Sada je: 19. 09. 2019. (14:53).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 9 post(ov)a ] 
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 23. 04. 2014. (14:15) 

Čestitki: 30
Čestitano:
19 puta u 5 poruke
Ima jedna tema vezana uz boile i porez, pa vezano na to par postova...... i, reko, hajde da vidim kako to mi, ribiči, izdržavamo ovo teško stanje - i novčano, i depresijsko.. kako spajamo ribolov i stanje u novčaniku, firmi, državi....?

Počinjem od sebe: do pred par godina imao sam uhodan posao (firmu) koja je jako dobro radila, a zbog niza čimbenika sada je u gabuli i to polako rješavam, ali od nje nemam koristi. Paralelno s njom, imao sam i ovu firmu gdje sam sad - dvije trgovinice dekoracijama za torte (nešto kao željeznarija za bravare; ovo moje je za kolače - sve kaj treba za izradu i ukrašavanje). Ali se od ovoga sada preživljava iz mjeseca u mjesec. Plusa nema. Samo država profitira od mene.

Kak povezujem takvo stanje s ribolovom? Teško

Da nisam opremu kupio u zlatnim vremenima, ne bi sada mogao biti ribič. Nije da mi je problem kupiti hranu i crve, i potrošne sitnice, ali nikad nisam gledao jel hrana 18 ili 26 kuna kila; sad gledam. Hvala Bogu, glista doma u gnoju imam 80 komada kad jednom zapiknem vilama, stvarno, ima ih ko u priči.

Nemam međimursku dozvolu (obožavam mušićarenje - pastrva i pastrva sam se nalovio kod HE Dubrava) - nemam srca dati tu lovu jer ne znamo hoćemo li ili ne s klincima na more (i onda da ja budem frajer s dozvolom, a nejdemo na more; ne mogu to).
Imam vremena za ribolov, ali nemam srca sada još ići jer nema baš ribe za donijeti doma (hladno je još), a nekako treba i klincima i ženi i ta izbivanja od kuće opravdati.

A ne mogu im objasniti da me ribičija drži nad vodom - da nema ribičije, vjeroajtno bi već prolupao od svega kaj me stišće (uzeo nekad kredite da financiram / pomognem firmi) - sad ih vraćam....

Ukratko, teško je sve to skupa, a kaj je najgore, ne vidim izlaza - evo, počela mi sad sezona u dućanima, ali NAROD NEMA NOVCA - kupuju samo sitnice - male ruže umjesto velikih (3 umjesto 5 kuna) za krizmu.... i kaj sad, gdje smo mi kad narod za krizmu / pričest / krštenje štedi?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23. 04. 2014. (14:33) 

Čestitki: 24
Čestitano:
16 puta u 2 poruke
Kolega moj vjerujem ti sve navedeno,u sličnoj sam situaciji ali da nemogu otić na vodu vjerojatno bi bio u Vrapču,to ti je ludara ako neznaš

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23. 04. 2014. (14:45) 

Čestitki: 30
Čestitano:
19 puta u 5 poruke
Možda sam se krivo gore izrazio - ja često idem na vodu (2-4 puta tjedno; ukupno oko 10 sati svaki tjedan) i to me drži da ne puknem.
80% idem na Kocinku (to je graba 2,5 km od kuće), a ovo ostalo je poneko takmičenje na plovak, pa me pozove neki pajdo na neku grabu ili slično.

Nekad sam eto, malo otišel u srijedu podvečer na jednu vuru k HE Dubrava po dvije pastrve za večeru. Sad nejde... Živim za to da se takva vremena vrate.

Problem je što sada moram misliti hoću li ili neću nešto kupiti, a i onda moram raditi kompromis pa kupiti robu manje kvalitete.....
Sad čim zatopli, krećem ja i češće na Dravu (nisam C&R - za sve petke u godini donesem ribu iz ribolova)...

A iskreno se bojim da će nam riba kroz neko vrijeme postati redovni dio jela kao što je sada crveno meso.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23. 04. 2014. (17:31) 

Čestitki: 175
Čestitano:
28 puta u 4 poruke
Da na žalost kriza je sve veća...ja šparam na gablecu i na kavi...za gablec 1 slanac a kava na poslu samo 1 i to iz aparata za 2 kn...na poslu mi se smiju al baš me briga...ribolov mi je jedino gdje se mogu opustiti...da ga nema sigurno bi već prolupao...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23. 04. 2014. (21:52) 

