Sada je: 19. 04. 2014. (14:03).

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Opširnije
Opširnije
Opširnije
Opširnije

Autor/ica Poruka
PostPostano: 02. 02. 2013. (00:57) 

Čestitki: 439
Čestitano:
149 puta u 18 poruke
Kvaliteta role, široki pojam gdje puno toga ovisi da bi se zadovoljila kvaliteta. Preciznost izrade dijelova i materijali za izradu dijelova su po mom mišljenju najbitniji za kvalitetu. Dolazi pitanje, dal kvalitetu povećavaju proizvođač, zemlja porijekla, sistem prijenosa i namatanja špule, više ili manje dijelova (lageri), cijena. Meni neka rola može biti kvalitetna, nekome ne. Zašto? Pitam se dali ta osoba i ja koristima tu istu rolu za istu namjenu, dal ju jednako koristimo (vremenski ), koliko ju naprežemo, kako ju pazimo i mazimo? Nekome prdne za godinu, nekome traje 5 godina.
Ja se osobno bavima aparatima za kavu, razlika između današnjeg i aparata starog 20 godina je drastična. Sry na offu :-D , ali hoću reći da su se materijali prromjenili, možemo reći postali skupi za izradu potrebnih dijelova, jeftiniji je aluminij nego mesing, zar ne?. Kupit danas rolu, bez obzira, na prizvođača i namjenu, koliko će dugo biti kvalitetna? I kad platiš, očekuješ garanciju, zar ne? A prodavač ti kaže, na mehanička oštećenja nema garanciji. Na šta ima, farbu?
!zivjeli!

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (01:05) 

Čestitki: 15
Čestitano:
1 puta u 1 poruka
besho je napisao/la:
Kvaliteta role, široki pojam gdje puno toga ovisi da bi se zadovoljila kvaliteta. Preciznost izrade dijelova i materijali za izradu dijelova su po mom mišljenju najbitniji za kvalitetu. Dolazi pitanje, dal kvalitetu povećavaju proizvođač, zemlja porijekla, sistem prijenosa i namatanja špule, više ili manje dijelova (lageri), cijena. Meni neka rola može biti kvalitetna, nekome ne. Zašto? Pitam se dali ta osoba i ja koristima tu istu rolu za istu namjenu, dal ju jednako koristimo (vremenski ), koliko ju naprežemo, kako ju pazimo i mazimo? Nekome prdne za godinu, nekome traje 5 godina.
Ja se osobno bavima aparatima za kavu, razlika između današnjeg i aparata starog 20 godina je drastična. Sry na offu :-D , ali hoću reći da su se materijali prromjenili, možemo reći postali skupi za izradu potrebnih dijelova, jeftiniji je aluminij nego mesing, zar ne?. Kupit danas rolu, bez obzira, na prizvođača i namjenu, koliko će dugo biti kvalitetna? I kad platiš, očekuješ garanciju, zar ne? A prodavač ti kaže, na mehanička oštećenja nema garanciji. Na šta ima, farbu?
!zivjeli!

Na mehanička oštečenja se valjda misli da ti je rola pala ili ako si je otvarao pa si slucajno ostetio neki element ili stavio krivo zubcanik pa je zbog toga doslo do nekog ostecenja!

Obično bi po meni trebala postojat garancija na mehaniku cca. 1-2 godine kao sto je slucaj kod nekih drugih proizvodaca!

Ipak moje je misljenje da proizvodaci namjerno ne stavljaju kvalitetnije djelove jer im je cilj dodatno zaradit na djelovima.

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (01:09) 

Čestitki: 439
Čestitano:
149 puta u 18 poruke
Otvaranjem role koja je pod garancijom mislim da gubiš garanciju, zar ne, o namjernom ne stavljanju kvalitetnijih dijelova si u pravu, barem po meni.

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (01:19) 

Čestitano:
1 puta u 1 poruka
besho je napisao/la:
Otvaranjem role koja je pod garancijom mislim da gubiš garanciju, zar ne, o namjernom ne stavljanju kvalitetnijih dijelova si u pravu, barem po meni.

Pa tako je kod nekih drugih proizvoda, tipa racunala,mobiteli itd. Ja radim sa foticima i moja firma ima i servis, kad pogledam koja se lova vrti na djelovima mrak mi padne na oci.

