Sada je: 19. 11. 2019. (16:57).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Grijalica
PostPostano: 25. 12. 2009. (21:16) 

Čestitki: 80
Čestitano:
136 puta u 16 poruke
Ja idem često. Moram priznati da nemogu zamisliti zimski ribolov bez moje pečke. Treba je za više situacija a konfor je tu najmanja potreba. Kad se vani nazebeš nakon griza ili čega več unutra se možeš vratiti u normalu. Da ne spominjem kad pokisneš i sl, u njenoj blizini posušiš stvari. Inače več pomalo osjetim posljedice silnih dana a posebno onih hladnih na ribolovu. Ta se vlaga i hladnoća uvuče u kosti i kasnije stvara probleme. Zato svi ma koliko bili mladi i izdržljivi nemojte ispitivati svoje granice u tome pogledu jer rezultat je jako izvjestan ali na vašu štetu, sigurno.
Inače poznato je a moj kum mi je uvijek znao reči, kume ako uđem hladan u vreču nemogu se zgrijati nikak.
Grijanje pod obavezno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25. 12. 2009. (21:47) 

Čestitki: 225
Čestitano:
126 puta u 8 poruke
sve pet nema ljutnje ja sam samo opisao kako ja idem u ribolov... nije to stvar nekog dokazivanja ili inata ili neznam čega nego jednostavno kada sam krenuo u prve ribolove po zimi nisam imao ni grijalice pa ni znanja kak to ide ali ono što mi se pokazalo nezamjenjivim je dobra zimska obleka koja ne diše jer zadržava toplinu ali jasno treba znat kak u njoj "šljakat" da ne zakuhaš ...sve ono što nisam imao sam zamjenio drugačijim pristupom tj bolje "obučenim pristupom" ... kao što sam i več napisao zdravlje mora biti na prvom mjestu i nadam se da nije niko olako shvatio zimski ribolov jer je to vjerojatno najekstrimniji oblik šaranskog ribolova što može biti pogotovo što smo mi u puno hladnijoj klimi nego englezi kod kojih se po zimi dobrim djelom vrte struje pa su zime često dosta vlažne ali i k tome često nisu tako hladne kao kod nas...

slika
znam da ova obleka izgleda smješno (ovo je sigurno maneken iz Cormorana wink ) pogotovo u usporedbi sa modernim dišučim oblekama šaranskih renomiranih firmi no može vas itekako zaštititi od hladnoče i meni za sada služi a kada ču imat više love vjerojatno ču se upustiti u kupnju boljih obleka ali dotad što je tu je...

p.s. i naučio sam se zašto eskimi imaju frižider u igluu - da im se ne smrzne hrana .... zato nije loše uzet poljski frižider koji imate za odlazak na plažu i unutra držat vodu i hranu ako je ispod nule, jasno uloške ostavite doma

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (00:09) 

Čestitki: 34
Čestitano:
59 puta u 4 poruke
@toM-XL

ne pali se bzveze, rekao sam kapa dole vama koji ne trebaju grijalicu.. kao što moj dragi sutipkač sa foruma sandro kaže, ne trebaš se nikome opravdavati a najmanje meni.. !jokjok!

da se razumijemo, na vodi sam spavao na najnižoj temperaturi od -1°C. kako je na nižoj ne želim ni zamišljati, bar ne bez grijalice..

u vreći sam spavao bez termo hlača (jer se u tome uznojiš kada se pokriješ sa vrećom) dakle obične hlače i ispod njih pamučnu trenirku, (da ne filozofiram previše ako ne znaš kakav je pamuk na koži kad je vlažan raspitaj se malo ili isprobaj) na sebi sam imao majicu kratih i flis dugih rukava.. i sve je super.. srkneš vrući čaj (sa rumom ili drugim aditivima wink ) i zabundaš se u fino u vreću i predobro je kako je toplo..
međutim, imao sam griz po noći, bio sam znojan (jer vreća nije dišuća).. lagano je kiša padala, izletio sam van i smrzo se ko ona stvar.. vlaga me "načela", riba me smočila dok sam ju puštao, presvlačio sam se u suhu odjeću u šatoru i nisam se do jutra uspio ugrijat.. kao "grijalica" su mi služila četiri lampaša.. :?

ko voli, nek izvoli, ja se držim svoje teorije.. zdravlje je kao i udobnost, odnosno užitak kod boravka na vodi na prvom mjestu..

e si vil' ovo? kankan

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (12:13) 

Čestitki: 174
Čestitano:
127 puta u 12 poruke
bez upucavanja molim wink

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (12:39) 

Čestitano:
126 puta u 8 poruke
slavisha je napisao/la:
@toM-XL

ne pali se bzveze, rekao sam kapa dole vama koji ne trebaju grijalicu.. kao što moj dragi sutipkač sa foruma sandro kaže, ne trebaš se nikome opravdavati a najmanje meni.. !jokjok!

da se razumijemo, na vodi sam spavao na najnižoj temperaturi od -1°C. kako je na nižoj ne želim ni zamišljati, bar ne bez grijalice..

u vreći sam spavao bez termo hlača (jer se u tome uznojiš kada se pokriješ sa vrećom) dakle obične hlače i ispod njih pamučnu trenirku, (da ne filozofiram previše ako ne znaš kakav je pamuk na koži kad je vlažan raspitaj se malo ili isprobaj) na sebi sam imao majicu kratih i flis dugih rukava.. i sve je super.. srkneš vrući čaj (sa rumom ili drugim aditivima wink ) i zabundaš se u fino u vreću i predobro je kako je toplo..
međutim, imao sam griz po noći, bio sam znojan (jer vreća nije dišuća).. lagano je kiša padala, izletio sam van i smrzo se ko ona stvar.. vlaga me "načela", riba me smočila dok sam ju puštao, presvlačio sam se u suhu odjeću u šatoru i nisam se do jutra uspio ugrijat.. kao "grijalica" su mi služila četiri lampaša.. :?

ko voli, nek izvoli, ja se držim svoje teorije.. zdravlje je kao i udobnost, odnosno užitak kod boravka na vodi na prvom mjestu..

ti si napisao svoje iskustvo ali nemoj onda za druge pisat da fantaziraju... a pošto izgleda neznam kakav je pamuk na koži kada je vlažan onda ču tebe zamolit da mi opišeš jer od kud bi ja to znao...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (12:41) 

Čestitki: 174
Čestitano:
127 puta u 12 poruke
kad se svi najlonom oblaćimo,kaj je to pamuk,

kaj dobiješ kad spariš hobotnicu i crnca?

neznam ni ja al bere pamuk ko ludo wink

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (12:49) 

Čestitano:
126 puta u 8 poruke
Sandro Zapresic je napisao/la:
kad se svi najlonom oblaćimo,kaj je to pamuk,

kaj dobiješ kad spariš hobotnicu i crnca?

neznam ni ja al bere pamuk ko ludo
wink

:lol: :lol: :lol: :up!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (15:36) 

Čestitki: 97
Čestitano:
42 puta u 2 poruke
Ma koma je bez grijalice, bio sam na -1°C i nije baš ugodno, lampaši skoro ništa ne poprave stanje, attack grijalicu jučer kupio na ebayu za 221kn sa poštarinom i mislim da više neidem bez nje u ribolov po takvim temperaturama...
Ima i danas još jedna aukcija, pa kome treba za male novce... http://cgi.ebay.co.uk/Gas-heater-carava ... 1c0ecc0ff4

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (17:53) 

Čestitano:
59 puta u 4 poruke
@toM-XL

je. bez grijalice na minus na vodu je za mene fantazija..

a tebi želim još puno ugodnih boravaka na vodi na debelom minusu.. wink a posljedice svega toga na žalost ćeš kad tad osjetit.. :|

jel smijem sad dić kapu sa poda il da ostane tamo još neko vrijeme..?

e si vil' ovo? kankan

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (19:05) 

Čestitano:
126 puta u 8 poruke
slavisha je napisao/la:
@toM-XL

je. bez grijalice na minus na vodu je za mene fantazija..

a tebi želim još puno ugodnih boravaka na vodi na debelom minusu.. wink a posljedice svega toga na žalost ćeš kad tad osjetit.. :|

jel smijem sad dić kapu sa poda il da ostane tamo još neko vrijeme..?

vaše visočanstvo radite sa kapom što vas je volja jer i ta je kapa vjerojatno jedna od najboljih na tržištu pa kao takva nije za nas običan puk :|

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (19:11) 

Čestitki: 196
Čestitano:
219 puta u 23 poruke
ja sam nedavno + jos nekoliko puta prije spavao na -6 bez ikakve grijalice, baleno odijelo na meni, ispod normalna odjeca koju koristim za ribolov, vreca pelzer Ice Age, ne kazem da je dobro, ali ne kuzim kako je nekom na -1 ledeno da ne moze zaspat, ja sam spavao ko beba, imao uvijek griz i kad udjem u vrecu zaspem opet normalno... u cem je sad tu bauk?????? u crncu ili u pamuku :lol: :lol: :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (19:13) 

Čestitki: 130
Čestitano:
30 puta u 6 poruke
E heba ga Supra pa ti si Ličan :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (19:22) 

Čestitki: 196
Čestitano:
219 puta u 23 poruke
ma ja sam zimogrozniji vjerujem neg puno ljudi ovdje ali tu se stavlja -1 temp. kao najmanje -20... ja osobno i nemam grijalicu, nosio sam par puta di mi je auto blizo veliku plinsku bocu i kuhalo, upalim minutu da se malo stemperira i tako nakon griza po noci opet kad udjem upalim minutu i to je to... da mi gori cjelu noc i da tako zaspem, nema sanse... nemam povjerenja u nikakve plinske, naftne, tj. bilo kakve grijalice da mi gore cjelu noc a ja zaspem...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26. 12. 2009. (20:43) 

Čestitano:
59 puta u 4 poruke
drago je napisao/la:
E heba ga Supra pa ti si Ličan :lol:

bit će da je to u pitanju.. zimogrozan je al po -10 šeće u gaćama po dvorištu sa litrom medice u ruci i tvrdi da mu nije zima.. wink :lol:

jbga..kako tebi nije, tako meni je..

eeeevo i tebi kapa dole aplaus

idemo dalje..

e si vil' ovo? kankan

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27. 12. 2009. (12:30) 

Čestitki: 259
Čestitano:
235 puta u 28 poruke
Evo idemo dalje za one kojima je zima usprkos globalnog zatopljenja :lol:

slika

slika

slika

Za one koji razumiju njemacki ili nek si prevedu s gogleom

http://baseportal.de/cgi-bin/baseportal ... &abk==fueg

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!