Sada je: 21. 08. 2019. (01:13).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 74 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
 Naslov: Šaran i Arome
PostPostano: 22. 07. 2010. (22:33) 

Čestitki: 46
Čestitano:
147 puta u 13 poruke
Čitajući neke tekstove gdje su vršeni eksperimenti na kojoj udaljenosti Šarani mogu da osjete vaš mamac tj. boilu( preko nekoliko stotina metara nadipane i puno dalje ).
Sad se postavlja pitanje,šta je sa onom mojom izjavom kad sam rekao da moju boilu šaran osjeti u krugu 50m,to je bila šala mala u usporedbi sa ovom tezom.
Neki su bili skeptični, a ispostavlja se da je on nju osjetio i na puno većoj udaljenosti,sad je samo stvar kvalitete ili nekvalitete boile dali će je šaran uzimati ili ne.
Što znači ko taj tren na vodi ima najbolju boilu, imaće i najviše šanse za uspješan ribolov. !sarko!

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (07:53) 

Čestitki: 49
Čestitano:
226 puta u 6 poruke
Ja ću iznjeti SVOJE iskustvo i OVO NIJE SAVJET. Koristio sam puno različitih aroma u početku svoga ribolova. Danas sam to sveo na samo ponekad. Nije presudna sigurno jer onda u 90% ribolova ne bih ulovio niti ribe. Obično samo mix i nešto praškastih exrakata, s time da na lovne boile dipam sa dvije vrste amino pripravaka uz jedan extrakt lignje i to mi je već dugo jako dobro radi. I ne mislim da možeš bilo čime privuči ribu sa nekih extremnih daljina. Moram naglasit da su moji ribolovi u večini slučajeva 4 - 6 dana i vjerovatno zbog toga vremena zadnja dva dana budu odlična i bez arome. Kada trebam brži griz onda se malo kemija sa svime pa tako i sa aromama.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (09:07) 

Čestitki: 16
Čestitano:
55 puta u 3 poruke
kad bi to bilo točno uopće nebi bilo presudno gdje loviš jer bi privukao sve šarane u krugu 100m, a to je onda promjer 200m. Sigurno je točno da se aroma može osjetiti i na 100m ali pod sasvim određenim uvjetima tj da postoji dostatno strujanje vode....i onda se naravno osjeti samo u tom pravcu. U stvarnosti je malo drugačije i hranilište je u mogučnosti privuči šarane nekih 15-ak metara....baš zbog toga je jedan od najvažnijih činbenika uspješnog ribolova POZICIJA.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (09:26) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
dok. je napisao/la:
kad bi to bilo točno uopće nebi bilo presudno gdje loviš jer bi privukao sve šarane u krugu 100m, a to je onda promjer 200m. Sigurno je točno da se aroma može osjetiti i na 100m ali pod sasvim određenim uvjetima tj da postoji dostatno strujanje vode....i onda se naravno osjeti samo u tom pravcu. U stvarnosti je malo drugačije i hranilište je u mogučnosti privuči šarane nekih 15-ak metara....baš zbog toga je jedan od najvažnijih činbenika uspješnog ribolova POZICIJA.

Nije sto nego i preko 500 metara i nemora biti neki posebni uvjeti.
Ako je POZICIJA glavni činbenik zašto onda na takmićenju jedna te ista ekipa bude na kraju najbolja,pa neizvuče ta ista ekipa uvjek najbolju poziciju.
Da te odmah demantiram u startu,na veliki broj voda neradi samo jedna pozicija nego njih nekoliko,samo je stvar u tome koja ekipa ima bolju taktiku i boilu. !zivjeli!

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (10:25) 

Čestitki: 7
Čestitano:
56 puta u 4 poruke
Na ovakve postove se može odgovorit samo sa kankan kankan kankan !

Imam jedno pitanje Zvone. Kakvo vezu ima aroma sa "najboljom" bojlom o kojoj pričaš? Na koji daljini šaran osjeti druge atraktore?

Znači sada nismo više na 50m nego na 500m?

Vidim da što se takmičenja tiče ti iskustva ne fali!

Kakve veze ima taktika ako imaš najbolju bojlu koju šaran osjeti na 500m? Meni se čini da treba imat samo udice u vodi i to je to! Zašto bi hranio?

