Sada je: 22. 10. 2019. (16:17).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 229 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 18. 06. 2013. (13:57) 

Čestitki: 106
Čestitano:
225 puta u 15 poruke
meni je najgore kaj to rade neki koji se kao bore za te sve zabrane,za zdravlje ribe i slicno.....stvarno jadno....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 06. 2013. (13:59) 

Čestitki: 85
Čestitano:
18 puta u 5 poruke
maccek je napisao/la:
meni je najgore kaj to rade neki koji se kao bore za te sve zabrane,za zdravlje ribe i slicno.....stvarno jadno....

Bollocks mate!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 06. 2013. (14:05) 

Čestitki: 7
Čestitano:
56 puta u 4 poruke
Pa zar je to tako čudno? Pa tamo su eminentni šaranaši več puno toga izmislili!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 06. 2013. (15:22) 

Čestitki: 85
Čestitano:
18 puta u 5 poruke
johnny bravo je napisao/la:
Moribund Wanderer je napisao/la:
maccek je napisao/la:
od kad se zabranio zig rig i spod rig vidim da su decki razvijali nove tehnike pa se razvio marker rig....koliko sam vidio i cuo da vecina pogotovo domacih ribolovaca konstantno lovi na to.....to je dozvoljeno ili pak ti neki rade budale od nas svih ostalih koji se drzimo pravila? i korištenje raznih plovaka kao ''zig floatera'' je isto dozvoljeno? po meni je i to zig rig....ak je nekaj zabranjeno,onda bi se toga trebalo i pridržavati....ili ipak ne?

Kolko sam čuo marker rig je već godinama uobičajen i na natjecanjima kod nekih renomiranih natjecatelja.

bilo je predstavljeno i na svjetskom..ne? :lol:

Pa kak sam čuo na jednom od svjetskih je...X)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19. 06. 2013. (09:46) 

Čestitki: 130
Čestitano:
30 puta u 6 poruke
Fora je,ali

Zadnja izmjena: drago; 19. 06. 2013. (09:48); ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19. 06. 2013. (09:47) 

Čestitano:
30 puta u 6 poruke
onda, kaj se sad svi pametni delate..?
it's ok then..

Fora je,ali u Zaprešiću rjetko tko tako lovi.Takoreći nitko.
Tako da se ne zamarate i ne mislite da ako dođete k nama da će vas netko čudno gledati ako lovite na dno.Bez bige :lol:

Zadnja izmjena: drago; 19. 06. 2013. (10:32); ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19. 06. 2013. (10:04) 

Čestitano:
225 puta u 15 poruke
drago je napisao/la:
it's ok then..

Tako da se ne zamarate i ne mislite da ako dođete ovdje da će vas netko čudno gledati ako lovite na dno.Bez bige :lol:

i ja sam mislio da rjetko tko ili nitko ali sam se eto zahebo....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19. 06. 2013. (10:22) 

Čestitano:
30 puta u 6 poruke
maccek je napisao/la:
drago je napisao/la:
it's ok then..

Tako da se ne zamarate i ne mislite da ako dođete ovdje da će vas netko čudno gledati ako lovite na dno.Bez bige :lol:

i ja sam mislio da rjetko tko ili nitko ali sam se eto zahebo....

Ajde,ti si lovio na grunt i razbio ribu.A mi ostali smo učili wink
Dakako istina,još jednom je se pokazalo da kvalitetna prihrana i mamci odrađulu posao 100 %.
Bravo frende :up!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19. 06. 2013. (10:27) 

Čestitano:
225 puta u 15 poruke
to nema nikakve veze s tim....tj ipak ima neka razlika,a to je da sam ja lovio vecinom manje ribe,a decki peglali one velike 20 i 25+ ... pa je onda netko valjda pomislio,zašto trosit prihranu na škutavce kad se mogu malo zaobici pravila pa lovit petarde....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19. 06. 2013. (12:24) 

Čestitki: 4
Čestitano:
27 puta u 4 poruke
maccek je napisao/la:
od kad se zabranio zig rig i spod rig vidim da su decki razvijali nove tehnike pa se razvio marker rig....koliko sam vidio i cuo da vecina pogotovo domacih ribolovaca konstantno lovi na to.....to je dozvoljeno ili pak ti neki rade budale od nas svih ostalih koji se drzimo pravila? i korištenje raznih plovaka kao ''zig floatera'' je isto dozvoljeno? po meni je i to zig rig....ak je nekaj zabranjeno,onda bi se toga trebalo i pridržavati....ili ipak ne?

