Sada je: 22. 10. 2019. (16:25).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 16. 06. 2010. (09:44) 

Čestitki: 174
Čestitano:
76 puta u 8 poruke
pozzz svima,

evo ako ima neko bilo kakve informacije koje bi mogle biti korisne o toj vodi, bio bi mu jako zahvalan.
Navodno tom vodom gospodari ŠRK Sesvete, ali bi volio čuti neko mišljenje koje nije od tajnika društva...

da li se voda poribljava, da li se isplati na boilu ili će biti dovoljna i kuruza uz dobru prihranu.

Hvala svima na info

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 06. 2010. (08:54) 

Čestitki: 0
Čestitano:
40 puta u 5 poruke
Voda se poribljava nekaj,nemaju ni blizu članova ko nekad,(čitaj otišli),boila ne znam baš jer vrvi od cvergla,kuruza uz dobru poziciju i trebalo bi šljakat,al se spremi na catch&speč ribiče! :x Probaj na onom novom velikom,navodno bi tam trebalo biti nešto veče ribe!Uglavnom to ti je catch&speč društvo!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06. 07. 2010. (10:01) 

Čestitano:
76 puta u 8 poruke
E yoda, hvala na info...

Nisam bio baš zadnji dana toliko blizu kompa i interneta da bi moga nešto i napisati...

Da priđen na stvar....
Otišao ja u utorak na soblinec, malo se raspitati kod ribočuvara o vodi, ribi i dobiti još koju pametnu info. Odmah na početku kod prvog jezera dočeka me velika tabla na kojoj su pravila društva i naravno velikim slovima otisnuto vlada režim "ulovi i pusti", na 3. jezeru, isto tako.... Hehehe, ja se i ponadao, krenilo je dobro, voda izgleda dobro, uvjeti dobri, al onda prvo razočarenje. Pričam sa ribočuvarom, objasnim mu da bi napravio mini kampanju sa petka do nedjelje, vjerojatno tu na tom velikom jezeru, čak mi i spomene koju dobru poziciju, na kojoj bi trebalo biti ribe itd, ali kad smo došli na temu ribljeg fonda, krenula kola nizbrdo=(

Naravno, kao i što je Yoda spomenuo, tu ne da se mesari, nego se radi o teksaškom masakru motornom pilom. Od kada su poribili početkom 5. mjeseca, samo iz 2 jezera je odnijeto 135 šarana, amura, pitaj boga koliko jer je amur tamo državni neprijatelj broj 1, glavna štetočina....

Unatoč tome, ipak se ja odlučija poći u u subotu rano ujutro i sam se uvjeriti u sve to....Ali naravno tu nije bija kraj, toj svoj neorganiziranosti.
Prvo, odem ja do ribočuvara po ribolovnicu i kaže mi da je voda poribljena u petak, da nema ribolova, ali da mogu na gornje jezero koje je sada ionako spojeno sa 3. i da je riba ionako sada gore već. Kažem ja ok, nema problema, što sada, glavno da je poribljeno i da mogu loviti bar negdje kada sam već došao. Pitam ga za noćni ribolov, jel mogu razvući šator i to, sve 5. ono, napokon, super krećem u akciju, razvučem šator, postavim štape na rod pod, počnem sa markiranjem kad evo mog drugara ribočuvara do mene opet sa novim informacijama. "E znaš Ivane, ja sam ti zabunom rekao da možeš tu i ponoći loviti, al tu ti je režim od zore do sumraka, ali možeš na prvom jezeru znaš. Tamo smo isto poribili, ima ribe... !zid!" i što sada, pakiram opremu i odlazim na prvo.... peace... Inače, iako je taj ribočuvar malo zbunjen bio, mislim da je on ipak bio svjetla točka toga jezera jer obilazi, kontrolira sve, nastoji koliko toliko to sve kontrolirati, bori se za neke stvari, ali sam nažalost ne može ništa.... !jokjok!

Da ne dužim više, !sarko! ima, nisu neki primjerci, ali ih ipak još uvijek ima... Virujen da bi se moga i naći koji kapitalac, ali triba odabrati poziciju, napraviti dobru akciju prije i moglo bi čak ispasti i dobro... i cvergla ima, boli glava koliko !bla:

slika

Uploaded with ImageShack.us

Jedno veliko šteta, iako bi mogla biti još jedna dobra voda u okolici zagreba, ne tako velika ali za mini kampanje odlična. I sva ova organiziranost, neće me spriječiti da bar još koji puta odem tamo i pokušam izvući nešto dobro iz te vode i da sve ovo razočarenje zbog sve te neorganizranosti ipak padne u drugi plan i u zaborav....

Pozdrav od mene i bistro svima!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06. 07. 2010. (14:55) 

Čestitki: 321
Čestitano:
34 puta u 6 poruke
Baš sam se i ja spremao posjetiti tu vodu u idučih mjesec dana no ovo me odgovorilo.
Čuo sam raznih priča u zadnje vrijeme i ova je samo potvrdila to.
Uglavnom hvala na opširnoj informaciji ! aplaus

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13. 08. 2013. (14:34) 

Čestitki: 12
Čestitano:
10 puta u 1 poruka
Poštovanje,zadnjih 5 godina lovim na toj vodi i dobar dio ove priče je istina,taj dio se odnosi na mesaroše i objasnio bi zainteresiranima nekoliko sitnica u nadi da me nećete krivo shvatit,jer mi nije namjera da ikog vrijedjat...

Na 1 jezeru je dozvoljen ribolov 24/7 i u jezeru ima velikih !sarko! ali problem što ih je teško ulovit su još veći somovi...(pregledali smo jezero sa sonarom)

Jezero 2 je obična kada koje je nakon poribljavanja popunjeno dok se riba neistrijebi i tu je ponedjeljkom zabranjen ribolov,od utorka do četvrtka se lovi od 06-23h,a nočni je dozvoljen od petka 06:00 do nedjelje 22:00 znači tri dana ribolova...

Jezera 3 i 4 su trenutno spojena zbog visokog vodostaja i pala je u vodu teorija koju su izneli na zadnjoj sjednici da se na jezeru 3 napravi C&R pa se i dalje lovi starim sistemom,nosi sve što uloviš...ribolov je dozvoljen kao i na jezeru 2...ribe ima,ali nedovoljno za velličinu ta dva jezera...

Problem su stari ribiči takozvani "kormorani" ili "škrinjaši" koji sebi izračunaju koliko ribe "moraju" odnet da bi isplatili godišnju kartu,ali je i sve veći broj športskih ribiča koji puštaju sve što ulove.Ja sam napravio kampanju 10-11.08.2013,napravio sam si hranilište i lovio sam na boile by Tom XL i imao sam 2 manja !sarko! i 3 amura od 4,6 i 7,5kg što nije neki rezultat,ali za tu vodu i vrijeme provedeno na vodi je super rezultat.Lovio sam na jezeru 3 i opet idem ovaj vikend da popravim rezultat i da dignem to društvo na noge,jer je voda divna i mislim da zaslužuje bolje mišljenje...

Evo i par slika...

slika

slika

slika

Za kraj,ako je voda teška,to neznači da u njoj nema ribe,nego se ribič treba više potrudit...mi C$R ribiči moramo dić tu vodu na noge i isterat kormorane,mislim da je to u interesu svih nas...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 08. 2013. (09:52) 

Čestitano:
10 puta u 1 poruka
johnny bravo je napisao/la:
kolko je to veliko?

Jezero 3 je široko oko 110m i dugačko oko 250m,dubina je od 4-10m

Jezero 4 je široko oko 250m i dugačko oko 280m,dubina je od 2-12m

Trenutno su jezera 3 i 4 spojena i riba se slobodno kreće iz jednog u drugo jezero,što dodatno otežava ribolov..frendić je prije par dana ulovio šarana od 10kg koji je sad ulovljen prvi put,kao i moji amuri...ukupna površina 1,2,3 i 4 jezera je 6h...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 08. 2013. (14:51) 

Čestitano:
76 puta u 8 poruke
maliribic81 je napisao/la:
kolko je to veliko?

Trenutno su jezera 3 i 4 spojena i riba se slobodno kreće iz jednog u drugo jezero,što dodatno otežava ribolov..frendić je prije par dana ulovio šarana od 10kg koji je sad ulovljen prvi put,kao i moji amuri...ukupna površina 1,2,3 i 4 jezera je 6h...