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (10:33) 

Čestitki: 24
Čestitano:
9 puta u 6 poruke
darkoL je napisao/la:

Kakve veze ima taktika ako imaš najbolju bojlu koju šaran osjeti na 500m? Meni se čini da treba imat samo udice u vodi i to je to! Zašto bi hranio?

pa Darko, u tom i je caka.
znaš da se sa čarobnom boilom ne hrani.
samo zabaciš i ona sve šarane u krugu XXX metara privuče..oni jadni stoje i čekaju u redu da budu upecani.

gdje je moj post od malorpije?nisam ništ loše napisao, nije mi jasno zašto je obrisan????

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (10:53) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
Zvone je napisao/la:
dok. je napisao/la:

Nije sto nego i preko 500 metara i nemora biti neki posebni uvjeti.
Ako je POZICIJA glavni činbenik zašto onda na takmićenju jedna te ista ekipa bude na kraju najbolja,pa neizvuče ta ista ekipa uvjek najbolju poziciju.
Da te odmah demantiram u startu,na veliki broj voda neradi samo jedna pozicija nego njih nekoliko,samo je stvar u tome koja ekipa ima bolju taktiku i boilu. !zivjeli!

ja na žalost ne znam toliko puno kao ti i naravno ne znam sve kao ti. No eto sad mogu skroz promjeniti svoj pristup i taktiku ribolova na Šumbaru. Kako je njegova dimenzija otprilike 350m X 500m više ne trebam tražiti i birati mjesto uz vodu, a još manje poziciju na vodi....Samo trebam tvoju čarobnu boilu, kako ju šarani osjete i na više od 500m i bez strujanja vode proizlazi da će svi šarani u jezeru pohrliti meni na udicu. Moj ti je prijateljski savjet da uvijek kad nešto tako mudro nađeš, prvo lijepo uzmi vremena pa pokušaj logički razmisliti o tome. Puno puta na ovom forumu pisano je da nije samo 1 stvar važna za uspješan ribolov. Neke od najvažnijih su izbor pozicije, izbor mamca, izbor prezentacije i taktike prihranjivanja,.....i na kraju sreča. Na natjecanjima naravno postoje kvalitetnije i manje kvalitetne ekipe, one kvalitetne će iskoristiti svaku solidnu poziciju da se plasiraju u sami vrh. Isto tako te ekipe na lošim mjestima mogu ostati bez ulova ili jako loše proči, neovisno o super boili koja privlači sa 500m. Naravno dešava se i da lošija ekipa napravi vrlo solidan rezultat zbog odličnog mjesta. Mislim da o natjecanjima baš i neznaš tako puno kao o slobodnom ribolovu gdje si očito tata-mata. da bi iole kvalitetno mogao pisati ili govoriti o natjecanju trebao bi i sam učestvovati barem na 10-ak. Uvjeren sam da tada nebi pisao ovako.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:12) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
sad sam gledao i vidio da je gazda trol izbrisao hrpu postova na ovu temu, pretpostavljam da su bili neprimjerenog sadržaja

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:13) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
darkoL je napisao/la:

Imam jedno pitanje Zvone. Kakvo vezu ima aroma sa "najboljom" bojlom o kojoj pričaš? Na koji daljini šaran osjeti druge atraktore?

Pa vrlo jednostavno ako šaran aromu osjeti na nekih 500m i dalje ( isto i atraktore itd. al idemo za sada sa aromama ovo drugo kasnije za neke druge teme ) , ti u tom trnutku imaš tu aromu ( da sad nidemo u širinu sa aromama primjer voće ili smrad ),i smrad ti privuče šarana ( to ćeš znati ako imaš konstantne grizeve na tu boilu),sad dolazi ono što tebe muči, šta se misli pod najboljom ili dobrom boilom,pa to ako ga privuče aroma i on ti dođe na hranilište zbog te arome ali kad počme jesti boile skuži da su jalove i niškoristi,tada ti sve pada u vodu (nepomaže ni aroma ni dip ni atraktori).

Sad nismo više na 50 nego na 500m i dalje, jel nisam ja to zaključio nego očito neko malo pametniji i iskusniji.

