Sada je: 14. 12. 2019. (20:37).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 23. 07. 2010. (11:34) 

Čestitki: 46
Čestitano:
147 puta u 13 poruke
dok. je napisao/la:
ćemu sve ovo ako šarani osjete tvoju aromu i na 500m a kako ti je boila čarobna oni ko ludi plivaju pravo na nju. Neovisno o tome gdje si ju zabacio i kakve veze onda ima brašnasta prihrana. Ma dugo bi ti mogao nabrajati ali već sam ti savjetovao da pokušaš prije logički razmisliti o tome što si napisao i što želiš objaviti

E pa to se ne odnosi na one koji nekoriste arome,i nemaju taktiku,sad govoriš kakve veze ima brašnasta hrana i ostalo,e pa da ti samo dokažem kako je to kad se ide u širinu sa temom.
A govori se samo o tome kako šaran aromu osjeti na velikoj udaljenosti,dok neki govore kako netreba koristiti arome u boili,pa ko je sad u pravu a ko u krivu.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:36) 

Čestitki: 16
Čestitano:
55 puta u 3 poruke
velika je naučna tema koliko se daleko i u kojim uvjetima osjeti neka aroma, koliko koja ovisno o nosaću, koja je i kakva percepcija onoga što otkrije tako daleko, može li detektirati pravac od kuda je aroma došla. Što se tiće brkanja pojmova u temi ti si ekspert. Mješaš signal krvi u moru sa signalom kemiske arome u slatkoj vodi. Krv je sveobuhvatni signal i atraktor i misli da je kod nje sam miris majmanje važan, nešto u tom smislu je pisao žac spominjući minamino

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:42) 

Čestitki: 7
Čestitano:
56 puta u 4 poruke
Ovo je sve bolje i bolje!

Jedno pitanje i molim te da odgovoriš ako možeš!

Ako imam bojlu sa aromom koja šarana privuče na 500m dali ima smisla hranit (i zašto) ili je bolje da se samo lovi sa "single" bojlom?

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:49) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
dok. je napisao/la:
velika je naučna tema koliko se daleko i u kojim uvjetima osjeti neka aroma, koliko koja ovisno o nosaću, koja je i kakva percepcija onoga što otkrije tako daleko, može li detektirati pravac od kuda je aroma došla. Što se tiće brkanja pojmova u temi ti si ekspert. Mješaš signal krvi u moru sa signalom kemiske arome u slatkoj vodi. Krv je sveobuhvatni signal i atraktor i misli da je kod nje sam miris majmanje važan, nešto u tom smislu je pisao žac spominjući minamino

Dajem samo za primjer koliko si ribe u stanju neku aromu ili atraktor osjetiti i na tako velikim udaljenostima,nisam ni rekao da osjete samo arome, čitaj u zagradama bitno..
Nitko ni neveli da artoma isključivo lovi šarane nego da privlači iste na hranilište, a kompletna boila je ta koja će dati pravi odgovor.
Da se vratim i na prethodni post,pa na takmičenju ili slobodnom ribolovu nekoristim samo ja arome, koristi ih 90% takmičara ili ribiča, i u toj šumi signala šaran treba odlučiti koju će boilu uzeti.
E tu dolazi taktika do izražaja ili kako ti kažeš sreća. wink

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:51) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
Zvone je napisao/la:
dok. je napisao/la:
ćemu sve ovo ako šarani osjete tvoju aromu i na 500m a kako ti je boila čarobna oni ko ludi plivaju pravo na nju. Neovisno o tome gdje si ju zabacio i kakve veze onda ima brašnasta prihrana. Ma dugo bi ti mogao nabrajati ali već sam ti savjetovao da pokušaš prije logički razmisliti o tome što si napisao i što želiš objaviti

E pa to se ne odnosi na one koji nekoriste arome,i nemaju taktiku,sad govoriš kakve veze ima brašnasta hrana i ostalo,e pa da ti samo dokažem kako je to kad se ide u širinu sa temom.
A govori se samo o tome kako šaran aromu osjeti na velikoj udaljenosti,dok neki govore kako netreba koristiti arome u boili,pa ko je sad u pravu a ko u krivu.

opet krivo, ja sam pristalica aroma i uvijek ih preporučam i koristim. No ne možeš sve uvjeriti u svoje razmišljanje i shvačanje, ljudi imaju pravo na svoj stav. Ti izađeš sa teorijom da šaran osjeti aromu na 500m, naravno želiš reči da je jako važna, e pa čemu onda brašnasta hrana kad imaš boile sa izvrsnom aromom...čemu opće markiranje, pa osjete ju na 500m i doči će...valjda

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:52) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
darkoL je napisao/la:
Ovo je sve bolje i bolje!

