Sada je: 21. 08. 2019. (01:41).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 23. 07. 2010. (12:56) 

Čestitki: 164
Čestitano:
162 puta u 10 poruke
Zvone bojim se da sve ovo radiš na svoju štetu i moglo bi fatalno završiti!

Već vidim u crnoj kronici: "Ribič zatučen usred noći na spavanju...", a sve to ispod naslova " ZA ŠAKU BOILA"!!!

šala mala!!! Samo nastavi !papa

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (13:48) 

Čestitki: 46
Čestitano:
147 puta u 13 poruke
dok. je napisao/la:
opet krivo, ja sam pristalica aroma i uvijek ih preporučam i koristim. No ne možeš sve uvjeriti u svoje razmišljanje i shvačanje, ljudi imaju pravo na svoj stav. Ti izađeš sa teorijom da šaran osjeti aromu na 500m, naravno želiš reči da je jako važna, e pa čemu onda brašnasta hrana kad imaš boile sa izvrsnom aromom...čemu opće markiranje, pa osjete ju na 500m i doči će...valjda

Ok dok ja se ispričavam ako sam tebe ili nekoga uvrijedio svojim tekstovima,ali zato smo tu da ispravimo neke nesuglasice i nejasnoće,ja znam da ima iskusnijih na ovom forumu od mene,možda ova teorija nepije vodu, ali ja sam izašao sa najboljom namjerom da to ovdje raspravimo na što kulturniji način. !zivjeli!

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (14:36) 

Čestitki: 16
Čestitano:
55 puta u 3 poruke
Zvone je napisao/la:
dok. je napisao/la:
opet krivo, ja sam pristalica aroma i uvijek ih preporučam i koristim. No ne možeš sve uvjeriti u svoje razmišljanje i shvačanje, ljudi imaju pravo na svoj stav. Ti izađeš sa teorijom da šaran osjeti aromu na 500m, naravno želiš reči da je jako važna, e pa čemu onda brašnasta hrana kad imaš boile sa izvrsnom aromom...čemu opće markiranje, pa osjete ju na 500m i doči će...valjda

Ok dok ja se ispričavam ako sam tebe ili nekoga uvrijedio svojim tekstovima,ali zato smo tu da ispravimo neke nesuglasice i nejasnoće,ja znam da ima iskusnijih na ovom forumu od mene,možda ova teorija nepije vodu, ali ja sam izašao sa najboljom namjerom da to ovdje raspravimo na što kulturniji način. !zivjeli!

ma nema uvrede niti potrebe za izvinjavanjem, samo raspravljamo i svaki svoje pokušava što uvjerljivije prikazati

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (15:16) 

Čestitki: 4
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Zvone je napisao/la:
dok. je napisao/la:
opet krivo, ja sam pristalica aroma i uvijek ih preporučam i koristim. No NE MOŽEŠ SVE UVJERIT U SVOJE RAZMIŠLJANJE I SHVAĆANJE, ljudi imaju pravo na svoj stav. Ti izađeš sa teorijom da šaran osjeti aromu na 500m, naravno želiš reči da je jako važna, e pa čemu onda brašnasta hrana kad imaš boile sa izvrsnom aromom...čemu opće markiranje, pa osjete ju na 500m i doči će...valjda

Ok dok ja se ispričavam ako sam tebe ili nekoga uvrijedio svojim tekstovima,ali zato smo tu da ispravimo neke nesuglasice i nejasnoće,ja znam da ima ISKUSNIJIH na ovom forumu od mene,možda ova teorija nepije vodu, ali ja sam izašao sa najboljom namjerom da to ovdje raspravimo na što kulturniji način. !zivjeli!

aplaus Zvone, prvi puta priznaje!!!

- al da nebude totalni off , ja sam većinom koristio dipove i arome da istaknem mamac na prihranjenom mjestu a ne za nekakva navlačenja ribe!!!!
- najbolje se lovilo na onu standard foru 2ml na 1kg boila u vrećicu i boila naboostirana u isti dip za mamac!! tako je bilo kod mene i još nekih i bilo je uspješno.....