Kažeš kakve veze ima taktika ?
- pa nije isto ako dođeš na vodu i neznaš izmarkirati poziciju
- koristiš praškastu hranu bacaš katapultom kugle a voda obiluje tonama sitne ribe, i obrnuto ne prihranjuješ brašnastom hranom a ta voda je stvorena za to,što sam na nekim vodama osjetio i na svojoj koži, a nisam koristio kugle dok su starci od 60 i kusur godina upravo na taj način ubijali ribu ( naravno sve dolazi sa ikustvom).
- prije takmičenja nisi si dao ama baš nikakvog truda da saznaš sve o vodi na koju dolaziš
- dali koristiš za vrijeme takmičenja boile sitnijeg promjera ili ne
-dipaš ih ili ne
- koristiš komprese ili PVA konac
- loviš i na kukuruz kad stane raditi boila, ili si i dačje ostao vjeran samo njoj
- jel susjedi do tebe imaju pojma o ribolovu,dobili su idealnu poziciju, na kojoj je ekipa prošli put uhvatila prvi dan preko 200kg ribe, a oni imaju dvije ribe upisane, nemaju pojma gdje bacaju, i dali znaš okrenuti to u svoju korist.
-izvukao si lošiju poziciju pa si već u startu obeshrabljen i loviš onako preko ..... i u najgoroj situaciji odlaziš sa takmičenja,a kad izvučeš najbolju poziciju niko veći i pametniji od tebe i ovako bi mogao nabrajati do sutra.
Al u cjeloj ovoj priči pored sveg ovoga, tvoj cilj je privući Šarana na tvoje hranilište, a on će odlučiti jel imaš ČB ili šrot od nje. wink

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:18) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
žac je napisao/la:
U te dodatke su dijelom ubačene i arome. Tako je i prije gotovo 40 godina nastao čuveni Minamino. Mješavina aminokiselina,minerala, vitamina i arome.

samo jedna sitnica, minamino i nutramino nisu izmislili šaranaši, oni su samo skužili da bi se to moglo koristiti u mamcima. Inaće radi se o pripravcima iz medicine, namjenjeni su bolesnicima koji su ostali bez velikog dijela probavnog trakta i koje se onda pomoču sondi i velikih šprica hrane ovim pripravcima. Zato to nisu samo aminokiseline već kombinacija amina, minerala-vitamina i nekih sitnih dodataka

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:20) 

Čestitki: 24
Čestitano:
9 puta u 6 poruke
oprez! čitate na vlastitu odgovornost!
Caution! read at your own risk!
Achtung! Lesen auf eigene Gefahr!
Kujdes! lexoni në rrezikun tuaj!
Attenzione! leggere a vostro rischio e pericolo!
Attention! Lisez à vos risques et périls!
¡Atención! leer a su propio riesgo!
Προσοχή! διαβάστε με δική σας ευθύνη!

neda mi se više.
molio bih Vas ostale da pomognete u prevođenju upozorenja, da slučajni putnici namjernici nebi preko zvonetovih postova stekli dojam o Forumu.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:23) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
Zvone je napisao/la:
darkoL je napisao/la:

Pa vrlo jednostavno ako šaran aromu osjeti na nekih 500m i dalje ( isto i atraktore itd. al idemo za sada sa aromama ovo drugo kasnije za neke druge teme ) , ti u tom trnutku imaš tu aromu ( da sad nidemo u širinu sa aromama primjer voće ili smrad ),i smrad ti privuče šarana ( to ćeš znati ako imaš konstantne grizeve na tu boilu),sad dolazi ono što tebe muči, šta se misli pod najboljom ili dobrom boilom,pa to ako ga privuče aroma i on ti dođe na hranilište zbog te arome ali kad počme jesti boile skuži da su jalove i niškoristi,tada ti sve pada u vodu (nepomaže ni aroma ni dip ni atraktori).

Sad nismo više na 50 nego na 500m i dalje, jel nisam ja to zaključio nego očito neko malo pametniji i iskusniji.

Kažeš kakve veze ima taktika ?
- pa nije isto ako dođeš na vodu i neznaš izmarkirati poziciju
- koristiš praškastu hranu bacaš katapultom kugle a voda obiluje tonama sitne ribe, i obrnuto ne prihranjuješ brašnastom hranom a ta voda je stvorena za to,što sam na nekim vodama osjetio i na svojoj koži, a nisam koristio kugle dok su starci od 60 i kusur godina upravo na taj način ubijali ribu ( naravno sve dolazi sa ikustvom).
- prije takmičenja nisi si dao ama baš nikakvog truda da saznaš sve o vodi na koju dolaziš
- dali koristiš za vrijeme takmičenja boile sitnijeg promjera ili ne
-dipaš ih ili ne
- koristiš komprese ili PVA konac
- loviš i na kukuruz kad stane raditi boila, ili si i dačje ostao vjeran samo njoj
- jel susjedi do tebe imaju pojma o ribolovu,dobili su idealnu poziciju, na kojoj je ekipa prošli put uhvatila prvi dan preko 200kg ribe, a oni imaju dvije ribe upisane, nemaju pojma gdje bacaju, i dali znaš okrenuti to u svoju korist.
-izvukao si lošiju poziciju pa si već u startu obeshrabljen i loviš onako preko ..... i u najgoroj situaciji odlaziš sa takmičenja,a kad izvučeš najbolju poziciju niko veći i pametniji od tebe i ovako bi mogao nabrajati do sutra.