Koliko ja znam:
ZABRANA
"Odlukom upravnog odbora donesenom na sastanku upravnog odbora 05.07.2011. zabranjuje se na velikoj Šoderici ( Zajarki ) loviti na spod rig i zig rig ( predvez ne smije biti duži od 50 cm)"
Znači sve varijante s predvezom do 50cm su OK(po mome mišljenju).
EVO NOVE ZABRANE
"STROGO ZABRANJENO HRANJENJE SVJEŽIM KUKURUZOM PRIJE I ZA VRIJEME RIBOLOVA. ZABRANA SE ODNOSI NA SVE VODE KOJIMA GOSPODARI Š.R.D. ŠARAN ZAPREŠIĆ."

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19. 06. 2013. (13:29) 

Čestitano:
225 puta u 15 poruke
zanimljivo....znam za barem 5 razlicitih kombinacija kako lovit ispod povrsine sa predvezom do 50cm i kod nas to sve zovu zig rig....i po meni onda zabrana zig rig-a nema nikakvog smisla,jer svi znamo kaj je zig....kad covijek upotrijebi ''zig floater'' onda je to zig,a kad umjesto toga stavi obican plovak,bombardu ili nešto slicno,onda više to nije zig?.... jedino ako cete poceti mjeriti predveze od udice pa do olova,a ne do virble wink

na spod rig se nesmije lovit,a na marker smije....bas i ne vidim puno razlike osim što riba onda vuce za sobom marker a ne raketu kad pukne....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20. 06. 2013. (09:21) 

Čestitki: 84
Čestitano:
664 puta u 95 poruke
maccek je napisao/la:
zanimljivo....znam za barem 5 razlicitih kombinacija kako lovit ispod povrsine sa predvezom do 50cm i kod nas to sve zovu zig rig....i po meni onda zabrana zig rig-a nema nikakvog smisla,jer svi znamo kaj je zig....kad covijek upotrijebi ''zig floater'' onda je to zig,a kad umjesto toga stavi obican plovak,bombardu ili nešto slicno,onda više to nije zig?.... jedino ako cete poceti mjeriti predveze od udice pa do olova,a ne do virble wink

na spod rig se nesmije lovit,a na marker smije....bas i ne vidim puno razlike osim što riba onda vuce za sobom marker a ne raketu kad pukne....

Da li je nekakav "pop up" na predvezu od pola metra, zig ili ne? !zid!

Ako me pamčenje dobro služi na Zajarkima je zig zabranjen zbog tog što su neki lovili SAMI na predveze od 7-8 m te su imali pri takovom ribolovu problem sačenja, te su samim tim ugrožavali sigurnost ribe.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27. 06. 2013. (21:31) 

Čestitki: 0
Čestitano:
36 puta u 2 poruke
Konačno neko ko zna zašto je zabranjen zig na bageru,najbolji su mi ovi kaj barataju sa stranim terminima a izgleda ne kuže hrvatski,a kod nas se to jednostavno zove plovak na kojeg smo lovili šarane pije 100 godina dok su se oni igrali sa onom stvari po pesku.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27. 06. 2013. (22:06) 

Čestitano:
225 puta u 15 poruke
ovako si lovio na plovak prije 100g?

slika

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 07. 2013. (10:47) 

Čestitki: 0
Čestitano:
36 puta u 2 poruke
Ne nisam tak lovil.
Lovili smo na klasični plovak na površinu ili na vaser kuglu,na sprudovima smo koristili dugačke predveze sa kokicom ili spužvicom i tak ih dizali za duljinu predveza,ili smo dizali odpuštanjem najlona do površine,ali to je uvijek bila zajebancija jer je najlon bil odpušten.
Neznam kak ti nije jasno da su zig rig i zig floater dve različite stvari,sa kojima dobiješ isti efekt na kraju,naravno.
Kaj hočeš reč da ne loviš ni na popapice,ak loviš zakaj loviš na njih kaj ne čekaš na čistom gruntu.
Na bageru neki love na klasični plovak od kad je zabranjen zig,a na sve drugo jako rijetko osim u zadnjih možda mesec dva dana.
Inače, austrijanci love na prilagođeni zig bez plovaka, a nemreš im niš jer je predvez pol metra.
Johnny,tvoje cinične komentare bi neko mogel krivo shvatit a to ti možda nije pametno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 229 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!