Sada je: 19. 08. 2019. (11:36).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 12 post(ov)a ] 
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 20. 11. 2013. (20:59) 

Čestitki: 0
Čestitano:
31 puta u 7 poruke
evo planiram na jedan kratki dnevni ribolov budući da jako dugo nisam bio na vodi :roll: :roll: pa bi molio za neki savjet, buduči da je temp vode već dosta pala.
Kako je dan vrlo kratak a ne mislim biti po noći na vodi, htio ga bi najbolje iskoristit ali da se nešto i ulovi hehe.Razmišljao sam o pva plus neki mali mamac kričave boje i nekakvog atraktivnog mirisa i pretraživat područje na kojem mislim lovit bez neke velke prihrane jer neću dugo bit na vodi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20. 11. 2013. (21:38) 

Čestitki: 851
Čestitano:
512 puta u 56 poruke
A gdje mislis lovit, koje jezero?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (08:20) 

Čestitano:
31 puta u 7 poruke
Bedekovčina granje, to mi je blizu i dosta poznata voda.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (09:04) 

Čestitano:
512 puta u 56 poruke
Krivo sam skužio na samom početku pa sam zato pitao na koju vodu ideš, no nije ni bitno.
Ja trenutno ne bih išao na soluciju sa malim kričavim atraktivnim mamcem (možda jedan štap), nego bi lovio kak inače lovim, ne radi se o nekoj većoj prihrani pa ono a i nije neki debeli minus, riba se i dalje fino hrani (opet zavisi od vode).

Bazirao bih se na odabir pozicije, vjerujem da poznaš vodu pa se osloni na taj dio.

Ja recimo u zadnje vrijeme isto prakticiram tako kratke ribolove, čak i kraće, po 2-3 sata, pa se uvijek baziram na odabiru pozicije, ona je na prvom mjestu...mamac mi je sporedna stvar.
Ako znaš gdje riba boravi, prolazi, hrani se....nemreš fulati (možeš ali ono, da ne filozofiramo sad)...

Ukoliko ti se na nekim pozicijama riba i ne hrani, ali znaš da prolazi tuda ili da se izbaci, tu bi bacio jednu takvu kričavu pop up-icu recimo.... riba da bi primila pop up ne mora biti gladna ili imat namjeru hranjenja, dovoljno je da ju malo zainteresiraš bojom mamca i mirisom tek toliko da ga proba.... no čim ga pipne je već zahaklana....

A što se hranjenja tiče, kad idem na takve ribolove, kad sam već odabrao poziciju gdje ću loviti i baciti mamac, "nahranim" sa jedno 5-10 boili + moja na dlaci sa PVA.... Ukoliko riba odluči pokupit pokoju boilu, veća je šansa da će brže pokupiti i tvoju... ako baciš 50 boili, toliko su ti šanse manje odnosno duže ćeš čekati griz, a vremena nemaš previše....

Eto moje neko laičko stajalište i praksa koja mi se pokazala najbolje do sad.

!zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (09:06) 

Čestitano:
512 puta u 56 poruke
Prekratak si mi Danijel.

Daj malo konkretnije

no da ja svoje skratim:

Citat:
nahrani sa jedno 5-10 boili + boila na dlaci sa PVA.

poanta:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (09:24) 

Čestitki: 7
Čestitano:
56 puta u 4 poruke
Bilo gdje zabaciš tamo ti riba nikad nije daleko... jedan na zig i drugi na dno i neki pva i često prezabacivanje...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (09:26) 

Čestitki: 571
Čestitano:
213 puta u 32 poruke
irm je napisao/la:

Ja recimo u zadnje vrijeme isto prakticiram tako kratke ribolove, čak i kraće, po 2-3 sata, pa se uvijek baziram na odabiru pozicije, ona je na prvom mjestu

Zato ponekad Davor mene Ispravi na Savici :-D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (09:31) 

Čestitano:
512 puta u 56 poruke
Zato u većini slučajeva nećeš ni poslušat :lol:

Danijel, zato sam i pitao gdje misli loviti, ja Bedex nikad vidio, no podijelio sam s njim svoje iskustvo sa Savice... i pali u većini slučajeva kad je riba tamo...kad nije tamo, možeš bacit i čb i ne znam šta...ali ćeš laganini popljugat... ali i to je sastavni dio ribolova

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (09:37) 

Čestitano:
213 puta u 32 poruke
Poznavanje vode u svim segmentima i poznavanje lokaliteta ribe je mozda i najbitnija stavka za kratke ribolove. Ja se postepeno uhodavam na Savici Davore, zato su kritike uvijek dobrodosle, a i pitat ponekad nije lose.

via Tapatalk 2

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (10:24) 

Čestitki: 30
Čestitano:
19 puta u 5 poruke
Molio bi par savjeta za prihranu za kratki šaranolov - jednodnevni. Koliko sam skužio, bitnije je znati gdje je riba i tamo bacati, a ne hraniti puno jer su onda manje šanse da primi mamac s udicom... taj dio sam skužio. E sad, s obzirom da sam friški u šaranolovu, vjerojatno ima par natuknica koje vi iskusni znate za dnevni ribolov, pa ako ima voljnih za dati koji savjet, Bog mu plati. aplaus

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (12:49) 

Čestitano:
213 puta u 32 poruke
Da probas kak je Irm napisao, pokobras malo sa boilama te na sistem stavis svoju boilu i naravno pva. E sad sto stavit u pva i koje boile koristit to je druga prica

via Tapatalk 2

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21. 11. 2013. (22:12) 

Čestitano:
31 puta u 7 poruke
slatki bitno je da nađeš gdje je riba wink , to znam iz iskustva! Moje pitanje je bilo više orjentirano na prezentaciju mamca i sami mamac! Puno put sam ostalo suhog podmetača jer sam mislio da je dobra boila, ili prezentacija najbitnije! Treba pogodit mjesto gdje se riba zadržava i kud se kreće!
Granje je malo jezero kao što neki tu i znaju. To što je podjeljeno na sektore sa plutačama i smanjuje ti površinu lova dodatno otežava situaciju ali tako je kako je.
Naviknul sam se već na to hehe :lol: :lol:

Imao sam prilike vidit gore kako riba prima bez pardona na bilo kaj ako je tu kam si zabacil, prima u letu, na površini, na dnu gdje god stigne! Ponekad su i dva štapa previše! Nagledao sam se toga gore wink

Budem već nešto skemijal hehe, pva i samo u krug dok ne nađem koju ljusku 8) 8)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!