Al u cjeloj ovoj priči pored sveg ovoga, tvoj cilj je privući Šarana na tvoje hranilište, a on će odlučiti jel imaš ČB ili šrot od nje. wink

ćemu sve ovo ako šarani osjete tvoju aromu i na 500m a kako ti je boila čarobna oni ko ludi plivaju pravo na nju. Neovisno o tome gdje si ju zabacio i kakve veze onda ima brašnasta prihrana. Ma dugo bi ti mogao nabrajati ali već sam ti savjetovao da pokušaš prije logički razmisliti o tome što si napisao i što želiš objaviti

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:26) 

Čestitano:
56 puta u 4 poruke
kankan kankan kankan kankan kankan

Kakva pozicija? Kakvo markiranje? Kakva brašnasta hrana? Kakav PVA? Pa o čemu ti tu pričaš!!! Imaš bojlu koja privuče šarana iz 500m!!! Šta če ti te stvari?

ali kad počme jesti boile skuži da su jalove i niškoristi,tada ti sve pada u vodu (nepomaže ni aroma ni dip ni atraktori). - zato ne hraniš! Imaš bojlu koja šarana privuče na 500m, znači tu je on! Pa ako je tu i ako je bojla toliko dobra zašto bi hranio? jednostavno samo loviš sa mamcima na dlaci! Kad takvo bojlu šaran pojede gotov je, ti imaš griz i to je to! Staviš gore frišku (vjerojatno i ne treba ako imaš na drugom štapu jer več je tako i tako ova bojla toiliko jaka da privuče na 500m) i to je to. Znači treba ti nekih 30 bojli i gotovo.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:26) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
dok. je napisao/la:
ja na žalost ne znam toliko puno kao ti i naravno ne znam sve kao ti. No eto sad mogu skroz promjeniti svoj pristup i taktiku ribolova na Šumbaru. Kako je njegova dimenzija otprilike 350m X 500m više ne trebam tražiti i birati mjesto uz vodu, a još manje poziciju na vodi....Samo trebam tvoju čarobnu boilu, kako ju šarani osjete i na više od 500m i bez strujanja vode proizlazi da će svi šarani u jezeru pohrliti meni na udicu. Moj ti je prijateljski savjet da uvijek kad nešto tako mudro nađeš, prvo lijepo uzmi vremena pa pokušaj logički razmisliti o tome. Puno puta na ovom forumu pisano je da nije samo 1 stvar važna za uspješan ribolov. Neke od najvažnijih su izbor pozicije, izbor mamca, izbor prezentacije i taktike prihranjivanja,.....i na kraju sreča. Na natjecanjima naravno postoje kvalitetnije i manje kvalitetne ekipe, one kvalitetne će iskoristiti svaku solidnu poziciju da se plasiraju u sami vrh. Isto tako te ekipe na lošim mjestima mogu ostati bez ulova ili jako loše proči, neovisno o super boili koja privlači sa 500m. Naravno dešava se i da lošija ekipa napravi vrlo solidan rezultat zbog odličnog mjesta. Mislim da o natjecanjima baš i neznaš tako puno kao o slobodnom ribolovu gdje si očito tata-mata. da bi iole kvalitetno mogao pisati ili govoriti o natjecanju trebao bi i sam učestvovati barem na 10-ak. Uvjeren sam da tada nebi pisao ovako.

Neznam zašto toliko čuđenje ako šaran uspjeva toliko daleko osjetiti aromu,na kojoj daljini MORSKI PSI OSJETE KRV,a usporedi aromi i krv pa reci koju dalje osjetiš,to što je kod nas čulo mirisa zakržljalo neznači da je i kod drugih živih bića.
Dok ponovo ideš u širinu i tema se razvodnjava,ajmo jednom ići redom komponentu po komponentu,a ne ubacivati kako se kome taj tren svidi,jel ovo što ti pišeš već je napisano pod mamci-boile. !zivjeli!
Isto tako dobra ekipa na lošijoj poziciji izbori solidan rezultat,a loša ekipa na najačoj poziciji loš rezultat. wink

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:29) 

Čestitano:
56 puta u 4 poruke

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 74 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!