Sada je: 21. 10. 2019. (09:06).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
 Naslov: Bird mix
PostPostano: 06. 09. 2016. (17:36) 

Čestitki: 3
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
10% robin red
10% pšenična krupica
10% kukuruzna krupica
15% CLO
10% pržena mljevena konoplja
15% mlijeko u prahu
20% crvena jajčana hrana
10% sojino brašno
Betain 30g na kg mixa
Culto mix hp rolling 5g na kg mixa
2 cajne žličice soli na kg mixa
8-9 jaja /kg
Izvana:
R. H. monster crab
R. H. Secret agent
R. H. Solutein
R. H. Amino blend supreme

Sljedece godine kanim lovit !sarko! na ovaj mix pa me zanima kakvih sugestija imate , smanjiti i povecati udio necega ? Dodati nesto? I zanima me ako netko zna koliko se kemije dodaje izvana na boile posto imam dojam da kad stavljam iznutra mi se iskuha i nekako boile izgube miris ... također bi to izvana stavljao samo na lovne boile , a na ostale mozda malo te arome iznutra ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: Bird mix
PostPostano: 06. 09. 2016. (23:13) 

Čestitki: 85
Čestitano:
18 puta u 5 poruke
Miks mi se čini čist ok iako u bird mikseve ne stavljam betain. Pretpostavljam po gramaži navedenog betaina da nije hcl pa ti je ionako samo trošak stavljat ga u tolikoj količini.
Drugo kaj mi se čini je da se miks neće baš dobro strojno rolat nego jedino na ruke. Radio sam nešto slično pa sam imao velikih problema kod strojnog rolanja boila 14mm. Ako će bit problema kod rolanja izbaci 5% Sluis CLO-a i 5% konoplje, a dodaj 10% soje ili krupice.
Također mislim da će ti miks pit više od 8-9 jaja. Pitanje je samo o kojim se jajima radi, ali vidjet ćeš sve kod prvog rolanja. Kod bird miksa je bitno da prvo miks bude mrvicu mljecastiji, a onda ga ostavi neko vrijeme da upije. Tada bi rolanje trebalo biti puno jednostavnije jer će u protivnom komponente, pogotovo Sluis CLO, početi na sebe vezati vlagu u toku rolanja i imat ćeš problema s pucanjem boila.

Kaj se dodavanja mirisa iz vana tiće to je dobar način uštede novaca. Ja sam uvijek radije za dipove nego za suhoparno dodavanje mirisa iz vana. U tvom slučaju ja bih napravio dip

3ml R. H. monster crab
1ml R. H. Secret agent
10ml R. H. Solutein
30ml R. H. Amino blend supreme

kojeg bi dodavao u omjeru 10ml na kilogram suhih boila i pustio boile barem 2 sata da upiju tekučinu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07. 09. 2016. (12:17) 

Čestitki: 181
Čestitano:
135 puta u 14 poruke
Vjerujem da taj mix bi čist ok rolao,i strojno i ručno. Večina bird mixeva se odlično rolaju. Veći je problem s fish mixevima.
U tvom mixu ja bi Robin red smanjio na 5%,a stavio recimo CSL powder 5%.
CLO bi smanjio na 10%,i ubacio 5% grubo mljevenu hranu za papige.

Kaj se tiče kemije,ja bi to prije napravio sa nekim voćnim aromama,nego išao na smrad,al dobro svako ima svoje.

Za brze ribolove bi se prije bazirao ovako ko kaj je Matija napisao(izvana),a kaj se tiče dužih kampanja i prethodnih hranjenja kemiju bi stavljao u jaja.

http://www.youtube.com/watch?v=YGZIRBi-gYA

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07. 09. 2016. (15:52) 