Čestitki: 41
Čestitano:
31 puta u 4 poruke
... 18-est mjeseci ne pušim,, neidem v birtije i tu ostaje sigurno od 700-1000kn mjesečno,, i tolko negdje potrošim mjesečno za ribičiju ... puno manje nego prije krize se troši,, al bez ribolova nemrem ... nejdem na druge vode osim matičnih ili odem jako rijetko, eventualno jednom do dva put godišnje ... 4-6 noćnih ribolova mjesečno su obavezni, samo šta traju zbog posla (četvero smjenski rad) samo po jednu noć, na jednodnevne ili poludnevne ribolove neidem, prije sam išel,, čekaju se bolja vremena compfreak

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23. 04. 2014. (22:51) 

Čestitki: 0
Čestitano:
14 puta u 1 poruka
Dok je žena radila te nakon 13 godina ostala bez posla jer je to Slinić omogućio svojim reformama i uz dva studenta i malo mirovine od stare te moja mirovina jer živimo u zajedničkom kučanstvu i uz dva studenta našlo se je uvijek za otići na vodu solidan broj puta, ali uvijek sam prakticirao odem dva puta mjesečno po 5-7 dana , zavisi kako je dozvoljavalo vrijeme i poslovi kod kuće, jer uvjek ako ništa drugo računaš na to rađe dva puta na duže negoli 4 puta na kraće, jer uštedi se na gorivu, a jesti moraš i doma . Ali sad dok je žena ostala bez posla prvo se riješe prioriteti, a za ribolov koliko ostane i jasno natjecanja su postala nemoguća misija, a slučajno ako počne vatati kriza , štapek za špin , skuter i 5 minuta vožnje do Ćesme, nisam ni znal da pod nosom imam tak zanimljiv potok za špin i svakog vraga se da uloviti, a usput kaj se tiće šaranije grize šaran i na kuruzu koja je besplatna barem meni , ko veli da to moraju biti vrhunske boile i samo boile, kak se je lovio dok nismo znali kaj su boile, na kraju kad računam gorivo mi ispada najskuplja stavka kod otilaska na vodu

Zadnja izmjena: Soki; 23. 04. 2014. (23:01); ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23. 04. 2014. (22:57) 

Čestitki: 0
Čestitano:
14 puta u 1 poruka
kreško je napisao/la:
... 18-est mjeseci ne pušim,, neidem v birtije i tu ostaje sigurno od 700-1000kn mjesečno,, i tolko negdje potrošim mjesečno za ribičiju ... puno manje nego prije krize se troši,, al bez ribolova nemrem ... nejdem na druge vode osim matičnih ili odem jako rijetko, eventualno jednom do dva put godišnje ... 4-6 noćnih ribolova mjesečno su obavezni, samo šta traju zbog posla (četvero smjenski rad) samo po jednu noć, na jednodnevne ili poludnevne ribolove neidem, prije sam išel,, čekaju se bolja vremena compfreak

Tebi lako kad na vodi delaš i do najbliže vode moreš i biciklinom , a nama kojima treba sam 150 kn za do vode i nazad , da ga ... na čemu više da se špara negoli svi skup šparamo više

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24. 04. 2014. (05:35) 

Čestitki: 41
Čestitano:
31 puta u 4 poruke
Soki je napisao/la:
kreško je napisao/la:

Tebi lako kad na vodi delaš i do najbliže vode moreš i biciklinom , a nama kojima treba sam 150 kn za do vode i nazad , da ga ... na čemu više da se špara negoli svi skup šparamo više

... kakve veze ima kaj na vodi delam, ak na toj vodi još ove godine nisam bil u ribolovu, a ni najbližem susedu nejdem z bicikloma a kamo li v ribolov :lol: ...

PS .. dobro je još dok se radi, a i plača je redovita ... j.ebeno onima koji ne rade, a još gore onima koji rade, a ne dobe plaču compfreak

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24. 04. 2014. (20:13) 

Čestitki: 12
Čestitano:
1 puta u 1 poruka
kreško je napisao/la:
... 18-est mjeseci ne pušim,, neidem v birtije i tu ostaje sigurno od 700-1000kn mjesečno,, i tolko negdje potrošim mjesečno za ribičiju

:? Ti si stvarno u krizi. Ja na ribolov potrošim godišnje malo više nego
ti mjesečno. Voda mi je blizu. Od pribora kupujem samo potrošni materijal,
udice, olova, flaks i sl.

Pogledajte malo pod takmičenja. Kupova ko u priči i svi su puni. Koliko
košta svakog takmičara jedan kup. Kotizacija, mamci, predvezi, olova, udice,
klopa, cuga a treba i dobiti jedan ili dva slobodna dana u firmi. Možda se
takmiče samo obrtnici i penzioneri ili još uvjek vredi ona stara poslovica, "ako
bog da zdravlja od sutra sam na bolovanju"

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!