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (01:43) 

Čestitki: 82
Čestitano:
44 puta u 4 poruke
Ak ćemo po zdravo seljački onda bi se 'kvalitetna' rola složila recimo ovako:
- metalno kućište
- strojno rezani ili kovani zupčanici od kvalitetnih materijala
- ručkica koja se ušarafljuje na osovinu pogonskog zupčanika
- kvalitetni ležajevi i brtve na strateška mjesta
- kočnica sa kvalitetnim diskovima
- itd
Ali, danas se malo rola nudi u baš takvim kombinacijama. Ponekad ni nema potrebe za svim tim, a ponekad baš ne žele ponuditi kvalitetu, jer je cilj da rolu ne ostaviš unucima ko naslijeđe, a to je upravo bila prednost/mana starih traktor mašinica, kako se uzme za koga. To sve posebno pada u vodu u današnjoj šaraniji di svi samo hoće što veću špulu koja što finije mota 0.25 pa da bacaju što bliže 200 metara. A proizvođači nas samo bombardiraju novim 'revolucijama' svakih par godina-prvo su krenuli sa grafitnim kućištima, pa sa free spool, pa sa xl špulama uz wormshaft, pa sa 10+ ležajeva, pa brze qd kočnice, pa mag-seal, pa sad zadnje polako podižu snagu kočnice do nepotrebne razine itd itd.
A za moj pojam je kvalitetna rola i ona na kojoj Keltan radi tuning. Naišo sam na slike na jednom forumu, prehebeno izgleda i vjerujem da bude dar mar :up!

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (01:48) 

Čestitki: 0
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
johnny bravo je napisao/la:
što tu rolu čini kvalitetnom?
cijena? ime? veličina nepovratnog lagera?

u odnosu na ticu, radi se o razlici u veličini špule i ima jednu vodilicu više kod wormshafta.
super rola. što se mene tiče. nema kaj.

kemijski poboljšani zupčanici, drive i pinion garantiraju trajnost. je li to dovoljno da ta rola košta četiri puta više?

a što, ako nije u balansu sa vodilicama na štapu?
:lol:

dijelovi se ionako izrađuju strojno. tolerancija dakle nije problem. projektirati kalup kućišta od raznih plastičnih polimera nije neki problem.

svodi se samo na vrstu materijala.
i na ime.

okuma nije bez razloga već dulje vrijeme vrhu.
rade role razumne kvalitete za razumne novce.

kao što su i hyundai i kia posljednjih 20-25 godina našamarali konkurenciju.

gle sve firme imaju top i low ponudu. isto tako i shimano ima bljuzga rola koje ja ne bih nikad kupio. da li bi dao pare za aero technium - da imam dovoljno, bih. da li bi dao pare za basie - nikad. to je jednostavno tako. okume su super role sto se tice rada, ali sa koliko je njih i na kojim modelima otpala boja na prvoj kisi.
da li je bolja mazda,honda, kia, hjudz, vw, bmw, aston martin, ferrari, mercedes.....meni je najbolji bio yugo. obisao sam cijelu hrvatsku i nikad nije stao. vozio sam ga i bez vode i bez ulja. u njemu sam spavao, karo i iz njega bljuvo, a kad je ipak stao kupio sam drugog bez papira za 400 kn prebacio masinu i peglaj opet.

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (01:52) 

Čestitano:
1 puta u 1 poruka
Olivere tako ti je danas u svemu ne samo u šaraniji, nekad su ljudi imali televizore 10-15 god. Sad svake 2-3 kupujemo nekaj novo bolje i naprednije. Kad bi proizvođači radili trajno i kvalitetno kao što si naveo odmah bi propali jer nama nebi na pamet palo da kupujemo nove stvari dali to bile role ili nešto treće.

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (01:53) 

Čestitki: 0
Čestitano:
0 puta u 0 poruka
Cinjenice su sljedece barem po mom skromnom misljenju:

Da su u danasnjici shimano i daiwa precijenjeni jesu, da i neki od nas ocekuju previse ocekuju,
Stalna prepucavanja ova je ili ona je bolja nebitno je jer nitko nas ne placa da reklamiramo.

Ali prije 20+god rijetko si je netko mogao priustiti rolu jer su i tada bile skupe ali daleko jednostavnije i kvalitetnije izrade, a opet danas ma koliko god trziste bilo prezasiceno uvijek ce nam zafarbat okice i na neki nacin prisiliti da uzmemo nes drugo, nekaj bu puklo jer znaju proizvodjaci da se bolje tak zivi nego da proizvede seriju roli koja bu trajala 10 ili vise let on misli da onda mora zatvorit firmu jer slabo zaradjuje.

Ja vjerujem da svi rade sa nekom sigurnoscu da bu roba riknula u nekom odredjenom perijodu dali je to 1,2 ili vise god. ali na tome se orijentira i bazira cijeli svijet.

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (01:58) 

Čestitano:
44 puta u 4 poruke
danny984 je napisao/la:
Sad svake 2-3 kupujemo nekaj novo bolje i naprednije.