- kasnije je bila boila bez bilo kakavih vanjskih aroma za hranjenja i opet nadipana boila za mamac i to se pokazalo super i jeftinije!!

neću napisat da je to "moje mišljenje" kao što neki pišu, jel mišljenje je ko analni otvor, ima ga svatko!! he he
- ja sam ovo probao i to su moji zaključci

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (15:45) 

Čestitki: 10
Čestitano:
8 puta u 2 poruke
Zvone je napisao/la:
darkoL je napisao/la:
Ovo je sve bolje i bolje!

Jedno pitanje i molim te da odgovoriš ako možeš!

Ako imam bojlu sa aromom koja šarana privuče na 500m dali ima smisla hranit (i zašto) ili je bolje da se samo lovi sa "single" bojlom?

Vidim da si naporan, pa da ti odgovorim, jel ti razumješ išta od navedenog,pa nemaš samo ti boilu sa aromom na cjeloj vodi,ti misliš da si sam na vodi ko šeik i loviš šarane.

darku veliš da je naporan...mislim...ak ti smatraš da bi tvoju boilu šaran osjetio na 500m Darko vjerovatno u izboru svega što ima ,što mu je na raspolaganju privuko bi ribu sa 1km da je to baš tako
-inače tvoja čb koju si spomenuo ili bilo čija takva nema veze prva dva tri dana sa time kaj je u njoj...može biti 50/50 mix sa odličnom kombinacijom atraktora i to vrijeme razvaljuje dok je riba ne provali,još možda i koji dan duže...e onda nastupa tvoja izuzetno dobro nutritivno izbalansirana koja drži ribu na hranilištu i svakim danom sve bolje lovi

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (21:52) 

Čestitki: 16
Čestitano:
55 puta u 3 poruke
naravno da ovisi o dosta stvari i prije svega o vodi, no sasvim je moguće loviti uspješno 2-3 dana na 50/50 boilu...naravno kučne izrade uz sitne modifikacije

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (22:04) 

Čestitki: 46
Čestitano:
147 puta u 13 poruke
dok. je napisao/la:
naravno da ovisi o dosta stvari i prije svega o vodi, no sasvim je moguće loviti uspješno 2-3 dana na 50/50 boilu...naravno kučne izrade uz sitne modifikacije

Sve zavisi od toga dali idemo u slobodni ribolov, od nekoliko dana do tjedana ,tu ćemo koristiti sporiju boilu jel nam vrijeme neigra veliku ulogu nego kvaliteta boile,dok u takmičarskom djelu koristimo brzu boilu jel nam vrijeme igra itekakvu ulogu,kod prve situacije aroma i dip neigra veliku ulogu, a kod ove druge opet je nekada od presudne važnosti,normalno ako se nepretjera sa istom. wink

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (22:23) 

Čestitki: 50
Čestitano:
171 puta u 20 poruke
Pošto nisam pri lovi, kada idem u nabavku radije istresem kune za neki kvalitetan amino pripravak nego za aromu. Moje skromno početničko mišljenje... :D
Uostalom, postoje pripravci koji su tekuća hrana i već imaju aromu u sebi, ove godine koristio Pelzer plasma bait soak Squid i super mi se pokazao.
U zadnje vrijeme lovim na fish boilu bez arome i uredno radi na "mojoj" vodi, tako da mislim da aroma nije presudna.

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (22:27) 

Čestitano:
8 puta u 2 poruke
dok. je napisao/la:

da,uz sitne modifikacije...jer trenutno do godišnjeg nemam baš vremena pa lovim vikende,dođem popodne i ostanem kroz noć do recimo 10h drugi dan-nemam za tako kratke ribolove nikakve potrebe raditi skuplji mix,nutritivno izbalansiran jer odem kad riba treba najbolje primati-zato krupice,soju,malo ptičje i recimo scopex atraktora ili green shellfish groundbaita malo..ili supercarpa...i nečeg par kapi izvana,gotovo-imao sam samo namjeru osvrnuti se na zvoneta nek odluči jel njegova ČB brza boila ili na duge staze,jer brzo navući ribu sa 500m ili koliko već kako tvrdi ili loviti dužu kampanju nije isto,meni barem nije-i ne može boila biti "višenamjenska" po tom pitanju,nadrukana aromama i sl. i u isto vrijeme da šaranu daje sigurnost na hranilištu-jedno je prijevara a drugo je hrana...ili je ta boila stvarno čarobna,a vjerovatno i taktika

