Sada je: 21. 08. 2019. (01:24).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
 Naslov: di je riba?????
PostPostano: 05. 11. 2009. (00:59) 

Čestitki: 0
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
e ovako.....mene zanima od ovih izkusnijih starijih šaranđija koji odprilike znaju ponašanje šarana dali bi znali dati odgovor na ovo pitanje.....naime ima jedna bara oko 150 metara duzine sirine 50 metara to zovemo kocka ,bara se pocne suzavat i prelazi u kanal kanal je dugacak oko 50 metara i zavrce se u slovo U ....na drugom dijelu kanala je plicak za mrijest ribe ...to je voda naseg ribolovnog drustva pa je mazimo pazimo i tako to .....bara je poribljavana od 2002 godine pustano je somova šarana amura babuske deverike...i tako svake godine ....babuske od najsitnije pa do kilasica.....somovi iz zezanja pustena 3 od kile odprilike.....sarani od ovih tovljenih bez ljuske ,tovljenih sa ljuskom i pravih vretenaca sa dunava.....od 1-14 kg ......amuri od 2-7 kg...smudevi pol kile kila.....štuke po 5,6 kg javljao se som grdosija pa predpostavljamo da je unutri poveci komad oko 30-ak kila al ga ne moze niko dobit na udicu jel ima previse hrane u vodi ......bara je puna panjeva i ja sam osobno camcem zabijao na sredinu znaci ne na dohvat ruke covjeka kolceve da se ne moze mrezarit .....ali riba sve vise i vise nestaje kako bi poribili riba bi grizla sezonu i u proljece i onda bi stala sad uopce nema skoro ribe nista ni griza i tako vec 3 mjeseca pa me zanima dali je saran vec toliko oprezan na vibracije kad covjek dode na tu vodu posto je bara mala....ili je riba sita (hrani se posteno ) ili su ipak neki ribari uspjeli izceprkat to nase blago sto smo imali???a mozda je i som pojeo ako je unutri sto se predpostavlja.....ali ne ide ni smud ni stuka ni amur tu i tamo koji baber i to je to .....pa molim vas ako neko ima neko misljenje neka mi pomogne u otkrivanju te tajne ...mozda se neko vec susreo sa takvim znakovima ....unaprijed hvala i bisto :oops:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2009. (09:30) 

Čestitki: 1
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
...ako su ubačeni somovi od 3 kg 2002.godine,a uzmemo u obzir da som ima veliki godišnji prirast,za osam godina uz dosta hrane mogu narasti bez problema do 15 kg,a takav som također može bez problema "spakovati"šarana od kilogram do dvije...još kad uzmemo u obzir da som voli birati šta jede ako ima tu mogućnost,pa neće jesti babušku ili neku drugu ribu ako ima šarana,možda je to odgovor....a vidim,ima i velikih štuka...znači,ostali su veliki lukavi šarani sakriveni ispod panjeva,dok su manje sredili predatori....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2009. (15:12) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
to je moguce da je somina......pustani su linjaci ......somici su pusteni zadnji puta kad je poribljavano 2008 sa vretencima onda su ubacili somice nisu tolko veliki i jedan je cak i uhvacen....ali ta jee bara dugooo dugooo tamo samo sto je bila prljava i puna bodljikavih zica jos od rata ali prije rata ssu lovljeni somovi veliki .....vjerojatno je od prije mrcko unuitri jel je uhvaceno tamo prije rata i od 20-30 kila komadi ......ima i linjaka unutri grizao jedno vrijeme ali sada nece .....deverike je ubaceno na stotine kila niti jedna nije uhvacena.....(som obozava deverku) ....kada su poribljavali imao sam jedno izuzetno zanimljivo izkistvo....mjesto koje svaki dan posjecujem ...kanal.....hranio sam drugu stranu tik uz obalu 5 cm od obale dubina 20 cm ......jedno jutro sam dosao kasna jesen je bila i vidim tocno di trteam zabacit saran stoji poluokrenut i malo mrda perajom po povrsini zabacim na njega par puta on ne bjezi i odluzim ga zakacit posto je mrtav da ga izvadim ...kad sam ga usio sa priborom n pero zakacit udicom saranko ....nakon par minuta patnje hehe izvadio sam van sarana kilasa malo jaci ....na jednoj strani je saran bio crven bez ljuske ko da je neko stao na njega natisnut od pola skembe do repa ....to je znak soma ......ali prvo su se pustali tovljeni sarani bez ljuske njega niti jednog nismo kacili vec dobrih 5 godina pa me zanima jel moguce da je sve popecao ili ne znam ....ja mislim da se ne moze do zadnjeg komada polovit .....mozda je puno ribe unutri malo kisika pa ne grizu ....mozda se hrane po noci ....ne znam .....vodu nam ne daju izpumpat zeleni da vidimo sta se desava sa vodom ......ja sam 18-o godisnjak i izgleda samo mene brine sta se desava sa vodom moje mladosti .....al uz pomoc vas i uz moj trud cu vjerojatno doc do rjesenja ........hrvoje hvala na pomoci :D i ako si iz osjeka mozda i znas di je u baranji marinkova bara :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2009. (19:30) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Stvarno prava misterija, vjerojatno bi Artur Clark mogao pomoći.
Možda u toj vašoj bari imate kakvu Nessy koja vam tamani ribu. :lol: :lol: :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2009. (19:48) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
ili neke ribokradice koje su u stanju sve napravit da izvade ribu ......to me jako brine ......svi su odustali od vode ....a ja bi volio hranit pa ceprkat komade al kad sjednem i pratim vodu po 2-3 sata ni jedan sarko se ne javi ....ne bi bacao hranu u skav vode bez ribe ....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2009. (20:26) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Tvoje pitanje "di je riba" je pomalo naivno.... Ribu nije potamanio ni som ni štuka nego ljudi.... Ne trebaju im mreže ili slični rekviziti za ribokradice, več običan šaranski pribor.
Zamisli da na tu vodu dolazi samo 100 ljudi, koji u prosjeku ulove 1 - 2 ribe dnevno, i neka svrate na tu vodu 2 -3 puta mjesečno. Ispadne da se godišnje odnese (100 ljudi x 2 dolaska mjesečno x 12 mjeseci x 2 ribe po danu = 4800 riba). Možda ja nisam sve pravilno procjenio, ali iz ovoga se vidi, da ako ne postoji efikasna ribočuvarska služba i "ulovi&pusti" režim, bilo koja voda će biti za kratko vrijeme devastirana.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2009. (20:34) 

