatko zna ponešto.
SUPER KONZUM......ok,ima ih točno tri vrste super konzum, i da od te tri vrste SUPER KONZUMA, imaju regionalne kategorizacije itd.
jel trebam što još dodati da bi se uvjerili da u SUPER KONZUMU u slavoniji nema soje za uzeti, ni kaufland, ni plodine ni dm.

uglavnom......u mix koji radim već 3-4 godine ide mi određeni postotak soje, ako ga ne stavim raspada mi se boila već kod rolanja....zato sam i pitao što umjesto soje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17. 09. 2012. (16:44) 

Čestitki: 9
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Prije mj dana bio u Plodinama nije bilo sojinog brašna,...ovih dana odkako je ova tema otvorena "vrag mi nije dao mira" pa sam usput pogledao za isto onak usput kad sam već tamo-Konzum, Interspar,Kauflan i Getro nula bodova. Prije koji mj vidio u Konzumu,otad ne. Iz Slavonije sam i zbilja je ponekad tesko doci do namirnica za boile iako ih po nekoj u logici najvise ili najlakse tu bilo pronaci. Primjerice trazio sam mlijeko za teliće u prahu,vjerujte obišao sam 6-7 agraria,poljo-apoteka u gradu i okolici i najmanje pakovanje je bilo 25kg. Gledam si ovako, na kilu dodajem 100-150g pa to bi bilo boila za.....ugl,imaju velika pakiranja i nikom nepada napamet odvakat ti par kila istogha sto i razumijem a na selu se nebavi svatko time pa jos i to. Nasla se zamjenica,mlijeko u prahu za prasce. Pitam ja jednog veterinara u cemu je razlika po nutritivnoj vrijednosti ili sastavu-za svinje zanemarivo masnije,who cares kila 12kn :-D
Iako ovo drugo navedeno nije tema ove rasprave samo sam zelio ukazati kako je nekad nesto zbilja tesko naci a da bude dostupno. A da nespominjem npr. bučinu pogaču-ni u jednoj lokalnoj ribolovnoj trgovini je nije bilo,po marketima nisu ni znali sto je to. Naručio sam iz Zg i stvar riješena. Pozd !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17. 09. 2012. (20:31) 

Čestitki: 275
Čestitano:
568 puta u 86 poruke
mljeveni je napisao/la:
E da zaboravih još se zahvaliti...zoki, marko58j, ivša, rajkan, sonic, šaki.....koji su kao ljudi ponudili pomoć oko soje i nabave soje, čak su ponudili da mi to dovezu do slavonije......hvala dečki na pomoći!!!
Za to i treba služiti forum, a ne da se govore krive informacije ili da se nekoga šalje u kupovinu gotovih boila!
Da trebam pogledati po svim trgovinama,pogleda google,pogledati mogućnost kupovine gotovih boila.....to sam znao i sam....bez ovog foruma.
Ali hvala bogu, da ima ljudi koji daju točne informacije i ponude sami pomoć ako je nekome potrebna.

!zivjeli!

!zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17. 09. 2012. (20:51) 

Čestitki: 120
Čestitano:
78 puta u 10 poruke
sojinog brasna ima u Osijeku u Merkatoru,redovno
ga tamo kupujem,oko 18-19kn.kila

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!