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (22:37) 

Čestitki: 2
Čestitano:
49 puta u 4 poruke
sarko je napisao/la:
dok. je napisao/la:

da,uz sitne modifikacije...jer trenutno do godišnjeg nemam baš vremena pa lovim vikende,dođem popodne i ostanem kroz noć do recimo 10h drugi dan-nemam za tako kratke ribolove nikakve potrebe raditi skuplji mix,nutritivno izbalansiran jer odem kad riba treba najbolje primati-zato krupice,soju,malo ptičje i recimo scopex atraktora ili green shellfish groundbaita malo..ili supercarpa...i nečeg par kapi izvana,gotovo-imao sam samo namjeru osvrnuti se na zvoneta nek odluči jel njegova ČB brza boila ili na duge staze,jer brzo navući ribu sa 500m ili koliko već kako tvrdi ili loviti dužu kampanju nije isto,meni barem nije-i ne može boila biti "višenamjenska" po tom pitanju,nadrukana aromama i sl. i u isto vrijeme da šaranu daje sigurnost na hranilištu-jedno je prijevara a drugo je hrana...ili je ta boila stvarno čarobna,a vjerovatno i taktika

da malo skrenem s teme a što je to tebi skup mix?

Vrh

PostPostano: 23. 07. 2010. (22:48) 

Čestitano:
8 puta u 2 poruke
veco je napisao/la:
sarko je napisao/la:
dok. je napisao/la:

da malo skrenem s teme a što je to tebi skup mix?

nemoj skretati sa teme...koliko koštaju komponente da napraviš poštenu boilu..kelp,r.red,salmon oil,aminopripravci,glm extract npr....
-ili malo atraktora u mix za par kuna po kili...kam si ti sad skrenul?jasno sam napisao da za kratke ribolove oslanjam se na arome više nego nutritivnu vrijednost boile,i kaj ti sad tu nije jasno?koga da hranim do sljedećeg vikenda za nekih 15-20 sati ribolova?

Vrh

PostPostano: 24. 07. 2010. (11:47) 

Čestitano:
49 puta u 4 poruke
da malo skrenem s teme a što je to tebi skup mix?[/quote]
nemoj skretati sa teme...koliko koštaju komponente da napraviš poštenu boilu..kelp,r.red,salmon oil,aminopripravci,glm extract npr....
-ili malo atraktora u mix za par kuna po kili...kam si ti sad skrenul?jasno sam napisao da za kratke ribolove oslanjam se na arome više nego nutritivnu vrijednost boile,i kaj ti sad tu nije jasno?koga da hranim do sljedećeg vikenda za nekih 15-20 sati ribolova?[/quote]

pišeš budalaštine ili uopće nemaš pojma šta pišeš.
kila bojla me izadje sa svime 25 do 30kn. sve stavljam iznutra i kuham na pari.
mixevi su izbalansirani i nema potrebe za krbanjem koje kakve kemije unutra, to će ti prije otjerat ribu nego privuć. bolje lovi na kvalitetu i stavljaj mirise u minimalnim dozama

Vrh

PostPostano: 24. 07. 2010. (17:04) 

Čestitano:
49 puta u 4 poruke
žac je napisao/la:
Vidim da se opet častite sa lijepim riječima i to na ovome dijelu foruma. Vjerujem da svatko ima snage da povuće takove riječi, ako nema povuči ču ih ja skupa sa onim koji ih je izrekao. Zato idemo naprijed veco, ti si na potezu.