Čestitki: 16
Čestitano:
55 puta u 3 poruke
moje mišljenje i viđenje ovog mixa:
-smanjio bi robin red na 5%
-smanjio bi mljeko u prahu na 10% i zamjenio ga mljekom za teliće jer je 3x jeftinije
-zamjenio bi kukuruznu krupicu i stavio kukuruzno brašno te povećao na 15%
-dodao bi 5% mljevenih rogača
Mislim da tvoj mix ima malo previše grubih komponenti pa su zato male izmjene. Sa puno robin reda on bi ti skroz preuzeo mix, ja sam skloniji smanjit ga i dodat mljeveni rogač koji poboljša miris i okus mixa.
Aroma i kemija iznutra je izračunata tako da nakon kuhanja imaš optimalan odnos u boili. U sredini boile kod kuhanja temperatura ne pređe 60C. Volim da moje boile imaju u sebi atraktore jer izvana se one brzo isperu i onda ako šarani dođu nakon par sati tih atraktora više u boili ili na boili nema. To je bitno za duže ribolove, ako je ribolov brz onda dodatno boile prelijem sa 10 do 20ml po kg ovisno o potrebi. Taj preliv radim tako da na 40ml multimina dodam 10ml tekućeg kelpa i po 1ml od aroma, tu odlićno ide betain HCL 1 mala žlićica razom ako je nutrabaits. Svakako stavim u boilu i izvana malo sladila, 2ml/kg unutra i 1ml/kg boili izvana. To je zbog korekcije okusa. Nakon prelivanja tj mućkanja u vrećici ja boile zaledim jer prilikom zaleđivanja i odleđivanja one upijaju taj preliv u sebe. Osim toga boile ne sušim već ih samo ohladim 2-3 sata i iza toga spremim. Volim da šaranima dam svježu boilu a ne tvrdu ko kamen, osim toga svježa boila puno brže proradi nego sušena.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07. 09. 2016. (16:03) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Hvala ljudi , stvarno ste mi puno pomogli !zivjeli! , doduse imam jos jedno pitanje ... ako ste ikad prihranjivali sa boilama bez arome , kak vam se to pokazalo , kaj mislite o tome ?
+ @dok sviđa mi se tvoja ideja sa hlađenjem boila :up! , to cu stvarno morat isprobat sljedeci put kad cu radit boile wink

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07. 09. 2016. (16:08) 

Čestitki: 16
Čestitano:
55 puta u 3 poruke
šaran235 je napisao/la:
Hvala ljudi , stvarno ste mi puno pomogli !zivjeli! , doduse imam jos jedno pitanje ... ako ste ikad prihranjivali sa boilama bez arome , kak vam se to pokazalo , kaj mislite o tome ?
+ @dok sviđa mi se tvoja ideja sa hlađenjem boila :up! , to cu stvarno morat isprobat sljedeci put kad cu radit boile wink

-pod hlađenjem sam mislio samo da se ohlade na krpi od kuhanja, a onda zaleđivanje.
-za dulje ribolove može se koristiti boile bez ikakvih aroma i dodataka...ali tada bi mix trebao biti vrhunski stvarno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08. 09. 2016. (08:08) 

Čestitki: 851
Čestitano:
512 puta u 56 poruke
šaran235 je napisao/la:
... ako ste ikad prihranjivali sa boilama bez arome , kak vam se to pokazalo , kaj mislite o tome ?

sve najbolje... lovio sam prije tako, i lovim sad zadnjih par mjeseci sa neutralkama.... i nisam vidio neku pretjeranu razliku u ulovima

edit:
evo jedan bez arome na koji sam super lovio... a možeš uzeti tekuće jetre koja je jeftina i u mix staviti soli ili vegete...

20% Riblje brašno LT 94
10% Kukuruzno brašno
10% Kukuruzna krupica
10% Integralno brašno
10% Pšenična krupica - Griz
15% Soja masna
10% Vitamelo
2,5%Crvena paprika
2,5%Posije
10% Žuta ptičja jajčana

evo i jedan bez ribljaka na koji sam isto super lovio, samo se brzo kvari boila kad je vani...

30 Žuta ptičja
15 Soja
15 Pšenična krupica
15 Kukuruzna krupica
3,7 Kazeinat
4,5 Rogač
3,7 Sirutka
7,5 Hemp crumbles
1,9 EggAlbumin
3,7 Ptičja zrno grubo mljevena

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08. 09. 2016. (16:56) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
irm je napisao/la:
sve najbolje... lovio sam prije tako, i lovim sad zadnjih par mjeseci sa neutralkama.... i nisam vidio neku pretjeranu razliku u ulovima

Znaci moze se :D , super , pitao sam jer sam bas mislio probat tako istaknuti lovnu boilu , da prihranjujem sa ovima bez arome , a lovim sa aromom pa da vidim sta ce biti :-D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08. 09. 2016. (17:17) 

