Sada je: 08. 12. 2019. (20:26).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 24. 07. 2010. (21:55) 

Čestitki: 46
Čestitano:
147 puta u 13 poruke
sarko je napisao/la:
.
-ili malo atraktora u mix za par kuna po kili...kam si ti sad skrenul?jasno sam napisao da za kratke ribolove oslanjam se na arome više nego nutritivnu vrijednost boile,i kaj ti sad tu nije jasno?koga da hranim do sljedećeg vikenda za nekih 15-20 sati ribolova?

Ova mi zadnja rečenica nekako neide pod kapu ??? dali se ovo odnosi na vode koje posjećuješ jednom godišnje ili one na kojima si često.
Ako je ovo drugo onda si debelo pogrešio,zašto nebi konstantno prihranjivao svoje pozicije na kojima loviš ribu sa svojim boilama,(ponnedeljak, srijeda, petak) Subota ribolov i tako konstantno učio ribu na svoje boile,i kada ti netko sjedne na mjesto i lovi svojim boilama ulovi figu,a ti kad se ponovo pojaviš rasturiš ribu šta kažeš na to. wink

Vrh

PostPostano: 24. 07. 2010. (22:11) 

Čestitki: 10
Čestitano:
8 puta u 2 poruke
Zvone je napisao/la:
sarko je napisao/la:
.
-ili malo atraktora u mix za par kuna po kili...kam si ti sad skrenul?jasno sam napisao da za kratke ribolove oslanjam se na arome više nego nutritivnu vrijednost boile,i kaj ti sad tu nije jasno?koga da hranim do sljedećeg vikenda za nekih 15-20 sati ribolova?

Ova mi zadnja rečenica nekako neide pod kapu ??? dali se ovo odnosi na vode koje posjećuješ jednom godišnje ili one na kojima si često.
Ako je ovo drugo onda si debelo pogrešio,zašto nebi konstantno prihranjivao svoje pozicije na kojima loviš ribu sa svojim boilama,(ponnedeljak, srijeda, petak) Subota ribolov i tako konstantno učio ribu na svoje boile,i kada ti netko sjedne na mjesto i lovi svojim boilama ulovi figu,a ti kad se ponovo pojaviš rasturiš ribu šta kažeš na to. wink

kužim i u pravu si samo jednom sam na granju,drugi put na plavcu,pa nekad odem na drugo jezero i tak...ak bude slobodnih pozicija sutra idem na granje-ak ne onda na plavac..tak da neznam gdje budem lovil...do godišnjeg,a to je onda ovo kaj si napisal-konstantno prihranjivanje i duži ribolov

Vrh

PostPostano: 24. 07. 2010. (23:17) 

Čestitki: 2
Čestitano:
49 puta u 4 poruke
sve to stoji ti hraniš svojom bojlom i jako dobro loviš a oko svi tebe loše love i sve 5 jer riba je navikla na tvoju bojlu. a onda dođu tipovi na pecanje i sjednu pored tebe, ispočetka im slabo peca dok tebe i dalje rastura a onda odjednom tebi staje a njima kreču ko na traci, prvo male ribe a onda sve veči i veči. to sam doživio.
na nekim vodama na kojima je riba več postala ˝izdresirana˝ teško da ćeš uloviti šta sa takvom vrstom mixa a da negovorim o divljim vodama.

Vrh

PostPostano: 24. 07. 2010. (23:49) 

Čestitano:
8 puta u 2 poruke
veco je napisao/la:
sve to stoji ti hraniš svojom bojlom i jako dobro loviš a oko svi tebe loše love i sve 5 jer riba je navikla na tvoju bojlu. a onda dođu tipovi na pecanje i sjednu pored tebe, ispočetka im slabo peca dok tebe i dalje rastura a onda odjednom tebi staje a njima kreču ko na traci, prvo male ribe a onda sve veči i veči. to sam doživio.
na nekim vodama na kojima je riba več postala ˝izdresirana˝ teško da ćeš uloviti šta sa takvom vrstom mixa a da negovorim o divljim vodama.

tu si u pravu,mada mislim da si me malo krivo shvatio prije--kad krenem u dulji ribolov onda idu fish boile koje su u škrinji trenutno,sa malo arome ili uopće bez nje,tu je presudna hranjiva vrijednost mixa da zadrži ribu na poziciji i tu se sa tobom potpuno slažem..one prethodne su za odloviti kratki ribolov i bok,teško da bude to šaran jeo duže vrijeme jer je prazna,nula,i toga sam i te kako svjestan

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (07:48) 

Čestitki: 91
Čestitano:
21 puta u 3 poruke
Zvone je napisao/la:
sarko je napisao/la:
.