Druga je stvar vidim da se stalno pojavljuje "kemija" kao dodatak koji negativno ili utječe ili može utjecati na kvalitetu boile. Proširimo temu pa objasnimo što se pod time točno misli i što je ta famozna kemija koja pravi takvog zla.
Jednostavo radi onih koji ovo čitaju i onda udri na pp sa pitanjima. Jer eto prestrašili se kemije, sve tekuče što uzme u ruku pita se dali če mu to pomoći ili odmoći u ribolovu, ta kemija.
Pitanje, što je kemija!? Negativni, ili pozitivni predznak! Dali se tu zaista radi samo o nečem napadnom, isključivo atraktivnom, ne prirodnom, itd....

isprika s moje strane, malo sam pretjerano reagirao.
nervira me šta ljudi pišu sve i svašta. postavim čovjeku jednostavno pitanje a od me odbrusti, zato takva reakcija. sve je to kemija šta mi stavljamo u bojle al mislim da ipak težimo upotrebi što više prirodnih elemenata i preparata a ne trpanju sintetičkih pripravaka tipa mirisa, stimulansa apetita.

Vrh

PostPostano: 24. 07. 2010. (19:33) 

Čestitano:
8 puta u 2 poruke
veco je napisao/la:
žac je napisao/la:
Vidim da se opet častite sa lijepim riječima i to na ovome dijelu foruma. Vjerujem da svatko ima snage da povuće takove riječi, ako nema povuči ču ih ja skupa sa onim koji ih je izrekao. Zato idemo naprijed veco, ti si na potezu.

Druga je stvar vidim da se stalno pojavljuje "kemija" kao dodatak koji negativno ili utječe ili može utjecati na kvalitetu boile. Proširimo temu pa objasnimo što se pod time točno misli i što je ta famozna kemija koja pravi takvog zla.
Jednostavo radi onih koji ovo čitaju i onda udri na pp sa pitanjima. Jer eto prestrašili se kemije, sve tekuče što uzme u ruku pita se dali če mu to pomoći ili odmoći u ribolovu, ta kemija.
Pitanje, što je kemija!? Negativni, ili pozitivni predznak! Dali se tu zaista radi samo o nečem napadnom, isključivo atraktivnom, ne prirodnom, itd....

isprika s moje strane, malo sam pretjerano reagirao.
nervira me šta ljudi pišu sve i svašta. postavim čovjeku jednostavno pitanje a od me odbrusti, zato takva reakcija. sve je to kemija šta mi stavljamo u bojle al mislim da ipak težimo upotrebi što više prirodnih elemenata i preparata a ne trpanju sintetičkih pripravaka tipa mirisa, stimulansa apetita.

uzmi u obzir da imam iradim boilu i za više od 30kn ko i svi ostali na forumu,ali mi je dobra za kratke ribolove i ona za 15 ili samo jaja trebam kad mi familija proizvodi hrane za primamu-boje,mirisi,sve mi na raspolaganju koliko trebam tak da nemreš tvrditi da pišem sve i svašta,uz to i sasvim fino lovim koliko sam trenutno na knap sa vremenom-uz to i znam što je u tim hranama i porijeklo mirisa,aroma...boja isto-i koliko dugo mogu loviti sa time
-tak da ovo sve i svašta uopće ne stoji,ali je uobičajeno da na forumu moraš baš sve objasniti od oca i majke na dalje i izmoliti deset očenaša da te netko ne nagazi...nije bitno uopće više razglabati o tome i ne zamaram se više time osim jedno pitanje---kupovna boila,za 30-50kn,VDE ili Starbaits..da li je ona prirodna?a pop upice?dipovi?-vjeruj da je meni draže srolati domaću boilu,kak ti veliš prirodnu čim je više moguće jer te uvijek love i lovit će---ali čuvam ih za duže ribolove i konstantno nadopunjavam rezerve...ali za dan-dva koliko sad lovim ovo jednostavno mi sasvim ok..i budi siguran da je 90% te jeftine sve prirodno,velim,koliko prirodno danas može biti,i friško,danas rolam sutra lovim..te su najbolje

Vrh

PostPostano: 24. 07. 2010. (19:56) 

Čestitano:
8 puta u 2 poruke
nisam ni niš zamjeril nikome,niti to nemam namjeru,nema se kaj ispričavati,rekel je ono kaj misli i ja sam reko svoje...ko ima kakvo mišljenje o meni za time ne patim-omjer toga koliko naučiš na forumu a koliko si nagažen,još uvijek sam mislim u debelom plusu,zato no sikiriki i to bi preporučio svima-ujutro u ribolov,to je najbitnije

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!