Jedno pitanje i molim te da odgovoriš ako možeš!

Ako imam bojlu sa aromom koja šarana privuče na 500m dali ima smisla hranit (i zašto) ili je bolje da se samo lovi sa "single" bojlom?

Vidim da si naporan, pa da ti odgovorim, jel ti razumješ išta od navedenog,pa nemaš samo ti boilu sa aromom na cjeloj vodi,ti misliš da si sam na vodi ko šeik i loviš šarane.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:55) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
dok. je napisao/la:

opet krivo, ja sam pristalica aroma i uvijek ih preporučam i koristim. No ne možeš sve uvjeriti u svoje razmišljanje i shvačanje, ljudi imaju pravo na svoj stav. Ti izađeš sa teorijom da šaran osjeti aromu na 500m, naravno želiš reči da je jako važna, e pa čemu onda brašnasta hrana kad imaš boile sa izvrsnom aromom...čemu opće markiranje, pa osjete ju na 500m i doči će...valjda[/quote]

Evo upravo sam dao odgovor u predzadnjem postu,i ti meni dok malo se gubiš u tim postovima,nisi sam na vodi,a još ktome ako ti je aroma pogrešno izabrana i nemarkiraš neprihranjuješ,a oko tebe drugi love,šta se imaš onda čuditi. :o
I u krajnjem slučaju prihranom održavaš šarane na svom hranilištu,a ne kao Darko-L koristi samo lovne boile.

Zadnja izmjena: Zvone; 23. 07. 2010. (11:57); ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:57) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
zvone ponekad mi se učini da ti i ne misliš loše, samo onda imaš problem komunikacije tj nejasno izneseš svoj stav i ono što si želio reči. To zaključujem po tome što se kroz temu korigiraš i pojašnjavaš neke stvari...dakle moguće je da samo neznaš kvalitetno izreči svoje stavove...druga varijanta je da ih ja neznam shvatit ispravno, no tu onda definitivno nisam osamljen

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (11:58) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
Zvone je napisao/la:
dok. je napisao/la:

opet krivo, ja sam pristalica aroma i uvijek ih preporučam i koristim. No ne možeš sve uvjeriti u svoje razmišljanje i shvačanje, ljudi imaju pravo na svoj stav. Ti izađeš sa teorijom da šaran osjeti aromu na 500m, naravno želiš reči da je jako važna, e pa čemu onda brašnasta hrana kad imaš boile sa izvrsnom aromom...čemu opće markiranje, pa osjete ju na 500m i doči će...valjda

Evo upravo sam dao odgovor u predzadnjem postu,i ti meni dok malo se gubiš u tim postovima,nisi sam na vodi,a još ktome ako ti je aroma pogrešno izabrana i nemarkiraš neprihranjuješ,a oko tebe drugi love,šta se imaš onda čuditi. :o[/quote]
meni se takve stvari baš i ne događaju, jer ja pridajem podjednaku važnost svim elementima ribolova, a ti si aludirao ovom temom na nešto drugo...valjda

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (12:01) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
Zvone je napisao/la:
Čitajući neke tekstove gdje su vršeni eksperimenti na kojoj udaljenosti Šarani mogu da osjete vaš mamac tj. boilu( preko nekoliko stotina metara nadipane i puno dalje ).
Sad se postavlja pitanje,šta je sa onom mojom izjavom kad sam rekao da moju boilu šaran osjeti u krugu 50m,to je bila šala mala u usporedbi sa ovom tezom.
Neki su bili skeptični, a ispostavlja se da je on nju osjetio i na puno većoj udaljenosti,sad je samo stvar kvalitete ili nekvalitete boile dali će je šaran uzimati ili ne.
Što znači ko taj tren na vodi ima najbolju boilu, imaće i najviše šanse za uspješan ribolov.
!sarko!

samo da te podsjetim na tvoj uvod u temu i ponovim pitanje "što će ti onda markiranje i brašnasta hrana i .....?"