Zvone,moram primjetiti da i tvoja zadnja rečenica teško nalazi mjesto pod kapom!
Jesi li siguran u ovu svoju zadnju tvrdnju?
Po čemu si zaključio da na poziciji stalno hranjenoj recimo tvojom boilom riba neće uzeti mamac nekog drugog ribiča ako dođe loviti na tu poziciju?
Malo presmjelo,pa makar je od majstora s Čarobnom bolom...
wink

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (16:41) 

Čestitano:
8 puta u 2 poruke
kratki je napisao/la:
Zvone je napisao/la:
sarko je napisao/la:
.

Zvone,moram primjetiti da i tvoja zadnja rečenica teško nalazi mjesto pod kapom!
Po čemu si zaključio da na poziciji stalno hranjenoj recimo tvojom boilom riba neće uzeti mamac nekog drugog ribiča ako dođe loviti na tu poziciju?
wink

je,kratki...teško je dokučiti neke stvari jer kak objasniti isto kad hraniš sa odlično izbalansiranom boilom koja lovi i nemaš nikakvih problema ni sumnju u boilu a jedan dan samo stane,riba na poziciji a ne prima..onda ubaciš jedan štap sa nekom osrednjom boilom na način ajde da probam možda bude i ta sirota žgančara sa malo nekog atraktora i aroma koja se malo ističe opali par ribica i radi fenomenalno taj dan..jednostavno treba težiti da mamac bude što kvalitetniji i što bolje izbalansiran,bilo boila ili lovna peleta,ali nikad ne idem bez nekih pop-upica ili koji paket kupovnih omraženih praznih "žgančara"-iza njih netko stoji.ni jedna od firmi tipa sensas,VDE...ili moore,neće se blamirati proizvodom koji ne lovi i na taj paket otisnuti svoje ime...sve lovi,samo je razlika koliko dugo i da li smo pogodili što ribi odgovara na vodi na kojoj lovimo,aroma ili što god od tih proizvoda koje kupujemo i stavljamo u mixeve ili koristimo gotove boile i pelete-neke stvari treba probati,riskirati malo vremena i onda donjeti zaključak,a ne neargumentirano reći ovo ne valja,ono je prazno,gola aroma bez ičega itd

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (16:46) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
kratki je napisao/la:
wink

Pitaš me jesam siguran šta siguran,osjetio sam to na svojoj koži na počecima krijere i tako je bilo dok nisam počeo sam raditi svoje boile.
Normalno ovo se nemora odnositi na komercijalne vode tipa Zajarka,Pelagićeva itd. jel se tamo isto hrani sa kvalitetnim boilama i hrani se gotovo svaki dan.
Vode koje je opisao šarko nisu top vode i nije toliki pritisak na vodu,samo treba dobro pročitati svaki post a ne skakati ko žaba na odgovore.
Što se tiče pozicija na kojoj ja lovim, i vodi na kojoj lovim,e taj treba imat boilu da se ushereš da bi se nalovio ribe, pogotovo ako je kampanjac i dolazi rijetko na tu vodu. :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (17:24) 

