Sada je: 24. 11. 2020. (20:31).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 04. 02. 2016. (14:17) 

Čestitki: 30
Čestitano:
19 puta u 5 poruke
Dečki, čitam malo okolo i primijetio sam, za mene, uznemirujuće pojave - na nekim vodama se ograničava broj članova - ne upisuju se novi, na kupovima se prednost daje stalnim učesnicima.....

Kao ribiča kojeg kupovi i članstva u tim nekim društvima ne zanimaju, znači nemam interesa podbadati, muči me što će se doći u situaciju da novi ljudi neće moći doći do izražaja, a niti izaći na neku vodu jer ne mogu biti članovi.

Samo konkretno ću spomenuti npr. Vukovinu gdje 50 članova, znači, ne da nikome novome da se učlani, ili npr. način kak je popunjen kup na Ontariju.

S obzirom da sam jako (radno i na razne načine) aktivan u svojem matičnom šrk-u i znam kaj znači raditi i stvoriti nešto iz nečeg / ničeg, ni na pamet nam nikad nije palo da ograničavamo članstvo niti da dajemo prednost prijava na natjecanjima jer to jednostavno nije dobro, ljudski, kako god hoćete.

Kaj vi mislite?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (19:50) 

Čestitki: 1277
Čestitano:
152 puta u 7 poruke
Spominješ Vukovinu gdje je max 50 članova od 30.01.2016 zbog svih ovih sr..nja koja su se počela dešavati u državi, a ne znaš činjenicu da je lani recimo bilo manje članova nego ovaj maximum od 50.

Tebe muči članstvo u društvu u koje se nemaš namjeru učlanit i muči te prijava na kup na koji se ne misliš prijavit.

Pa ljudi moji o čemu vi vodite brigu u današnje vrijeme.
Stvarno za ne povjerovati u kakvoj državi živimo jer se držimo onog da je najlakše gledati što se radi u tuđem dvorištu nego voditi brigu o svom.

Uživajte ljudi gdje jeste,idite na vodu i lovite. Uređujte vodu na kojoj lovite,poštujte prirodu prije svega.Zima nije kakva bi trebala biti pa se manite čorava posla na je...m kompijuterima i štapove u ruke i na vodu pustit mozak na pašu . !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (20:10) 

Čestitki: 8
Čestitano:
12 puta u 4 poruke
Forum služi za raspravu, prema tome kako neki reagiraju i odgovaraju na necija pitanja i nedoumice ovaj forum slobodno se može ugasiti... Idite na "http://carponline.ro/forum/" pa nađite jednu temu gdje nije dat normalan odgovor, a ne pametovanje i vrijeđanje kao na ovom forumu u gotovo svim temama. Razmislite malo čemu služi forum !zivjeli!

Slažem se sa time da možda neki novi ljudi ne mogu doći do izražaja pored ekipe koja je trenutno razvikana, a što se tiće ograničenja broja članova nemam ništa protiv toga.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (20:18) 

Čestitano:
152 puta u 7 poruke
U temi od dva posta ( bez tvog Kaj Nikaj) ja ne vidim nigdje niti vrijeđanje niti pametovanje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (20:21) 

Čestitki: 8
Čestitano:
12 puta u 4 poruke
djug je napisao/la:
U temi od dva posta ( bez tvog Kaj Nikaj) ja ne vidim nigdje niti vrijeđanje niti pametovanje.

Napadaš čovjeka bez veze. To je to od mene da ne skrecemo s teme :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (20:30) 

Čestitano:
152 puta u 7 poruke
NIsam ja nikog napao nego sam napisao kaj mislim.
Jel čovijek lijepo pitao kaj mislite i ja sam napisao kaj i to je to.
A izgleda da sam trebao napisati i što mislim o odvjetnicima :lol: :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (20:52) 

Čestitano:
19 puta u 5 poruke
Dečki, mene uopće ne muči Vukovina, niti me ne muče kupovi.

Jer sam daleko od jednog i od drugog.

Muči me ljudski aspekt toga - čak i u ribolovu koji bi trebao biti hobi, odmor..... počeli smo stvarati zatvorene sredine u koje ne možeš ući ako nisi podoban.

I uopće se time ne bavim, nego u zadnjih par dana na par foruma sam pročitao tako neke spike i reko, stvarno super, i to ćemo upropastiti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (21:07) 