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (12:01) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
dok. je napisao/la:
zvone ponekad mi se učini da ti i ne misliš loše, samo onda imaš problem komunikacije tj nejasno izneseš svoj stav i ono što si želio reči. To zaključujem po tome što se kroz temu korigiraš i pojašnjavaš neke stvari...dakle moguće je da samo neznaš kvalitetno izreči svoje stavove...druga varijanta je da ih ja neznam shvatit ispravno, no tu onda definitivno nisam osamljen

Normalno da nemislim ništa loše,al neidem u širinu i rječenice nekima izgledaju dvosmislene i teške za shvatiti, takav je moj način izražavanja,al na kraju se ipak zna o čemu pričam. !zivjeli!

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (12:02) 

Čestitano:
56 puta u 4 poruke
Halo ej! Znači ova aroma šarane samo privuče na hranilište ali na nju ne možeš upecati ili kako? Pa šta mene brigaju ostali ribiči kad govorimo o [b]najbolji bojli odnosno najbolji aromi![/b] - pa ti to imaš što tebe brigaju drugi, što tebe briga taktika?

Sada više stvarno ne razumijem znači šaran pripliva od 500m jer ga aroma privuče i onda kad pripliva se izgubi i nezna što ga je privuklu? Znači treba imat jednu bojlu da ga privučeš i drugo da ga upecaš?

Znači sada govorimo i o pogrešnoj aromi? Pa dajmo izbacit sve ove pogrešne arome! Znači imaš i ti i kažeš da imaš najbolju bojlu, znači i najbolju aromu jer u poplavi svih aroma plivaju šarani baš prema tebi. Dali sada moraš hranit ili ne?

Zadnja izmjena: darkoL; 23. 07. 2010. (12:04); ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (12:02) 

Čestitano:
55 puta u 3 poruke
Zvone je napisao/la:
dok. je napisao/la:

Normalno da nemislim ništa loše,al neidem u širinu i rječenice nekima izgledaju dvosmislene i teške za shvatiti, takav je moj način izražavanja,al na kraju se ipak zna o čemu pričam. !zivjeli!

eh da to i jest tragedija wink

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (12:09) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
darkoL je napisao/la:
Halo ej! Znači ova aroma šarani samo privuče na hranilište ali ne nju ne možeš upecati ili kako? Pa šta mene brigaju ostali ribiči kad govorimo o [b]najbolji bojli odnosno najbolji aromi![/b]

Sada više stvarno ne razumijem znači šaran pripliva od 500m jer ga aroma privuče i onda kad pripliva se izgubi i nezna što ga je privuklu? Znači treba imat jednu bojlu da ga privučeš i drugo da ga upecaš?

Znači sada govorimo i o pogrešnoj aromi? Pa dajmo izbacit sve ove pogrešne arome! Znači imaš i ti i kažeš da imaš najbolju bojlu, znači i najbolju aromu jer u poplavi svih aroma plivaju šarani baš prema tebi. Dali sada moraš hranit ili ne?

Ko kaže da će baš tvoja aroma privući šarana??? aha hoćeš da pretpostavimo da ti imaš najbolju boilu,kako će se izgubiti ako ga je nešto privuklo,može ga tek poslije odbiti boila koja nije kvalitetna,brkaš kruške i jabuke,jedno je privući šarane jedan peridod,drugo i najteže ih je zadržati na svom hranilištu.to jest da konsatntno jedu tvoje boile.
Pa ako imaš grizeve normalno je da ćeš hraniti.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (12:18) 

Čestitano:
56 puta u 4 poruke
Pa ja ne kažem da če moja aroma privučt šarana, ja baš i priznajem ja nemam arome koja privlači na 500m! Možda sam ja pobrkao nešto ali koliko ja razumijem ti imaš najbolju bojlu odnosno i aromu? Ili nemaš?

Zašto bi bio problem zadržat šarana? Ako ne odpliva više od 500m opet zabaciš i eto ga opet nazad! Zašto bi hranio ako imaš grizeve ako imaš najbolju bojlu znači bojlu sa aromom koja privuče na 500m. Šaran tu ne može pobjegnit!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!