Čestitano:
8 puta u 2 poruke
ovak zvone,jedan kup na Haromfi-to je valjda top voda-osvojila je traperova truskawka(jagoda)-onih par crvenih kuglica za 9 ili 12kn mislim da je kutijica...otkud znaš što sve pada u vodu i na tekmama i u slobodnom ribolovu,kratkim ili dužim ribolovima,ekipa ili pojedinac ne love nikako i onda samo krene ko mutavo...izbor je neograničen danas,bezbroj kombinacija mamaca,aroma...činjenica je ponavljam da je dobro izbalansirana boila zakon za uspješan ribolov,da u velikoj većini kampanji to igra glavnu ulogu u svemu uz naravno dobar odabir pozicije i sve što vodi tome...ali uvjek postolji ono ali.....
-ti spominješ početke,da li si u tim počecima znao ono što sada znaš?da li je pristup bio isti?-nemreš uspoređivati dvije totalno suprotne stvari,početke i današnje iskustvo...za 3-4 g ili možda za mj. dana ćeš reći hebemu i onu čb ovo što sad imam rastura ili kupiti gotovu boilu ili mix i šutit ko p.... i loviti da sve praši..možda ćeš doći i na moje Granje sa svojom boilom kad budu zauzete sve pozicije i tvoja čb ostane bez griza 2 dana a dečki okolo rasture ribu na kupovnjačeili kuruzu sa par kapi neke arome,a na Granju ne da je pritisak na vodu nego vikendima i nemaš gdje loviti...većinom...mada nije top voda..

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (17:39) 

Čestitki: 19
Čestitano:
142 puta u 20 poruke
Zvone je napisao/la:
Čitajući neke tekstove gdje su vršeni eksperimenti na kojoj udaljenosti Šarani mogu da osjete vaš mamac tj. boilu( preko nekoliko stotina metara nadipane i puno dalje ).
Sad se postavlja pitanje,šta je sa onom mojom izjavom kad sam rekao da moju boilu šaran osjeti u krugu 50m,to je bila šala mala u usporedbi sa ovom tezom.
Neki su bili skeptični, a ispostavlja se da je on nju osjetio i na puno većoj udaljenosti,sad je samo stvar kvalitete ili nekvalitete boile dali će je šaran uzimati ili ne.
Što znači ko taj tren na vodi ima najbolju boilu, imaće i najviše šanse za uspješan ribolov. !sarko!

Moje iskustvo i misljenje govore,da ulov ovisi 99% o poziciji...
tjs. gdje se saran trenutno nalazi...
a jedino ako su dva razlicita mamca na istoj poziciji ista daljina ista dubina kod istog zadjeva itd....onda bi se moglo rec e da ta boila je zakon ili obratno..i to ne suditi po jednom ili 3 griza nego u nekoliko ribolova...
a to sto kazes Zvone da ta boila nema konkurencije mozes dokazat sao na nekim vodama..tipa ilovsko jezero u kutini ili kocka u zg...tipa jezera koja ribici nazivaju "kada"...a sve ostalo po mom misljenju pada u vodu..jel onda na manjim jezerima to smatram 200x100...ti gdje hod da stanes s tom boilom,tebe nitko nemoue nadmasit...po tvojim pricama...?

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (21:22) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
rencizgcarp je napisao/la:

Moje iskustvo i misljenje govore,da ulov ovisi 99% o poziciji...
tjs. gdje se saran trenutno nalazi...
a jedino ako su dva razlicita mamca na istoj poziciji ista daljina ista dubina kod istog zadjeva itd....onda bi se moglo rec e da ta boila je zakon ili obratno..i to ne suditi po jednom ili 3 griza nego u nekoliko ribolova...
a to sto kazes Zvone da ta boila nema konkurencije mozes dokazat sao na nekim vodama..tipa ilovsko jezero u kutini ili kocka u zg...tipa jezera koja ribici nazivaju "kada"...a sve ostalo po mom misljenju pada u vodu..jel onda na manjim jezerima to smatram 200x100...ti gdje hod da stanes s tom boilom,tebe nitko nemoue nadmasit...po tvojim pricama...?

