[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback
www.cro-carp.com • Pogledaj temu - BERGAMOT

www.cro-carp.com

C&R, sve o šaranu i šaranolovu
Sada je: pet kolovoz 07, 2020 22:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: BERGAMOT
PostPostano: ned veljača 08, 2009 14:26 

....Bok ljudi evo negdje sam pročital da je to dobra aroma il esencijalno ulje...a pošto sam probal čaj od te arome,jako je zarazan pa htel bi znat kaj je to točno za aromu i dal je dobra za fish mix... wink

[color=#4000FF]...cesta je siva,dok šapuće nada,pod puderom prkosa...[/color]

Vrh

Naslov: Re: BERGAMOT
PostPostano: ned veljača 08, 2009 14:35 

Bergamot eter.ulje imaš u skoro svakoj ljekarni,
a kolko ja znam bergamot je vrsta neke divlje naranče.

Vrh

PostPostano: ned veljača 08, 2009 14:56 

yep..Citrus Bergamina. genijalno eterično ulje. Jako dobro radi u kombinaciji sa jagodom. Čak sam ga kombiniro sa eteričnim uljem geranija i nije bilo loše samo kaj je miris bio malo preintenzivan.

Vrh

PostPostano: ned veljača 08, 2009 15:21 

Obrati pažnju i traži samo prirodna eterična ulja. Ako se radi o sintetici onda ti je svejedno šta stavljaš bergamont ili neznam šta drugo, sintetika je sintetika. Samo prirodna etrična ulja daju dobre rezultate.
Pošto se radi o malim količinama koje se stavljaju u mix eterična ulja treba emulgirati obavezno u žumanjcu da bi se apsolutno rasporedio po cijelome mixu i da bi se tako razbijen što bolje upio u grublji dio strukture mixa koji i nosi arome ali i koji je manje podložan ispiranju kod kuhanja ako imamo strpljenja i mix koji smo zamješali odmorimo u nekoj najlon vreči oko pola sata.
Bergamot daje oštrinu citrusa u boili i idealan je za vočne bird boile koje imaju kvalitetu elemenata. Ako je radi o praznim mixevima baš ta izuzetna aroma podsjetit če šarana da je to ona boila koja nevalja,koja ga ne zadovoljava ili od koje nedaj bože ima problema sa probavom. Dakle može raditi za nas ali isto dobre stvari mogu jako "dobro" raditi protiv nas.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: