Sada je: 23. 10. 2019. (00:02).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 13. 10. 2013. (15:39) 

Čestitki: 0
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Pozdrav,

pratim Cro-Carp Forum vec skoro 3 godine a registrirao sam se negdje tek pred tjedan dana da mogu
staviti neki post.
Nikako ne mogu razumjeti prepucavanje oko necega pa sada bilo da je o nekom ribolovnom pravilu ili
Zig-rigu ili bilo cemu drugome.
Ribič sam od kad znam za sebe a šaranarstvom sam se poceo baviti pred neki 5 godina i idem laganim
koracima i svaki savjet ribica poštujem a isto tako či i dati savjet ako treba ali samo u dobri namjeri da pomognem
tom ribiču.
Nikako nemogu razumjeti te svađe i kao da je to neki jal prema nekom drugom šaranašu, mislim da bi svatko trebao
sebe gledati i postivati propise koji su na nekoj vodi propisani.
A da ima ljudi koji to nažalost ne čine ima, ali nažalost toga če uvijek biti.

Pozdrav i bistro!!! peace !sarko!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13. 10. 2013. (16:10) 

Čestitano:
0 puta u 0 poruka
hoce biti tu kaka lista??????????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13. 10. 2013. (19:51) 

Čestitki: 130
Čestitano:
30 puta u 6 poruke
G A Š O je napisao/la:
Prije svega nisam bio na vodi al bože mili šta sam sve čuo , da je pol istina bilo bi žutih i crvenih kolko ti volja
Zašto postoje pravila i sudci ?
I na kraju J.... vas zig , to nije i nikad neče bit način šaranolova za mene , al svakoj B..... njegovo veselje

tolko od mene i BISTRO svim šaranašima !

Ma ajde.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13. 10. 2013. (20:00) 

Čestitano:
30 puta u 6 poruke
Evo koliko se vidi.
slika

Uploaded with ImageShack.us

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13. 10. 2013. (20:46) 

Čestitano:
30 puta u 6 poruke
Ja sam bio sektorski sudac na sjevernoj strani jezera tako da sam stalno bio po boksovima i gledao na što i kako ljudi love.One neke sitne nepravilnosti koje sam vidio ja sam i opomenuo i dečki su poslušali a bilo ih je dva tri slučaja.To je bilo moje.Ako sam ja otišao dalje a netko je iza mojih leđa montirao zig od dva metra ja nisam mogao biti na dva mjesta odjednom pa nisam ni mogao to vidjeti.
Sad te spike ovo ono varalo se...A šta se varalo?Taj isti će i kod vas isto tako muljati.Ljudi su prokleti.Možda vi imate policiju po sektoru pa neće :lol: Ma daj.
Ako je netko iza leđa muljao stavljao zigove od 2m i šta je s time dobio?Miha je zadnja dva dana razbio ribu na običan kratki predvez.Znam jer sam bio skoro sve vrijeme zaljepljen za njih bili su mi pod posebnom paskom da nebi poslje bilo...Hebo vas zig :lol: katastrofa.Tip je dobio ribu na hranilište koja je stalno ulazila i gotovo.Čovjek zna loviti a ekipa su vrhunska kod koje nama dizanja glasa,alkohola,gubljenja raketa i psovanja zbog ovoga ili onoga.Čak ni umor nisu htijeli pokazati ni u jednom momentu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 10. 2013. (14:23) 

Čestitano:
36 puta u 2 poruke
Drago,je običan kratki predvez samo je taj predvez putovao,a to si i ti videl.Dosta ekipe sa kupa a i neki suci su rekli da je to neregularno,bar kak su njima objasnili,a kaj se tiče alkohola kod njih tu si se malo zahebal !zivjeli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 10. 2013. (17:50) 

Čestitano:
30 puta u 6 poruke
pandžo je napisao/la:
Drago,je običan kratki predvez samo je taj predvez putovao,a to si i ti videl.Dosta ekipe sa kupa a i neki suci su rekli da je to neregularno,bar kak su njima objasnili,a kaj se tiče alkohola kod njih tu si se malo zahebal !zivjeli!

Ma stari bez brige,sve znam i sve sam vidio.Još i bliže i prije nego ostali jer sam im mogao u boks.Ali to nije zabranjeno,i sa Levim sam pričao o tome.Jbg.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 10. 2013. (20:29) 

Čestitki: 34
Čestitano:
59 puta u 4 poruke
..reko idem na forum pogledati rezultate jer nisam imao vremena navratit na grabu u nedjelju i eto vidim da ste ga nasrali svega i svacega.

Na dva prsta jedne ruke nabrojat tekmi na kojima sam lovio al prema pricama kojekakih (ne)ljubomornih ljudi na svakoj se tekmi na odredeni nacin zaobilaze pravila (citaj vara).
Osim manjka love i to je jedan od razloga mog velikog iskustva po tekmama.

Ljudi, prestanite s.at, svi bi vi medalje i svi bi vi hjeli bit j.beni i posteni samo sto izgleda da to ovisi o situaciji u kojoj ste se nasli. Ako vam se ne lovi na tekmi jer se bojite da vase silno znanje, iskustvo i carobne bojle nece moci parirati za samu pobjedu jer drugi varaju onda ostanite doma.
Ova diskusija ovdje ne prilici nicemu a kamoli cinjenici da je velika vecina vas ovdje punoljetna.
U najmanju ruku bar bi se tako trebali i ponasati.