Hebemu misa renciz,deda drumom baba šumom,opet brkaš lončiće.
Pa jel sam ti fino napisao da se to odnosi većinom na moju domaću vodu gdje sam ja gazda, i gdje konstantno prihranjivam svoje mjestu tri puta tjedno u ISTO vrijeme, ( treba ribu naučiti točno vrijeme kad dolazai hrana i tako koncipirati svoj ribolov),kakvo ti sad spominješ Ilovsko jezero ili Kocku kad tamo nisam nikada bio, a i da jesam vrlo rijetko, pa kako ću onda naučiti ribu na moju boilu,ako sam rijetko tamo ( ovo se odnosi na prihranjivanje u smislu da drugi kada dođu nelove na tom mjestu ili di koji griz,da nebi ispalo da ČB neradi šišku)
Druga je stvar gdje god stanem, opet brkaš babe i žabe (jedno je sam ribolov drugo je hraniti top boilom kad je šaran jednom proba neželi ni jednu drugu) wink

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (21:32) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
sarko je napisao/la:
ovak zvone,jedan kup na Haromfi-to je valjda top voda-osvojila je traperova truskawka(jagoda)-onih par crvenih kuglica za 9 ili 12kn mislim da je kutijica...otkud znaš što sve pada u vodu i na tekmama i u slobodnom ribolovu,kratkim ili dužim ribolovima,ekipa ili pojedinac ne love nikako i onda samo krene ko mutavo...izbor je neograničen danas,bezbroj kombinacija mamaca,aroma...činjenica je ponavljam da je dobro izbalansirana boila zakon za uspješan ribolov,da u velikoj većini kampanji to igra glavnu ulogu u svemu uz naravno dobar odabir pozicije i sve što vodi tome...ali uvjek postolji ono ali.....
-ti spominješ početke,da li si u tim počecima znao ono što sada znaš?da li je pristup bio isti?-nemreš uspoređivati dvije totalno suprotne stvari,početke i današnje iskustvo...za 3-4 g ili možda za mj. dana ćeš reći hebemu i onu čb ovo što sad imam rastura ili kupiti gotovu boilu ili mix i šutit ko p.... i loviti da sve praši..možda ćeš doći i na moje Granje sa svojom boilom kad budu zauzete sve pozicije i tvoja čb ostane bez griza 2 dana a dečki okolo rasture ribu na kupovnjačeili kuruzu sa par kapi neke arome,a na Granju ne da je pritisak na vodu nego vikendima i nemaš gdje loviti...većinom...mada nije top voda..

Pa naravno da spominjem početke neću spominjati sredinu,dali sam znao znao sam ali ne sve,pristup je sličan, al tada nisam imao boilu što danas imam, i tu je najveća razlika,nije isto prihranjivati sa kvalitetnom boilom ili manje kvalitetnom,netko možda misli da ima kvalitetnu al kad stane pored nekog ko ima kvalitetniju tek onda zna koliko je njegova nekvalitetna,da bi to saznao moraš loviti pored nekoga ko ima top boilu. wink
To što kažeš da kupovne boile one loše kvalitete rasture ribu, je to sam i ja radio al koliko puta i koliko dana zaredom :lol: :lol: ,što se kaže i ćoravoj koki uleti zrno u kljun.
Da ću ostati bez griza na vodi gdje drugi love i gdje ima ribe to sumljam,možda neću uloviti taj dan najviše ribe al ću biti u gornjoj zoni. fuckas

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (21:36) 

Čestitki: 2
Čestitano:
49 puta u 4 poruke
onda zvone daj nekolicini par kila bojli pa nek probaju loviti na više voda s njome tako da hrane i svojom i tvojom. tada ćeš znati 100% šta imaš

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (21:52) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
[quote="veco"]onda zvone daj nekolicini par kila bojli pa nek probaju loviti na više voda s njome tako da hrane i svojom i tvojom. tada ćeš znati 100% šta imaš[/quote]

Pa šta sam drugo i radio nego dao da love,kako bi inače znao da mi boila rastura. wink

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (21:56) 

Čestitki: 24
Čestitano:
9 puta u 6 poruke
zvone ajd popij lijekove.

Vrh

PostPostano: 26. 07. 2010. (22:07) 

Čestitano:
147 puta u 13 poruke
carper-sb je napisao/la:
zvone ajd popij lijekove.

Ajd dosadan si, neznam kako već do sada nisi dobio ban,zbog takvih ko ti i dolazi do svađe,očigledno se nekima progleda kroz prste,žao mi je što ovako pišem ali si pretjerao malo, naporan si ili neznaš kako bi bio u centru pažnje, fore su ti postale malo otrcane poboljšaj ih malo ako hoćeš da budeš in. :?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!