Čestitano:
512 puta u 56 poruke
Lovit ces i na kuruzu super posto ce bit istaknuta :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08. 09. 2016. (20:00) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
irm je napisao/la:
Lovit ces i na kuruzu super posto ce bit istaknuta :)

Pa...ovdje gdje ja lovim bi i mogao , pošto većina ribolovaca ovdje tako i radi :lol: ... nego ovo mislim isprobat posto prijatelj lovi tako i ima zadovoljavajuce rezultate :-D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08. 09. 2016. (22:16) 

Čestitano:
512 puta u 56 poruke
Me vidim razlog zasto bi uopce bilo upitno hraniti i loviti sa boilom bez arome...

Sretno i bistro ti bilo...svakako se javi sa rezultatima !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09. 09. 2016. (14:59) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
irm je napisao/la:
Sretno i bistro ti bilo...svakako se javi sa rezultatima !zivjeli!

Hvala! :D , naravno da hocu !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2016. (23:29) 

Čestitki: 0
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
decki kaj mislite na ovo:

200 crvena i zuta meka pticja
150 Mljevena pticja zrno (50 ide konoplja)
150 soja
100 sirutka u prahu
100 vitamelo
100 mljeveni petit keksi
100 rogac
100 krupica (50 griz 50 kukuruzna)
jusna eg album

5 ml scopex mainline
1 ml secret
1 ml cream solar

7 jaja

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09. 11. 2016. (22:04) 

Čestitki: 225
Čestitano:
126 puta u 8 poruke
zumzo3p je napisao/la:

150 soja
100 sirutka u prahu
100 vitamelo
100 mljeveni petit keksi
100 rogac
jusna eg album

5 ml scopex mainline
1 ml secret
1 ml cream solar

7 jaja

Mala sugestija crvene i žute 'jajčane' ptičje hrane pogotovo ove jeftine (po 25kn) ti je po meni bacanje novaca....jer to su ti mljevene sjemenke sa brašnom i bojom i malo (ali malo) ulja ili meda ili jaja u prahu a one skuplje imaju malo bolje sastijke poput biskvita i slično....daju se pticama radi poboljšanja boje perja, a moja preporuka bi bila da si za tu cjenu (25kn) složiš miks žitarica i vitamina i bolji si posao napravio
Sljedeče soja i sirutka u prahu i vitamelo. Pretpostavljam da pod vitamelo misliš na mlječnu zamjenicu za telad ili prasad ....te mlječne zamjenice se rade na bazi soje (jeftinije) ili na bazi sirutke (one malo skuplje) tako da uz sirutku i soju nemaš potrebe stavljat vitamelo.....bistro

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12. 11. 2016. (23:13) 

Čestitki: 0
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
ToM-XL je napisao/la:
zumzo3p je napisao/la:

150 soja
100 sirutka u prahu
100 vitamelo
100 mljeveni petit keksi
100 rogac
jusna eg album

5 ml scopex mainline
1 ml secret
1 ml cream solar

7 jaja

Mala sugestija crvene i žute 'jajčane' ptičje hrane pogotovo ove jeftine (po 25kn) ti je po meni bacanje novaca....jer to su ti mljevene sjemenke sa brašnom i bojom i malo (ali malo) ulja ili meda ili jaja u prahu a one skuplje imaju malo bolje sastijke poput biskvita i slično....daju se pticama radi poboljšanja boje perja, a moja preporuka bi bila da si za tu cjenu (25kn) složiš miks žitarica i vitamina i bolji si posao napravio
Sljedeče soja i sirutka u prahu i vitamelo. Pretpostavljam da pod vitamelo misliš na mlječnu zamjenicu za telad ili prasad ....te mlječne zamjenice se rade na bazi soje (jeftinije) ili na bazi sirutke (one malo skuplje) tako da uz sirutku i soju nemaš potrebe stavljat vitamelo.....bistro

hmm, uzet cu to u obzir ;) vitamelo mislilm pod mlijeko u prahu ono sto se danas prodaje u rib.ducanu, imam i aromatizirano i za telad, a jel postoji kakav gotov miks zitarica pa da samo izvažem i fino izmeljem?? ako ko zna? ili je tajna da bas sam odaberem...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!