Sada je: 19. 08. 2019. (12:23).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 22. 10. 2009. (10:30) 

Čestitki: 0
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
!jokjok! od svega ovoga sta ste napisali nema nista bajeri su odlicni a i lovi se dobro.sarana ima i preko 10,lovi se na boile naravno na odredjenim mjestima i uz prihranu.a i kazna za sarana ispod mjere je vec naplacena.a sta se tice cuvara tamo je svaki dan..vodom gospodari HVIDRA.prosle god je poribljeno samo sto treba vremena da sve dodje na svoje......tako da ovi koji ne znaju nista o vodi neka se suzdrze od komentara i ne pisu svasta. !zivjeli! bistro

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10. 11. 2009. (21:52) 

Čestitki: 20
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
NIJE ISTINA da itko poribljava.tu sam stalno i to još nisam vidio ni čuo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16. 11. 2009. (16:47) 

Čestitki: 54
Čestitano:
10 puta u 2 poruke
Valle je napisao/la:
!jokjok! od svega ovoga sta ste napisali nema nista bajeri su odlicni a i lovi se dobro.sarana ima i preko 10,lovi se na boile naravno na odredjenim mjestima i uz prihranu.a i kazna za sarana ispod mjere je vec naplacena.a sta se tice cuvara tamo je svaki dan..vodom gospodari HVIDRA.prosle god je poribljeno samo sto treba vremena da sve dodje na svoje......tako da ovi koji ne znaju nista o vodi neka se suzdrze od komentara i ne pisu svasta. !zivjeli! bistro

vale jesi lovio ti tamo ako jesi stavi kakvu slikicu
i na kojem mjestu ste bili

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13. 12. 2009. (22:41) 

Čestitki: 54
Čestitano:
10 puta u 2 poruke
refresh
možda je još ko ovdje lovio :?: :?: :?: :?:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 12. 2009. (15:38) 

Čestitki: 0
Čestitano:
36 puta u 2 poruke
pozdrav. Lovim na grbama več godinam,uglavnom na 5 jezeru, zato jer tada kad sam počeo tam lovit nikom se nije dalo nosit stvari do 5 jezera, a nisi smel s autom jer su domači obrađivali tam zemlju pa su s...i ko da je njihova.Posle kad su mene vidli na toj pozicij su počeli i drugi dolazit.Lovio sam uglavnom 7 ili 8 mj i to na bojle makar su svi pričali da se tu ne lovi na bojle i da nema šanse da na njih dobijem šarana.Nakon prvog hranjenja bojlom sam dobil šarana na nju a kuruza niš.Tam se šaran mresti 2 put na godinu (nekad) ko na Vrani.Ribe je bilo puno makar su sve nosili (od 10cm na više) i svim alatima (mreže vrše i parangali)lovili.Puno ribe je znalo otič kad su velke vode u onaj kanalič kraj jezera,ili je krepala ili je ušla u vršu kaj su je postavljali domači,jedan mi je rekel da je uvrši imal 100-150kg ribe. Veličine šarana koje sam ja lovil su bile do 5,5-6kg, jedini veči šaran kojeg sam ja videl se otkvačil mom kompiču pol metra od podmetača,taj je mogel imat cenera.Čul san neke priče o ulovima 10 i 16 kg šarana ali ih nisam videl ak su i vlovljeni onda su pokojni,makar po meni bi moralo biti veče ribe jer je šaran nutra bačen prije 20-30g,po rječima jednog starijeg gospodina koji ih je tada nosil sa vrane. Od kad je hvidra zela te grabe malo su počistili okolo smeče,pokosili i uredili neke nove pozicije,kaj se tiče kontrole uopče je nema osim za naplatu karata,ljudi love par dana i sve nose veli da je sirotinja pa može a shital je 4-5 faktorica kuruze i nikom niš.Za poribljavanje sam čul ali kog got pitam nije videl,možda nekaj malo večinu ak bace bace u Suhovare ili u ono 3 jezero.Kaj se tiče naplate kazne za veličinu ribe ne vjerujem,neznam ko bi ju naplatil,ako i je biču pre pre sretan,jer to je prekrasna mala voda puna ribe i potencijala.Još prije par godina sam predlegal čuvaru da se limtira kilaža ribe kaj se nosi,sve iznat 3-4kg bi se trebalo vračat i za par godina bilo bi ribe,lepe ribe, ko pljeve ali kormorani rade svoje. Trebalo bi zabranit istovar kakera iz septičkih na okolna polja i u jezero. Inače najstarije jezero je bilo levo od drugog sa slike,u tom jezeru su bili šarani 10-15 i više kila po priči domorodaca (jedan mi je rekel da su tu plivale klade) ali je to jezero zatrpano smečem(uglavnom od Maraša). Još da velim da sam dole znal za jednu noč vlovit 17-20 šarana od 1 do5-6kg,znali su me masakrirat i mali ko dlan šarančiči ali to uglavnom na sprudu,nutra ima jegulje i to velkih,žutooke iz Jadranskog sliva i nažalost babuške koja je malo zmrdala šarana,ribe puštam osim kaj zemem koju za punicu zbog mira u kuči i ljetovanja na moru(šaran sa grba smrdi užas, probal sam jednom). Žal mi je kaj neče poribit štukom vele da su premala jezera,imala bi kaj jest.O prvom jezeru su pričali da je nutra velki som da svima trga ali nije provjereno. To je otprilike to kaj ja znam PUŠTAJTE RIBE DA IMAMO SUTRA KAJ ZA VLOVIT

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!