S obzirom da se spominje zig, na Zapresicu je zabranjen zbog svima dobro poznatog razloga. One teorije o nesportskom pristupu te misljenja kako se riba na povrsini treba odmarat i imati svoj mir produkt su ljubomore onih koji su jedno vrijeme gledali kako se 500 kila ribe izvadi u iednom danu.
Ako cemo fantazirat o zdravlju ribe i pritisku na vodu cemu onda uopce tekme? Cemu senzori? Cemu boile? Cemu spodovi na koje se lovi? Najbolje da svi lovite na bambusov stap i gliste pa da svi budu sretni. Ili bi i tada nasli teorije koje bi donjele nove zabrane koje bi se odnosile na duzinu gliste?

Cestitke pobjednicima i svim sudionicima kupa!

e si vil' ovo? kankan

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14. 10. 2013. (23:21) 

Čestitki: 84
Čestitano:
664 puta u 95 poruke
Par zanimljivosti vezanih za kup, prošle godine nam je labud pobro štap (uspješno izdrilan i pušten neozljeđen :lol: ), a ove godine s spombom pogađam koji cm od mladog patka koji se zapliće krilom u špagu i biva isto tako zdrilan :lol: , poslikan (obratite pažnju kak je miran) te pušten neozljeđen.

[img]http://imageshack.us/a/img443/545/o9kc.jpg/img]

[img]http://imageshack.us/a/img809/7084/i060.jpg/img]

Pa onda ulov šarana koji izgleda voli Fin baits boile :lol: wink :oops: , prošle godine na istom kupu 19,175...

[img]http://imageshack.us/a/img41/7977/ul3y.jpg/img]

... a ove ...

[img]http://imageshack.us/a/img27/9905/2xxy.jpg/img]

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (14:18) 

Čestitano:
36 puta u 2 poruke
Slavisha kaj to mene išlo ili nekog drugog?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (15:31) 

Čestitki: 1
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
drago je napisao/la:
pandžo je napisao/la:

Ma stari bez brige,sve znam i sve sam vidio.Još i bliže i prije nego ostali jer sam im mogao u boks.Ali to nije zabranjeno,i sa Levim sam pričao o tome.Jbg.

Ako je tacno da na ranrigu nije imao stoper kuglicu iza olova te da je nakon zabačaja izvlačio iz špulne najlon, onda je podizao sistem koliko god mu treba i lovio na zig. Jer je upravo ova tahnika pravo zigovanje gde uz pomoć plovka ili plutane kuglice ili pva pene ili sundjera u pva sticu izvlačenjem najlona iz špulne tražiš u kom je sloju riba. Kažu ljudi da su videli da na dva štapa nije kačio hengere to je jos jedan dokaz da je pecao na zig, jer da ih je kačio henger bi spustao sistem ka dnu sve dok skroz ne odvisi.Takodje sam čuo da je stavljao mali stic PVA sto je verovatno koristio da stavi unutra veći sundjer ili penu kako bi lakse i brže podigao popaps mamac.Ovo sam sve čuo pa samo predpostavljam da je tako radio ili neto slično. Dok sam ja svojim očima video kako Kinez okreče raketu u vazduhu iznad markera i baca spod sa crvenom praskastom hranom koja se na povrsini nakon udarca rakete o vodu rasipala a pritom peca na oko 70m od obale gde je dubina 7-8m .Ako ovo radiš znači da pecas u gornjem ili srednjem sloju vode jer takva magla se pravi samo oko pecas na zig, a ne na dubinu od 8m. Ako je zig zabranjen onda smo svi koji smo učestvovali na tom kupu izvarani.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (16:06) 

Čestitki: 181
Čestitano:
135 puta u 14 poruke
Na kraju krajeva,kolko sam čuo da je takav način i bio dozvoljen na tekmi.
Znači jedino pravilo je bilo da predvez nesmije biti duži od 50cm. Za takav način ribolova kao što je Michael lovio sam i sam bio spreman,no u razgovoru sa Stanislavom došli smo do zaključka da je takav način zabranjen na tekmi,i odusta sam od toga,mada mi je riba skakala na raketu i nisam si mogao pomoći. Ja mu skidam kapu bez obzira,jel tamo di je lovio zbilja je ubio ribu. Da je bio na nekoj boljoj poziciji vjerovatno bi tonu ulovio.

http://www.youtube.com/watch?v=YGZIRBi-gYA

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (16:27) 

Čestitki: 7
Čestitano:
56 puta u 4 poruke
Još uvijek mi nije jasno zašto bilo kakva zabrana... Baš me zanima kak dugo bude još trajalo dok neko od prevarenih na nekom kupu ne napravi neko gadno ...!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (17:24) 

Čestitki: 12
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
zig je bio spomenut prije početka takmičenja ali je bilo napomenuto da nesmije biti duži predvez od 50cm, a ne da je zig zabranjen,tako da po meni je mogao loviti kako želi ako mu je predvez bio 50cm tak da neznam kaj vas tu mući,tako da svaka čast majstoru na !prvi!,a naravno čestitke !drugi! !treci!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15. 10. 2013. (17:38) 

Čestitki: 7
Čestitano:
56 puta u 4 poruke
A šta je za tebe zig? Predvez duži od 0,5m? Ja na jednoj vodi gdje je dubina do 25m zigam sa predvezom od cca 30cm i lovim uglavnom na dubinama odnosno dignuto od dna 15-20m. Šta onda po tvome ja radim? Lovim na dnu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!