Čestitki: 56
Čestitano:
118 puta u 15 poruke
Marinkova bara?
Pa tam su dva krokodila puštena još 1999. Pisalo u Večernjem...
Isss, nebi ja po noći tamo išao.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2009. (20:39) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
stim se slazem ja sam i postavio pitanje dali se saran moze do poslijednjeg komada izloviti .....vretenci su stvarno veliki pusteni a ni jedan nije izvaden preko 7 kila a pusteni su cak i od 14 kg.....vecina su kaceni u mrijest pa su pusteni a puno je bilo kidanja i odkacivanja......smije se nosit jedan dnevno .....ja sam uhvatio mnogo amura i sarana koje sam pustio pred ocima tih kormorana pa su me htjeli bacat u vodu i take seme .....kolko ja znam saran ne grize jedno vrijeme nakon uboda ......vasa racunica je tocna da se tako lovi bilo bi tako ali riba cesto stane na dugo vrijeme ....puno ljudi lovi pa se riba uplasi hvata se 3 -4 komada dnevno i to samo kad ide ......iako su pohvatani svi di je onda babuska????di je smud???di je deverika??? jedino sto se moze upecat je krasan keder za stuku ..... npr pusteno je u proljece 2005 250-kg tovljenog sarana bez ljuske u proljece 2006 pusteno je ribnjacarskog sa ljuskom a ni jedan bez ljuske nije uhvacen u proljece 2006 samo ovi koji su pusteni te godine .....mozda vas mucim ali voda je cudna do bola :-D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05. 11. 2009. (20:43) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
ja se trudim da se posavjetujem svama jel imate znanja i izkustva vise od mene...... shinobizg ako su krokodili onda cu preci iz ribolovca u one koji rukama hvataju krokodile :-D :up!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07. 11. 2009. (14:55) 

Čestitki: 68
Čestitano:
7 puta u 1 poruka
nazovi vidiovitog milana on ce ti pomoc :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07. 11. 2009. (16:05) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dada to je ta !prvi!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07. 11. 2009. (18:37) 

Čestitki: 50
Čestitano:
30 puta u 7 poruke
dox je napisao/la:
nazovi vidiovitog milana on ce ti pomoc :)

No no dox ne zezati čovjeka !jokjok! Po mom mišljenju probaj promatrati vodu u sumrak i rano jutro ako ima ribe u vodi otkriti će ti se na bilo koji način ako nema grebi ga traži na drugoj vodi gdje ima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08. 11. 2009. (16:41) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
e hvala ....promatrao sam vodu vec al slabo se krece velika riba ......nije meni do druge vode ,idem ja na drugu vodu ali ovo bi cisto htjeo samo da se vrati na staro .......ali u-brtljator hvala :up! :up! :up! :up! :up! :up! peace

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08. 11. 2009. (20:56) 

Čestitki: 225
Čestitano:
126 puta u 8 poruke
ribokradice sa agregatom začas naprave pustoš na takvoj vodi dovoljno da u prolječe na par sati "navrate"....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08. 11. 2009. (23:10) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
bas sve mogu pomest???? :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!