Samo stvar je u tome da MI MISLIMO da kupujemo nešto puno bolje i naprednije, a koliko nam sve te điđe miđe trebaju, o tom potom. Inače stoji to što si napisao, jer takva je danas potrošačka filozofija i marketing igra na tu kartu.

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (03:06) 

Čestitano:
1 puta u 1 poruka
oliver je napisao/la:
danny984 je napisao/la:
Sad svake 2-3 kupujemo nekaj novo bolje i naprednije.

Samo stvar je u tome da MI MISLIMO da kupujemo nešto puno bolje i naprednije, a koliko nam sve te điđe miđe trebaju, o tom potom. Inače stoji to što si napisao, jer takva je danas potrošačka filozofija i marketing igra na tu kartu.

Kad smo potrošačka nacija i palimo se na velike brojeve, veča špula, više ležajeva, namata više najlona i kaj ti ja znam kaj sve ne.

Meni su ove axeonke skroz ok i lovim s njima isto kao i sa ultegrama ali opet me neki vrag vuče da ih kupim.

Možda jesu bolje ultegre od okuma ali ne vrijede tu razliku, barem ja tako mislim.

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (09:21) 

Čestitki: 135
Čestitano:
53 puta u 5 poruke
ima li netko sliku otvorene axeonke?

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (09:34) 

Čestitki: 211
Čestitano:
231 puta u 25 poruke
znam ja da ima oliver.
...

http://imageshack.us/photo/my-images/56 ... triba2.jpg

slika
098 1309 477

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (09:39) 

Čestitki: 1
Čestitano:
1 puta u 1 poruka
Sve zavisi ko koliko peca i gde peca.Svaka rola ce da odradi posao i okume i tice i spro.Dosta sam rola promjenio u zivotu i mogu reci da je staro 10 puta kvalitetnije od novog.Prodao i basie da bi uzo power aero xt,aero techniume xta12000.Medjutim u arsenalu imam josh daiwe i okume i male shimano st6000.Svaka ima svoju ulogu i zna se za shtaje.Jedanput goshnje ide malo podmazivanje i to je to.KOja je najbolja.
Ona koja udovolji tvoje potrebe i nacin pecanja.

NA primjer okuma distance pro sa bajt adapterom po kvalitetu nezaostaje od novih shimanovih i daiwinih mashina.CAk shta vishe odlicna bajt kocnica sa adapterom i vrlo precizna a duplo jeftinija od gore pomenutih.Medjutim nemozesh je uporediti po kvalitetu sa visokim klasama zvucnih imena.NA kvalitet se misli kad treba da povadish 800 kg ribe za tri-cetiri dana.KAd zabacish i premotash 50 puta danas.Tu se vidi pravi kvalitet nesamo zupcanika nego bukvalno cele role

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (09:55) 

Čestitano:
44 puta u 4 poruke
Anza_Os je napisao/la:
ima li netko sliku otvorene axeonke?

Za najnovije modele ne znam, al od starih Axeon se nađe slika i u kompu i po internetu:
slika
slika
slika
slika
Po karakteristikama se može uspoređivati sa Emblem Pro. Sličan prijenos, špula i veliko uvlačenje, a neke stvari i bolje riješene (npr.emblem nema dvije stabilizator-vodilice kopče između glavne i pužne osovine). Nešto je ipak teža od emblem, ima puno više lagera, a kod slaganja najlona radi V izgled na špuli, što neki estetski baš ne vole. Kad se brzo vrti dojma sam da je možda mrvicu lošije balansirana od emblem, al to su sve nijanse. Osim u tom 5.2:1 prijenosu, radila se i verzija sa niskim prijenosom oko 3 nešto naspram 1, al to ne znam jel uopće bilo u prodaji kod nas. Mislim da se po nekim tržištima još uvijek ovakav model prodaje il se bar do nedavno prodavo, jer sam ih viđao po internetu.
Vjerojatno jedna od najpouzdanijih surf rola :up!

Vrh

PostPostano: 02. 02. 2013. (10:50) 

Čestitki: 135
Čestitano:
53 puta u 5 poruke
zahvaljujem. al čisto iz znatiželje me zanima nova v2 80.. naime, radi se o tome kada sam ih uzimao, jedna od njih je imala "QD", a ostalih 5 u toj radnji nisu. kad smo skinili poklopce špule, ovih 5 su imale opruge, a ta jedna je imala cilindar. tvornički je tako bilo. malo mi je to unijelo sumnju. ne mora ništa značit, al opet..

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Opširnije
Opširnije
Opširnije
POWERED_BY
HR (CRO) by hecos

Cro-carp.com ogradjuje se i ne snosi odgovornost za iznesena misljenja pojedinaca na ovome forumu!!!