Čestitki: 18
Čestitano:
5 puta u 1 poruka
Ja razumijem kad društvo donese takvu ili sličnu odluku za tkz."strance" tj. one koji dođu jednom ili dvaput godišnje na neku vodu pa si preračunavaju da li im se isplati vaditi godišnju jer im je jeftinije od dnevnih,to je razumljivo da društvo donese odluku ali za domaći živalj ne smiju,naglašavam ne smiju ni po ustavnom pravu svakog čovjeka da mu zabrane vađenje dozvole,pod domaće podrazumijevam one koji su sa toga područja i okolice ( pod takve ne svrstavam kormorane i one koji su uhvaćeni u prekršaju) ali čak i njima se ne smije uzeti dozvola ako je imaju po zakonu.Primjetio sam da pojedina društva ograničavaju članstva što je nelogično a pojedina mole za članove što je logićno za sve udruge.Pojedinci su kroz udruge maltene privatizirali vodu i zarađuju bolje nego da se bave nekim privatnim biznisom i rađe će takvim strancima a i pravim stranim državljanima prodati dozvolu nego nekom našem jer če od ovoga zaraditi na boilama,partiklu ,klopi i svemu ostalom ukupno.Ne mislim sad ni na jednu vodu konkretno ako sebe nađe netko u ovoj priči,ima tih voda više.Ima niz nepravilnosti ali jbg,nije naše da ispravljamo krivu drinu nego da uživamo u ribolovu i biramo sami gdje čemo s kim čemo i kome uplatiti dozvolu i kome uplatiti kup,svoju lovu trošite onako kako želite a ne kako vam netko kaže !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (21:26) 

Čestitano:
152 puta u 7 poruke
U kakvom vremenu živimo možemo samo bit sretni što naša Društva vode Hrvati,a ne tamo neki lijevi i desni Njemci,Austrijanci,Rusi ,Česi itd.itd. Doduše na nekim jezerima nažalost skoro pa i je tako,ali Bože moj.Doči če tim našim društvima kad tad iz guzice u glavu. U današnje vrijeme može nam samo biti gore,. Čuvajmo za našu djecu ovo što imamo i to bez razmišljanja . !zivjeli! !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (21:27) 

Čestitki: 1
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
I naposljetku ispada da manje više vrijede dvostruka mjerila a najgore u cijeloj priči što i dobar dio ribiča na ovaj ili onaj način to i podržava jedna riječ na sve to JADNO.....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04. 02. 2016. (22:05) 

Čestitki: 18
Čestitano:
4 puta u 3 poruke
Taj sistem sa ograničenjem članstva kolko sam informiran u svabiji je svagdje znači kad bih se htjeo negdje uclanit ako nema mjesta moram čekati da neko rikne ili na neki dr način da se oslobodi mjesto po meni ... ali ograničenje za male vode je sasvim logično ne može voda recimo od 5ha imat 500 članova moje mišljenje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 02. 2016. (05:45) 

Čestitki: 72
Čestitano:
39 puta u 1 poruka
CT Jošava je napisao/la:
Taj sistem sa ograničenjem članstva kolko sam informiran u svabiji je svagdje znači kad bih se htjeo negdje uclanit ako nema mjesta moram čekati da neko rikne ili na neki dr način da se oslobodi mjesto po meni ... ali ograničenje za male vode je sasvim logično ne može voda recimo od 5ha imat 500 članova moje mišljenje

pa dal je bas svugdje neznam ali bio sam u jednom takvom klubu koji je gospodario vodom 40Ha. Bilo je 36 clanova i nisu htjeli-mogli vise primat. Uspio sam uci jer su trojica izasla iz zdravstvenih razloga. U tom klubu je to tako jer imaju 18 drvenih camaca tako da kljuc za svaki imaju po dvojica koji se moraju onda dogovarat i odgovorni su za njega. Isto tako u klubskoj zgradi na jezeru ima 36 ormara tako da svaki clan moze ostaviti neke stvari tamo.
Skoro u svakom klubu da bi postao clan mora neko reci dobru rijec za tebe i staziranje (probno) je oko 6 mjeseci pa nadalje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 02. 2016. (07:07) 

Čestitki: 851
Čestitano:
512 puta u 56 poruke
Na vukovini od uvijek treba preporuka da bi postao clan i vukovina od pamtivjeka ima ogranicen broj clanova. To je jako stara vijest a ne od sada.... I na vukovini se ne okrecu nikakve pare nit se gleda financijska korist...sve je to tako da bi clanovima bio ljepsi boravak na vodi....na ribe se pazi i ribe br 1 po pitanju svega....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 02. 2016. (12:03) 

Čestitki: 19
Čestitano:
142 puta u 20 poruke
Aha problem je popunjen kup na ontariu..
Ok a zasto bi taj "netko novi" se bas htio dokazat na ontariu?Zar je to jedini kup i jedina voda u hr da se moze dokazat?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 02. 2016. (12:12) 

Čestitano:
19 puta u 5 poruke
Renci, nema veze s Ontarijem, ta dva primjera sam naveo čisto kao primjer. Ja nit sam šaranaš da bi išao na kup, nit bi bio član Vukovine.

Ali mi stvarno nije jasno bilo kakvo ograničavanje ?

Voda je ograničavajući faktor. Nek bude i 500 članova, al ako dođeš loviti i nema mjesta, sori, mi smo bili prvi.

Činjenica je da se polako ufuravaju ekskluzivna članstva na vode koje su tu od davnina.

A kaj se kupa na Ontariju tiče, isto nije problem ako postoji taj jedan broj ekipa koji su stalni, ali je problem ako se neće i za ostale rezervirati termin i održati kup i za te druge.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!