Po tvojim podacima dalo bi se zaključiti da je samo jezero 4 gotovo 6 ha.... A di su još ostala jezera...

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 08. 2013. (21:42) 

Čestitano:
10 puta u 1 poruka
iklaric je napisao/la:
kolko je to veliko?

Po tvojim podacima dalo bi se zaključiti da je samo jezero 4 gotovo 6 ha.... A di su još ostala jezera...

Sent from my ST26i using Tapatalk 2[/

to što sam napisao da ukupna površina 6h bi se trebalo podrazumjevat da je to okvirna veličina vode,a ne da se uhvatimo toga kao pijan plota...moja priča se svodi na to da predstavim ribičima tu vodu kakva je sa pravilima kakva jesu,ako sam malo pogriješio s veličinom ja se ispričavam,ali sam isto tako napisao da je sad vodostaj velik i da su zbog toga jezera 3 i 4 spojena..ti ako si bio tamo vidio si da su ta dva jezera inače odvojena,samim tim se površina smanji,nećeš vjerovat...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 08. 2013. (23:02) 

Čestitano:
76 puta u 8 poruke
iklaric je napisao/la:
[quote="johnny bravo"]kolko je to veliko?

to što sam napisao da ukupna površina 6h bi se trebalo podrazumjevat da je to okvirna veličina vode,a ne da se uhvatimo toga kao pijan plota...moja priča se svodi na to da predstavim ribičima tu vodu kakva je sa pravilima kakva jesu,ako sam malo pogriješio s veličinom ja se ispričavam,ali sam isto tako napisao da je sad vodostaj velik i da su zbog toga jezera 3 i 4 spojena..ti ako si bio tamo vidio si da su ta dva jezera inače odvojena,samim tim se površina smanji,nećeš vjerovat...[/quote]

Ma nisam mislio ništa zlonamjerno... Kad sam bio tamo prije 3 godine, već tada su ta 2 jezera bila spojena, ali pretpistavljam da je taj prolaz ribi jako zanimljiv jer dubina naglo prestaje... Lijevo jezero je bilo jako zatravljeno a na desnom se nije smjelo loviti sa sjeverne strane ako se ne varam...
Nazalost, nije mi društvo niti organizacija tadašnja ostala u dobrom sjećanju...
Uglavnom lovio sam na kraju na jezeru gdje je bila ciglana, krajnja lijeva pozicija...ima starih šarana tamo i takvog sam imao ba štapu... Nisam ga mogao nikako zaustavit kada je krenuo skroz lijevo u neki lom, navodno su u tom dijelu i sine u vodi...

Ako si blizu doma tamo, poslikaj malo, pa stavi na forum...

Cheers!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 08. 2013. (23:03) 

Čestitano:
76 puta u 8 poruke
iklaric je napisao/la:
[quote="johnny bravo"]kolko je to veliko?

to što sam napisao da ukupna površina 6h bi se trebalo podrazumjevat da je to okvirna veličina vode,a ne da se uhvatimo toga kao pijan plota...moja priča se svodi na to da predstavim ribičima tu vodu kakva je sa pravilima kakva jesu,ako sam malo pogriješio s veličinom ja se ispričavam,ali sam isto tako napisao da je sad vodostaj velik i da su zbog toga jezera 3 i 4 spojena..ti ako si bio tamo vidio si da su ta dva jezera inače odvojena,samim tim se površina smanji,nećeš vjerovat...[/quote]

Ma nisam mislio ništa zlonamjerno... Kad sam bio tamo prije 3 godine, već tada su ta 2 jezera bila spojena, ali pretpistavljam da je taj prolaz ribi jako zanimljiv jer dubina naglo prestaje... Lijevo jezero je bilo jako zatravljeno a na desnom se nije smjelo loviti sa sjeverne strane ako se ne varam...
Nazalost, nije mi društvo niti organizacija tadašnja ostala u dobrom sjećanju...
Uglavnom lovio sam na kraju na jezeru gdje je bila ciglana, krajnja lijeva pozicija...ima starih šarana tamo i takvog sam imao ba štapu... Nisam ga mogao nikako zaustavit kada je krenuo skroz lijevo u neki lom, navodno su u tom dijelu i sine u vodi...

