Sada je: 22. 10. 2019. (16:13).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 16. 11. 2015. (20:59) 

Čestitki: 571
Čestitano:
213 puta u 32 poruke
Jedna od želja u ovoj godini bila je i posjetiti Hesovu grabu te odloviti jedan kratki ribolov. Plan je bio da se odlovi 13.-15.11. Par dana prije petka dogovaram se sa Čipom oko dolaska i o samoj situaciji sa vodom (vodostaj, kako riba radi itd.). Kako sam sam svoj gazda u poslu kojim se bavim, nisam bio u mogućnosti krenuti prema planu nego sam bio primoran krenut kasnije. Petak, klasična prometna gužva u Zagrebu bila je okidač da krenem novo otvorenim autoputom od čvora Jakuševac pa do Lekenika. Nakon skidanja u Lekeniku nailazim na radove te opet gubim vrijeme u koloni i nakraju krajeva dolazim na Hesovu grabu oko 15:30 umjesto oko 14:00 sati. Mario me dočeka na poziciji br. 1 te obiđemo na brzinu vodu do pozicije br. 8 i odlučujem da ću se smjestiti na poziciji br. 7. Vodostaj je blago povišen te nakon savjeta oko mjesta gdje da zabacim slažem šator, pripremam prihranu i štapove. Mrak se lagano spušta i na brzinu zabacujem 2 štapa pod suprotnu obalu i postepeno se prepuštam noći i izazovima Hesove grabe. Paralelno Mario lovi na poziciji broj 1, gusta se magla kroz noć spušta na vodu i budim se obavijen maglom toliko gustom da nevidim ni vodu. Svjestan činjenice da nije bilo griza niti aktivnosti tokom noći, zabacujem i 3. štap, pothranjujem lagano, šaku dvije na svaku lokaciju i dočekujem izlazak sunca. Kroz dan aktivnost nikakva, riba kao da je nestala, voda kristalno čista, bez ikakvih naznaka da se negdje nešto događa. Mario dolazi do mene te također kaže kako nije imao griza osim jedne štuke koja se zaletila na mamac. Tokom dana smješta se i Mario Vratarić nedaleko moje pozicije i planira loviti do nedjelje. Kroz vikend dosta je ekipe bilo na blinkanju premda i štuka nije primala razmjenila se koja riječ sa lokalnim dečkima. Polagano prolazi prvi dan na Hesovoj i pripremam se opet za noć i odlučujem jedan štap zabaciti "pod noge", pored potopljenog granja. Ujutro se budm, sve na svome mjestu, kao da nisam ni zabacio, kuham kavu, razmišljam zašto riba ne prima. Svjestan da sam probao sve što sam znao i mogao, od mirisa i boje mamaca, veličine, prezentacije, sistema, odlučujem priznati poraz, ali i pripremati plan za revanš sljedeće godine. Polagano se bliži trenutak spremanja i povratka za Zagreb, uživam malo u suncu koje lagano nestaje na obzoru i pozdravljam Hesovu do sljedećeg posjeta

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!