Ako si blizu doma tamo, poslikaj malo, pa stavi na forum...

Cheers!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 08. 2013. (11:52) 

Čestitano:
40 puta u 5 poruke
Tamo ti ima šina,debla,cigle,betonskih blokova i svakakvo njesra se naguralo unutra kad su majstori s ciglane radili sebi mjesta i bagerom sve gurali u jezero.Inače ta je obala bila njihova i članovi nisu tamo mogli loviti,ak si nisi bio dobar s čuvarom.Na tom 1 jezeru ima jedan sprud koji se proteže uz cijelu obalu od nekih 20m od onih vrata od ciglane pa do onog velikog drveta na početku (lijevo od šljive) i onda se račva prema onoj maloj špici na drugoj strani.E taj dio je najzanimljiviji,posebno onaj kod ograde za ulaz u nekadašnju ciglanu.O društvu kojem je na čelu osoba koja je izbačena iz tri društva zbog krivolova i korištenja više pribora od dozvoljenog nebi trošio riječi!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 08. 2013. (22:09) 

Čestitano:
10 puta u 1 poruka
Yoda tog smeća nema jedno 3-4 godine kao ni šljive,od nje je ostao samo panj,sprud je još tamo ali je dubina na njemu 5m...

iklaric,za vikend ću poslikat jezera i stavit slike..što se tiče trave koju si zatekao na 4 jezeru,od nje više nema ni t,pustili su preveliku količinu amura koji su sve pojeli i sad je problem nedostatak hrane...ja sam u 5 dana bacio 6 faktorica kukuruza i 6kg boili...postavio sam slike od prošlog vikenda,a ove su od danas,pon i uto sam samo hranio bez lova i danas sam bio cijeli dan i imao sam 6 grizeva i imao sam samo 3 ribe vani...jedna mi je zapela 10-ak metara ispred mene u jednom grmu,jednostavno nisam mogao ribu dić sa dna i to je to,jedan amur mi je strgao flaks,a drugi je nekak iskočio iz podvadača...riba je prekrasna i jako borbena...danas sam opet lovio na boile by Tom XL..

slike od današnje kampanje ću postavit sutra ili prekosutra,nemogu uploadat slike,imageshack neradi.. sad:

slike koje sam dužan,nisam išao danas da slikam jezera,ali se vide iza mene...

slika

slika

slika

slika

na prvoj i drugoj slici se vidi dio 3 jezera,a na trečoj i četvrtoj slici mali dio 4 jezera,na četvrtoj slici desno se vidi grm koji je bio na sprudu koji je odvajao 3 i 4 jezero...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18. 08. 2013. (01:19) 

Čestitano:
40 puta u 5 poruke
Govorim o onoj obali gdje je bilo dvorište od ciglane i gdje je bila cijev kojom je ciglana sebi pumpala vodu iz jezera.Taj dio je zasipan betonom šinama i takvim stvarima koje sam gore naveo,a s obzirom da je obala ostala ista,sve to je i dalje unutra.Za šljivu mi je žao jer su se pod njom i na nju znali zategnuti amuri kolosalnih razmjera.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22. 08. 2013. (16:17) 

Čestitano:
10 puta u 1 poruka
Yoda je napisao/la:
Govorim o onoj obali gdje je bilo dvorište od ciglane i gdje je bila cijev kojom je ciglana sebi pumpala vodu iz jezera.Taj dio je zasipan betonom šinama i takvim stvarima koje sam gore naveo,a s obzirom da je obala ostala ista,sve to je i dalje unutra.Za šljivu mi je žao jer su se pod njom i na nju znali zategnuti amuri kolosalnih razmjera.

Na toj obali nema šina,nema cigle,blokova i sličnih stvari,to je uredno napravljen put,a što se tiče tog dijela vode isto tako je čisto i nema tragova nikakvog smeća,sve je čisto i uredno...neznam kad si ti zadnji put bio tamo,ali od toga što ti pričaš nema ništa zadnjih 5g...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24. 08. 2013. (12:11) 

Čestitano:
40 puta u 5 poruke
Jedino ako si ti to sve izvadio iz vode i počistio,onda nema ničega.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!